Ev Dekorasyon Blogu

Lacivert Koltuklara Uygun Perde

0

Lacivert koltuklara uygun perde modelleri, yaşam alanlarına şık bir görsellik katmak konusunda iddialı bir konumda yer almaktadır. Herkes evle ilgilenmeyi çok sever. Evimizi sıfırdan kurmak ya da değişiklik yapmak bazen de zor olabilir. Ancak tabi ki hiçbirimiz iç mimar değiliz. Bu nedenle her şeyi tam olarak doğru yapamıyor olabiliriz. Ancak renk kullanımlarını ya da renk geçişlerini iyi biliyorsak bir iç mimar kadar iyi bir ev planlayabiliriz. Koltuk takımı seçerken öncelikle model beğeniriz. Daha sonra renk tercihi yaparız. Bazı koltuk takımlarını beğendiğimizde istediğimiz renk kumaştan üretim yaptırabiliriz.

Lacivert Koltuklara Uygun Perdeler Nasıl Olmalıdır?
Lacivert Koltuklara Uygun Perdeler Nasıl Olmalıdır?

 Lacivert renk bir koltuk takımı seçtiğinizde evdeki diğer eşyalarla nasıl kombinleyeceğim sorusu aklınıza gelebilir. Aslında çok da zor değildir. Lacivert renk koltuk takımınızla gri renkte fon perde oldukça uyum sağlar. Yine aynı şekilde lacivert renk fonda hoş durur. Tabi burada önemli olan duvar renginizin açık tonda krem renklerinde olmasıdır. Çünkü bu durumda lacivert koltuk takımıyla lacivert renk perde uyum sağlayacaktır. Yani aynı renkleri bir arada kullanmak da boğucu bir görüntü vermediği sürece sorun olmaz. Lacivert koltuklara uygun perde tercihlerine dikkat etmek; harika yaşam alanları oluşturmanızı mümkün kılar. Yine de perde renk uyumu konusuna dikkat etmek gerekmektedir.

Lacivert Koltuklara Uygun Perde Tasarımları

Perde almak için bir perde dükkanına girdiğimizde envai çeşit perdeyle karşılaşırız ve bu durumda kafamız karışabilir. Ancak bu kadar perde çeşidi olması aslında bizim işimize daha çok yarar sağlar. Çünkü evimizin ya da mobilya takımımızın tarzına göre bir perde bulabiliriz. Birçok perde seçeneği vardır. Aslında perde almaya giderken duvar rengimizin ve mobilya takımımızın resmini çekerek gitmemiz bize fayda sağlayabilir. Bize yardımcı olan kişiye bu görselleri göstererek fikir alışverişi yapabiliriz. Bu durumda daha iyi bir tercih yapmış oluruz.

Spor tarzda bir eve ağır, nakışlı ve fazla motifli perdeler gitmez. Ya da avangarde dediğimiz ağır tarzda bir salona basit bir perde seçemeyiz. Çünkü bu şekilde bir tercih yaparsak bütünlüğü bozmuş oluruz. Bu nedenle lacivert tonda olan koltuk takımımızın modeline göre, duvar rengimize göre uygun bir perde seçmeliyiz. Lacivert rengi başlı başına oldukça ağır bir renktir. Bu sebeple diğer parçalarla ve renklerle doğru kullanmak gerektirir. Örneğin, hem lacivert hem de bordo rengi koyu ve ağır renkler olduğu için uygun olmaz düşüncesi gelebilir. Ama aslında renkler ve geçişleri doğru kullanıldığında oldukça şık duracaktır. Lacivert koltuklara uygun perde konusunda bir karar verirken mutlaka kendi yaşam alanınızın genel dekorasyonunu da dikkate almalısınız.

Lacivert koltuklara uygun perde
Lacivert koltuklara uygun perde

Lacivert Koltuklara Uygun Perdeler Nasıl Olmalıdır?

Birçok çeşitte renk tercihi yapabiliriz. Ancak lacivert renkle daha çok yakışan renkler vardır. Örneğin kahverengi lacivert ve tonlarıyla oldukça uyum sağlar. Ya da lacivert renk koltuk takımına açık renklerde, krem rengi tonlarında fon perdelerde çok yakışacaktır. Öyle bir renk vardır ki lacivertle birleştiğinde çok hoş bir görüntü elde edilebilir. Bu renk hardal sarısıdır. Lacivert renk koltuk takımını şu şekilde hayal edin!

Beyaz ya da kırık beyaz tonlarda güneşlik üzeri tül perdeye hardal sarısı tonlarında fon perde eşlik ediyor. Sizin de gözünüze bence mükemmel bir uyum ve görüntü geldi. Bu renkleri tamamlayıcı objelerde kullanarak evinizin salonunu ya da oturma odanızı oluşturabilirsiniz. Örneğin; cam önüne uzun bir vazoda pampas otu diğer adıyla saz püskülü yerleştirebilirsiniz.

Tamamlayıcı aksesuarlar ve çiçeklerde evin bütünlüğünü sağlamada oldukça yardımcıdır. Aynı şekilde tv ünitenizin rengi de mühimdir. Mümkünse perdenizin fon rengini tv üniteniz ya da halınızın içerisindeki bir renk veya kırlent renginiz gibi kullanabilirseniz daha bütünsel bir ortam oluşturmuş olursunuz. Lacivert koltuk takımıyla uyumlu olabilecek renklere tekrardan biz göz atalım;

  • Gri
  • Krem renkleri
  • Kahve tonları
  • Lacivert
  • Hardal sarısı

    Lacivert Koltuklara Uygun Perdeler Nasıl Olmalıdır?
    Lacivert Koltuklara Uygun Perdeler Nasıl Olmalıdır?

Lacivert Koltuklara Uygun Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Lacivert koltuklara uygun perde tercihlerine dikkat ediyor olmak; harika bir konsept oluşturmanızı mümkün kılacaktır. Lacivert koltuğunuza perde seçerken bir diğer önemli konu da kumaş çeşididir. Bu durumda şuna bakmalısınız. Koltuklarınızın kumaş türüyle perdenizin kumaş türü alakasız olmamalıdır. Her ikisinin de kolay temizlenebilen özellikte olması oldukça işinize yarayacaktır. Bu arada perdenizi seçerken ilgili kişiye şu soruları da sormalısınız. Ütü gerektirir mi? Bu soru aslında çok önemlidir. Çünkü hiçbirimiz evimizin bütün perdelerini yıkadığımızda arkasından hepsini ütülemek istemeyiz.

Lacivert Koltuklara Uygun Perde Seçerken Dikkat Edilecekler
Lacivert Koltuklara Uygun Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Zamanla yarıştığımız bu çağda perde ütülemek de zor gelebilir. Bu nedenle çabuk kırışmayan bir kumaş seçmemiz bizim iyiliğimize olacaktır. Aynı zamanda perdelerimizi aldıktan sonra yıkama esnasında perdelerinizi mahvetmek istemiyorsanız şu uyarıları da göz önünde bulundurabilirsiniz. Perdelerinizi yüksek devirde yıkarsanız çok kırışacaktır. Zaten perde hemen kuruyabilen özellikte olduğu için sulu bırakıp fazla sıktırma yaptırmamalısınız. Sonuç olarak Lacivert koltuklara uygun perde tercihlerini isabetli bir şekilde yapmak demek; harika yaşam alanlarına imza atmak anlamına gelmektedir.

Lacivert Koltuklara Hangi Renk Perde Gider?

Lacivert koltuklarla gümüş veya gri perdeler, modern ve sofistike bir kombinasyon yaratır. Bu renkler, mekana sakin bir ambiyans katar ve lacivertin derin tonlarıyla hoş bir kontrast oluşturur. Gri veya gümüş perdeler, odanın stilini vurgularken sakin ve şık bir atmosfer yaratır.

Lacivert ve altının uyumu, lüks ve zengin bir hissiyat yaratır. Altın veya sarı tonlarına sahip perdeler, odanın enerjisini yükseltirken sıcak bir ambiyans sağlar. Bu kombinasyon, mekana göz alıcı bir parlaklık ve zarafet katar.

Eğer cesur ve canlı bir dekorasyon tarzını benimsiyorsanız, lacivert koltuklara turkuaz veya deniz mavisi perdelerle renk katmayı düşünebilirsiniz. Bu canlı renkler, odada dinamik bir hava yaratırken aynı zamanda ferah bir atmosfer sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.