Ev Dekorasyon Blogu

Bebek Odası Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

0

Bebek odası dekorasyonu kendin yap fikirleri; göz alıcı konseptlerden oluşmaktadır. Kendin yap fikirlerinde gözümüz önünde olan ancak hiçbir zaman kullanmadığımız onlarca parçadan yararlanabiliriz. Doğru bakış açısı ile hayallerimizin içinde çocuklarımızı umut ile büyütebiliriz. Önce kendimizi tanıyalım. Nelerden ilham alabiliriz? Süper kahramanlar, ormanın içinde bir kulübeden belki de okyanusun derinliklerinden ilham alabiliriz. Odamızın duvarlarında, halısında ve mobilyalarında tüm bu hayallerimizi yansıtabiliriz.

 Küçük kar küreleri her insanın içine sıcacık duygular bırakırken bizler de odalarımızda bu minik süslere yer verebiliriz. Küçük kavanozlar ile ateş böceklerini andıran gece lambaları odalarımızı ısıtacaktır. Biraz elyaf ve kullanılmayan kumaşlar ile odamızda yerini bekleyen yastıkları kendimiz hazırlamaya başlayalım. Büyük mobilyalar için yardım alınabilir. Hayallerimizi mobilyalarda da bebeğimize sunabiliriz. Bebek odası dekorasyonu, farklı tasarımlarla desteklendikleri ölçüde başarılı sonuçlar ortaya koyabilmektedir.

Bebek Odası Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri
Bebek Odası Dekorasyonu Kendin Yap Fikirleri

Genellikle eski olduğu için atılan konsollar fiskoslar bir zımpara ve boya ile yeniden hayat bulurlar. Odamızın en güzel parçası olacak bu ürünleri hayal gücümüz ile bizler hazırladık. Duvara sabitleyeceğimiz kanca ve tülle güzel bir cibinlik yapabiliriz. Tahtalardan yapabileceğimiz biraz nostaljik biraz modern bir görüntü ile küçük bir atlı oyuncak yapabiliriz. Bir de çocukların hoşuna gidecek renklerle desteklen farklı oyuncakları da hayata geçirebilirsiniz!

Yapı marketlerden kolaylıkla ulaşabileceğimiz parçalar vardır. Odamızın farklı ruha sahip duvarını ayarlayalım. Yapı marketlerden çerçeve yapmak için alabileceğimiz parçalar ile çeşitli çerçeveler oluşturalım. Bebeğimiz ile her anımız artık duvarlarımızı süsleyebilir. Tüm bunlar aslında çocuğumuzun hayal gücüne en büyük destektir.  Hayal kurmak kadar üretmek de çok önemlidir. Bunu unutmayalım bebeklerimize unutturmayalım! Bebek odası dekorasyonu kendin yap fikirleri farklı tekniklerden oluşmaktadır.

Bebek Odası Dekorasyonu Kendin Yap Teknikleri

Yazımızda çoğunlukla anlatılabileceklere yer verdik. Bebek odası dekorasyonu kendin yap tekniklerinde aslında fikir varsa engel yoktur. Fikirlerimizi özgürce oluşturabilmek için bazen malzemeye bazen de ekipmana ihtiyaç olur. Dekor eşyalarını kendimiz evde tasarlasak da büyük parçaların yapımını işi bilenlere bırakmalıyız.  Ancak bu sayede tam olarak beklentimizi karşılayan bir ortam oluşturabiliriz!

Bebek Odası Dekorasyonu Kendin Yap Teknikleri
Bebek Odası Dekorasyonu Kendin Yap Teknikleri

Önden alınan tedbirler ile oluşabilecek kazalardan korunmak böylece mümkün olmuş olur. Bebek odası dekorasyonu kendin yap teknikleri daha çok evde kendi başınıza yapabileceğiniz tasarımlardan oluşmaktadır. Bir de Bebek odası dekorasyonu kendin yap fikirlerinin pratik bir şekilde uygulandığı bilinmektedir. Ayrıca bebek odalarının dekorasyonlarında mutlaka renk uyumuna dikkat etmek gerekiyor. Bu aşamada detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmek gerekmektedir.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Elbette bebek odası dekorasyonu tek bir kurala bağlı olarak hazırlanmamalıdır. Dikkat etmemiz bir kaç unsur var elbette şimdi bunlara beraber bakalım. Oda seçimi yaparken özellikle evin en çok güneş alan odası seçilmelidir. Odamıza karar verdikten sonra ise duvarlar ile başlayalım. Burada duvar rengi kadar kullanacağımız ürünlerin kalitesi bebeğimiz için önemlidir.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Kullanılan boyanın antibakteriyel olması bizlerin başta gelen önerilerindendir. Su bazlı boya kullanımı sizlere büyük rahatlıklar sağlayacaktır. Temizlik açısından silinebilir olması boyanın uzun süre kullanımına elverişlidir. Diğer bir seçenek duvar kağıtlarıdır. Birbirinden farklı birçok seçenekle karşı karşıya kalırız. Aynı şekilde içerik özelliklerinden bebeğimizin sağlığını tehdit edecek unsurlara dikkat ederek seçim yapmalıyız. Bebek odası dekorasyonu kendin yap fikirler, farklı malzemelerin bir araya getirilmesinde oluşmaktadır.

Duvar rengini seçerken kullanacağımız mobilya ve aksesuarları göz önünde bulundurarak işe koyulacağız. Oda içerisine mobilyaları eklemeden önce boya ya da duvar kağıdı işlemlerini bitirmeliyiz. Renk seçimi yaparken tamamen özgürsünüz ancak unutmayalım ki odada bebek ile beraber sizlerde uzun zamanlar geçireceksiniz. Natural renkler odaya geniş bir görsel katarken sizleri de rahatlatacaktır.

Oda hazırlığı süreci bizlere tatlı bir yorgunluk verse de bir de bu işin maddi bir boyutunun olduğunu unutmayalım. Binlerce çeşit arasında elbet bir oda hazırlanır. Önemli olan odanın bizlere hayallerimizi verebilmesidir. Son zamanlarda gerek ürün maliyetleri gerekse insanların nostaljik yanları el yapımı ürünleri gündeme taşıdı.  Bizler şimdi bu süreci inceleyeceğiz. Böylece tam da aradığınız özelliklere uygun bir şekilde Bebek odası dekorasyonu kendin yap fikirlerini öğrenebileceksiniz!

Bebek Odası Dekorasyonu  Yöntemleri Nelerdir?

Belirli bir temaya karar vermemiz mobilya, aksesuar ve boya seçimleri için kolaylık sağlayacaktır. Genellikle eğitici ve hayal gücünün önünü açan oda tasarımları tercih ediliyor. Tabii bunun dışında daha sakin ve şık bir oda tasarımı da yapılabilir. Etnik figürlerin modern dokunuşlar ile buluşmaları son derece şık odaların kapılarını bizlere aralamaktadır.

Bebek Odası Dekorasyonu  Yöntemleri Nelerdir?
Bebek Odası Dekorasyonu  Yöntemleri Nelerdir?

Genel bakışımız aşağı yukarı tamamlandı. Renk seçimi kafamızda oturmaya başlamıştır. En çok tercih edilen renkler arasında açık sarı ve mavi gelmektedir. Sarı güneşin sıcaklığını bize sunarken mavi denizi ve gökyüzünün dinginliğini sunmaktadır.  Renk karmaları da odalarda tercihler arasında yer almaktadır. Pembe, turuncu, mor renkler daha kontakt renkler ile beraber kullanılmaktadır.

Temel eşyalarla başlayabiliriz. Beşik dinlenme koltuğu ya da sandalyesi bebek alt değiştirme ünitesi gibi mobilyaları alabilir ya da kendimiz yapabiliriz. Eşyaların hazır olması odada ki bütünlüğü sağlamaya yardımcı olacaktır. Bebeklerin büyüme süresi çok hızlı gerçekleşir. Seçilen mobilyaların ve aksesuarların bebeğin gelişimi göz önünde bulundurularak hazırlanması bizleri büyük bir yükten kurtaracaktır. Böylece Bebek odası dekorasyonu kendin yap fikirlerine detaylı yanıtlar verdik!

Bebek Odasına El Yapımı Aksesuarlar Nelerdir?

Bebek odasının duvarlarını sıradanlıktan kurtaracak, taç şeklinde el yapımı süslemeler ile başlayalım. Renkli kumaşlar, danteller ve kurdeleler kullanarak taçlar hazırlayabilirsiniz. Üzerine minik taçlar veya bebek ismi harflerini ekleyerek bu süslemeyi kişiselleştirebilirsiniz.

Sanatsal bir dokunuş eklemek isterseniz, kendi el yapımı duvar tablolarınızı oluşturabilirsiniz. Bebek odasının temasına uygun şekilleri boyayabilir, desenler çizebilir veya hatta basit bir mozaik tekniği ile renkli parçaları bir araya getirebilirsiniz.

El yapımı bir asma bebek istirahat alanı oluşturmak, bebeğinizin rahatça uyumasını sağlamak için harika bir fikir olabilir. Renkli kumaşlar, yumuşak dolgular ve ahşap bir halka kullanarak bu özel alanı yaratabilirsiniz. Bu istirahat alanı, hem bebeğinizin uykusunu düzenlemesine yardımcı olacak hem de odanın dekorasyonuna sevimli bir dokunuş katacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.