Ev Dekorasyon Blogu

Banyo Fayans Modelleri Siyah Beyaz

0

Banyo fayans modelleri siyah beyaz tasarımları her zaman popüler bir konumda yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda farklı tasarımlarla desteklenen banyo fayans modelleri; hem kullanışlı hem de estetik bir görselliğe sahiptir. Yine beyaz fayans modelleri siyah beyaz renk tercihlerinin göz alıcı yaşam alanlarının oluşmasında eltili olduğunu biliyoruz. Bu aşamada hem renk hem de tasarım özelliğine dikkat etmeniz harika bir konsept oluşturmanızı mümkün kılar.

Banyo Fayans Modelleri Siyah Beyaz Modası

Banyo fayanslarında yüzyıllardır klasik hale gelmiş olan siyah beyaz modeller değişen zevkler ve değişen tercihler olsa da yüzyıllardır önemi asla kaybetmemiştir. Klasik tasarımların en tercih edilebilir formlarından olan siyah beyaz fayans modelleri zamana karşı önemini ve tercih edilebilirliğini kaybetmemiştir. Banyo fayans modelleri siyah beyaz tam da bu noktada yaşam alanlarına mükemmel bir fark katmaktadır.

Siyah ve beyaz banyo fayans modelleri eski tarihlerden gelen insanlığın doğası gereği insanları klasik ve eski alışkanlıklarından gelen bir kültürel miras olarak kabul edilen modeller olsa da günümüzde de önemi her zaman yenidir. Siyah ve beyaz diğer renklerle olan uyumu ve diğer renkleri birbirine uyumlaştıran bir bağlayıcı tonaj olarak fayans modellerinde kullanılmaktadır.

Siyah Beyaz modası genel olarak düz siyah ve düz beyaz fayans modellerinde kullanılsa da renkli modellerin geçiş örneklemelerinde de aranılan renklerdir. Düz siyah ve düz beyaz renklerde renklerin tonları önem kazanmakta olup günümüz modasına göre renklerin tonajları farklılık gösterebilmektedir. Banyo fayans modelleri siyah beyaz renkleri zaten modern tasarımın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Banyo Fayans Modelleri Siyah Beyaz
Banyo Fayans Modelleri Siyah Beyaz

Siyah beyaz fayans modellerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi üzerlerine tasarlanan şekilleri çok net banyo duvarlarında ve ya zeminlerinde gösterebilmesidir. Siyah ve beyaz modellerde müşterinin gözünü ve zihnini yormayan bir renksel imgelem yoktur.

Siyah beyaz modalarında günümüzde daha çık siyah hem zemin üzerine beyaz desenler ve ya beyaz zemin üzerine siyah desenler tercih edilmektedir. Siyah ve beyaz fayans modelleri ile tasarlanmış banyolarda genelde bir zamansız ve mekansız bir duygu yaratılarak müşterilerin banyoda rahatlaması ana amaç olarak göz önünde tutulmaktadır.

Banyo Fayans Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Banyo Fayans Modelleri tercih edilirken öncelikli tercih edilecek banyonun bulunduğu ev ve ya konutta diğer odalarda kullanılan renkler ve tasarımlar göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer odalarda kullanılan renk ve tasarımlardan tamamen bağımsız renk ve desen seçimi banyoyu tamamen bağımsız bir yer gibi gösterebilmektedir. Bu durum banyonun farklı bir yerde yer aldığı hissi uyandırabilmektedir.

Banyo Fayans Modelleri evin içindeki bütünsel renklerden ve tasarımlardan yararlanılarak oluşturulursa tasarımsal bütünlük sağlanabilmektedir. Banyoda fayans modellerinde üreticiler tarafından sunulan çok çeşitli tasarımlar yer alsa da öncelik müşterilerin tercihi ile bağlantılıdır.

Banyo Fayans Modellerinde geometrik olarak

 • Kübik
 • Beşgen
 • Altıgen
 • Silindirik tasarım modelleri kullanılabilmektedir.

Banyo Fayans Modellerinde Çiçeksel tasarımlarda

 • Gül
 • Orkide
 • Lavanta desenleri tercih edilebilmektedir.

  Banyo Fayans Modelleri Siyah Beyaz Modası
  Banyo Fayans Modelleri Siyah Beyaz Modası

Müşterilerin banyo fayanslarının nasıl olması gerektiği konusunda tercihlerinde asıl önemli olan bütünsel tek bir şekil mi kullanmak istediği ya da küçük şekil olarak her bir kare fayans üzerinde şekilsel çoklukla aynı şekilden tekrarlanan sayısal çoklukla oluşan şekiller mi olduğudur.

Yapılan araştırmalarda aynı şekillerin sayısal olarak çok fazla olması gözü ve algıyı zorlaması sebebiyle müşteriler tarafından daha az tercih edildiği saptanmıştır. Tek bir şekil üzerinden yapılan bütün duvarı kaplayan tasarımlar hem ilgi çekici hem de daha çok tercih edilen tasarımlar arasında yer almaktadır.

Banyo fayansları nasıl olması gerektiğinde müşteriler için en kabul edilen yollardan bir tanesi de hazırda var olan model ve renklerden belirlenen katalogların dışında bir yol izlenmesi olabilir. Banyo fayanslarının nasıl olması gerekliliğine yönelik üretici tasarımcıları ile müşteriler arasında tasarım aşamasında fikir alış verişi yapılarak tam olarak müşterinin istediği model tasarlanabilmektedir.

Banyo Fayansları İçin İşe Yarar Fikirler

Üretici firmalar açısından ürün katalogları oluşturulurken mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oluşturulan kataloglar siyah beyaz renkler ve diğer renkler olarak ayırılmalıdır. Böylelikle müşterinin aradığı renkleri bulması kolay olmalıdır.

Banyo Fayansları İçin İşe Yarar Fikirler
Banyo Fayansları İçin İşe Yarar Fikirler

Oluşturulan kataloglarda model yapılarına göre bölümler ayrılmalıdır ve bölüm çeşitliliği fazla olmalıdır. Böylelikle müşterinin aradığı modeli bulması kolaylaştırılmalıdır. Müşterilerin mağaza kataloglarına erişimi sadece mağaza ziyareti ile olmamalıdır. Müşterinin mağaza kataloglarına ulaşması müşterinin firma iletişim servisi ile iletişime geçmesi yolu ile mail vs. yoluyla kataloglara ulaşılabilir olması sağlanmalıdır.

Banyo fayanslarında üretici firmalarda müşteri isteklerini ve müşteri taleplerini ele alan departmanlar kurulmalıdır. Böylelikle firmalar tasarımlarını müşteri isteklerine göre kurmalıdırlar. Yılın belli zamanlarında yapılan görsel anketlerde müşterilerin tercihlerinin hangi tasarımlara ve renklere kaydığı araştırılarak tespitler yapılmalıdır.

Müşteriler firmalara her zaman ulaşılabilmesi banyo fayanslarında üretimden kaynaklanan hatalara yönelik hizmetler alması firmaları daha çok tercih edilebilir bir pozisyona sokmaktadır. Müşteri önceliği ve müşteri hassasiyeti ile hareket eden banyo fayans üreticisi firmalar daha çok tercih edilmektedir.

Banyo Fayansları İçin İşe Yarar Fikirler
Banyo Fayansları İçin İşe Yarar Fikirler

Banyo Fayans modellerinde kullanılan kimyasal malzemelerin yapısal özelliklerinde banyo zeminlerinde kullanılan fayansların daha az kaygan ve temizlenebilir olması çok önemli kolaylık ve imkan sağlamaktadır. Siz de banyo fayans modelleri siyah beyaz tasarımları konusunda hazırladığımız fotoğraf galerisinde tam da size göre seçenekleri görebilirsiniz.

Yeni model banyo fayans modelleri neler

Banyonuzu deniz kenarındaymış gibi hissettirecek deniz kabuğu desenli fayanslar, tazelik ve huzurun sembolü olabilir. Açık mavi tonları ve zarif desenleriyle, banyonuzun atmosferini anında değiştirebilirsiniz.

Geometrik desenler her zaman modern tasarımın anahtarı olmuştur. Üçgen, kare, altıgen gibi çeşitli şekillerdeki fayanslar, banyonuza dinamik bir görünüm kazandırabilir. Özellikle siyah ve beyaz renklerle oynayarak kontrastlar oluşturmak, banyonuzu adeta bir sanat eserine dönüştürebilir.

Mermere benzeyen fayanslar, lüks ve zarafeti bir araya getiriyor. Gri ve beyaz tonlarındaki mermere benzeyen fayanslar, banyonuza sofistike bir dokunuş ekleyerek ferahlık hissini artırabilir.

Metalik yüzeyler, banyonuza modern ve şık bir hava katabilir. Altın, gümüş veya bakır tonlarında parlak fayanslar, mekana sofistike bir parlaklık ve zenginlik getirebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.