Ev Dekorasyon Blogu

Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

0

Kız bebek odası dekorasyon fikirleri yaşam alanlarına şık bir dokunuş etkisi katmak konusunda iddialı bir konumda yer almak durumundadır. Çünkü bebek odalarının her zaman kendilerine özgü bir yapıya sahip oldukları unutulmamalıdır. Bebek odası dekorasyonu açısından yeni fikirler her zaman popüler bir konumda yer alacaklardır.

Kız bebek odası dekorasyon fikirleri söz konusu olduğu zaman yataklar her zaman dikkat edilmesi şart olan bölümler olmuştur. Yatak dışında diğer bir mobilya ürünü olan Gardrop ve ihtiyaca göre şifonyer kız bebek odaları için olmazsa olmaz ürünlerdir. Örneğin odanın genişlik durumuna göre büyük ve kullanışlı bir gardrop alamıyorsanız, ek olarak küçük bir kız bebek odası şifonyeri de alarak efektif kullanım sağlayabilirsiniz. Mobilyaların duvara monte edilmesi de olası tehlikelerde devrilme vs gibi konular için son derece önemlidir.

Kız bebek odası dekorasyon fikirleri gündeme geldiği zaman mobilya seçimine dair farklı seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Mobilya seçimini sağlık, güvenlik ve kullanışlı olması açısından değerlendirerek kız bebek odasına uygun ölçülerde almaya karar verdiyseniz geriye işin biraz daha eğlenceli kısmı olan renkler ve aksesuarlar girmekte. Örneğin beyaz mobilyaları tercih ettiğiniz bir kız bebek odası mobilya takımı mevcutsa halı, avize, perde gibi ürünler için renkli ve desenli modeller seçebilirsiniz.

Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 5 Etkili Yöntem!
Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri 5 Etkili Yöntem!

Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

En zevkli dekorasyon çalışması nedir deseler herhalde hepimiz kız bebek odasını seçeriz. Renklerin büyüsüne kapılarak birbirinden güzel dekorasyon fikirlerini seçmek isteriz hatta hangisini seçeceğimiz konusunda kararsız kalırız. Burada önemli olan zevklerin ve renklerin ihtişamının yanı sıra ihtiyaca uygun, kullanışlı, sağlıklı ürünler seçmektir. İşte kız bebek odası tercihinizde yolunuza ışık tutacak fikir ve önerileri söz konusu olduğu zaman aşağıdaki seçeneklerden söz edebiliriz;

  • Oyun Halısı
  • Kız Bebek Odası Avize
  • Masal Kitapları için Kitaplık
  • Kız Bebek Odası Mobilyaları
  • Kız Bebek Odası için Gardrop

Kız bebek odası dekorasyon fikirlerimizin başındaki konu; seçilecek ürünlerin kullanıma uygun ve sağlıklı olması konusudur. Kullanılacak malzemenin kalitesinin bebek sağlığı için zarar vermeyecek ürünlerden yapılmış olması son derece önemlidir. Örneğin kalitesiz bir mobilyada hoş olmayan kötü bir koku olabilir, üzerine yapılan kaplama boyası sökülüyor olabilir. Seçim yaparken bu konulara dikkat edilmelidir ve kaliteli bir mobilya tercih edilmelidir.

Mobilyaların kullanımını aslında 2 bölüme ayırabiliriz. Kız bebeğinizin yalnızca bebeklik döneminde kullanacağı bir bebek odası tasarlıyorsanız beşikli seçeneklere bakabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise bebeklik ve çocukluk dönmelerinde de kullanabilecekleri hem beşik hem de yatak olabilen seçeneklerdir. Beşik şeklinde görünen bu modellerde yatağı çevreleyen tahtalar tak çıkar şeklinde olabildiği için ilerleyen yıllarda bebeğinizin beşiğini tek kişilik bir yatağa çevirebilmekte ve ekonomik anlamda da kar etmiş olabilirsiniz.

Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?
Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Kız Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Kız bebek odası dekorasyonu oluştururken, renk konusuna her zaman dikkat etmeniz gerekecektir. Renkler konusunda önemli olan uygun kombinleri yapabilmektir. Örneğin beyaz renkli mobilyalar seçtiyseniz halı, kilim, avize ya da perdeleri birbirlerine uygun renklerde seçebilirsiniz. Ama desenli, renkli mobilyalar mevcut ise durum tam tersi olmalı ve diğer ürünlerde renk ve desenler yok denecek kadar az kullanılmalıdır.

Hem mobilyalar hem halı, avize, perde gibi ürünler renkli ve desenli olursa kız bebek odasında özel bir tarz olmayacaktır. Figürler ve desenlere göre bir konsept belirlenebilir. Örneğin çiçek konsepti kullanılacaksa kendinden papatya deseni olan perdeler şık ve sade bir hava yansıtacaktır. Buna uygun renk ve desenlerde bir halı ile çok güzel bir kombin elde edebilirsiniz.  Kız bebek odası dekorasyon fikirleri açısından halılar her zaman üst seviyede bir çözümü ortaya koymaktadır.

Kız Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Kız Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Kız Bebek Odalarında Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kız bebek odası için belki de en önemli ürünlerden biri bebek odası halısıdır. Burada önemli olan renkler ve desenlerden ya da uyumdan daha çok sağlıktır. Kimse bebeğinin sağlıksız kalitesiz bir halı üzerinde emeklemesini ya da oyun oynamasını istemez sanırım. Seçimlerinizde özellikle antialerjik ve antibakteriyel ürünler tercih etmenizi öneriyoruz. Bu tarz sağlık açısından önemi olan halı çeşitlerinde de günümüzde birçok renkli, desenli eğlenceli seçenekler mevcuttur. İsterseniz Kız bebek odası dekorasyon fikirleri konusunda bir karar verirken, daha modern çizgileri de hesaba katabilirsiniz.

Kız Bebek odası Avizesi için belirlediğiniz konsepte göre renkli eğlenceli bir seçim yapabilirsiniz. Burada da önemli olan avizede kullanılan lambanın bebeğin gözünü yormayacak özelliklerde bir ürün olmasıdır. Halı ve Avizenin renklerine göre perde seçimi yapabilirsiniz. Soft renklerde odayı aydınlık gösterecek bir perde kız bebeğinizin odasına çok yakışacaktır. Kız bebek odası dekorasyon fikirleri konusunda detaylı bir araştırma yaparken renk uyumuna her zaman dikkat etmeliyiz.

Bebek odasında neler bulunur?

Bebek odasının merkezinde yer alması gereken en önemli parça, beşik veya bebek yatağıdır. Bebek uyku düzenini oluştururken, güvenli ve rahat bir uyku alanı sağlamak önemlidir. Beşik veya bebek yatağı seçerken, güvenlik standartlarına uygunluğundan emin olmalısınız. Bebeklerin bakımı için bir bebek bakım ünitesi veya masası eklemek çok işlevseldir. Üzerinde bebek bezi değiştirme yüzeyi, bezi ve diğer temel bakım ürünlerini saklamak için bölmeler bulunan bir ünite seçebilirsiniz.

Bebekler hızla büyür ve giysileri değiştirme ihtiyacı ortaya çıkar. Bebeklerin kıyafetlerini düzenli bir şekilde saklayabilmek için yeterli depolama alanı sunan bir giysi dolabı veya çekmece sistemi düşünülmelidir. Eğer anne bebeklerini emziriyorsa, odada bir emzirme köşesi oluşturmak oldukça faydalı olacaktır. Rahat bir sandalye veya koltuk, yastık destekleri ve aydınlatma gibi öğeler emzirme deneyimini daha konforlu hale getirebilir.

Kız Bebek Odalarında Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kız Bebek Odalarında Halı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aksesuar olarak kız bebek odasına bebeğiniz ile ilk anlarınızı ölümsüzleştirdiğiniz fotoğrafların olduğu resim çerçeveleri alarak raf şeklinde odaya aile sıcaklığınızı yansıtabilirsiniz. Yine göz yormayacak ve kız bebek odasının konseptine uygun bir gece lambası tercih edilebilir. Bebeğinizin ilerleyen dönemlerde kullanması için küçük şirin çalışma masası ve sandalyeleri de kız bebek odasının mobilyalarına uygun olacak şekilde ilk günden alınabilir bu durum sonradan odaya uyum sağlamayacak renk ve desende bir ürün almaktan sizi kurtaracağı için memnun olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.