Ev Dekorasyon Blogu

Balkon Dekorasyon Ürünleri

0

Balkon dekorasyon ürünleri, harika tasarımlar olarak dikkat çekicidir. Evin içinde daraldığımızda nefes almak, yenilenmek ve huzura kavuşmak için balkonlarımızı kullanmayı tercih ederiz. Balkonlar eve bağlı ama dışarıya açık alanlar olduklarından hem ev konforu hem de dışarının etkin ferahlığını bize sağlarlar. Her ne kadar evimizin içine mobilyalar alıp özenle süslüyorsak balkonlarımızı da göz ardı etmemeliyiz.

Dar, geniş, uzun, kısa gibi özelliklere sahip olan balkonlarımızı özelliklerinden faydalanarak nasıl dizayn etmemiz gerektiğini anlarız. Balkonları evimizin içi kadar rahat fakat dışarıyla ilişkisi olduğu içinde rahat olduğu kadar şık dizayn etmeliyiz. Balkon denince akla ilk gelen rahatlık kelimesini balkona koyacağımız dekorasyon ürünleri karşılaması gerekir. Bu sebeple balkon dekorasyon ürünleri ala alacakken rahatlıklarına önem vermeyi unutmayalım.

 Balkon dekorasyon ürünleri denince akıllara masa, sandalye, çerçeveler, puflar, saksılar, aydınlatma ürünleri, pofidik yastıklar, duvar süsleri ve yapay çiçekler geliyor. Balkon için birçok ürün seçeneği var. Birbirinden farklı ve eşsiz bu ürün seçeneklerini harmanlayıp güzel bir görünüme sahip balkon dekorasyonu yapmak size kalıyor.

Sade, gösterişli, klasik, modern, geleneksel veya daha bir çok görünüme sahip balkonlar yapmak için çeşit çeşit balkon dekorasyonu ürünleri mevcut. Siz yeter ki balkonunuzun nasıl olmasına karar verin. Balkon dekorasyonu ürünlerine dair bir karar verirken, kendi mobilyalarınızla uyumlu tasarımları tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

Balkon Dekorasyon Ürünleri
Balkon Dekorasyon Ürünleri

Balkon Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Yazımıza balkon dekorasyon ürünleri hakkında devam ediyoruz. Birçok balkon dekorasyon ürünü vardır. En çok tercih edilen balkon dekorasyon ürünleri; masalar, sandalyeler, çerçeveler, puflar, saksılar, aydınlatma ürünleri ve pofidik yastıklar. Balkon dekorasyonu ürünleri balkon sahiplerinin zevklerine göre şekillenebilir. Balkon dekorasyon ürünleri konusunda bir karar verirken, göz alıcı tasarımların oluşmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Masalar

Balkonda sabah güzel bir kahvaltı yapmak, öğlen bir kahve içmek ve akşamın serinliğinde güzelce bir çay içmek içmek için masaya ihtiyaç duyarız. Öğrenci arkadaşların büyük bir çoğunluğu da yukarıda saydığım aktiviteler dışında balkonda ders çalışmaya bayılıyorlar. Ders çalışmak için balkonu kullananlardansanız bir masaya ihtiyacınız var demektir. 

 Balkon masaları hazır masalar veya kişinin isteğine bağlı özel masalar olarak yaptırılabilir. Genellikle katlanabilir masa tercihlerinde bulunuyorlar balkon sahipleri. Bu sayede yerden tasarruf yapmış oluyorlar. Ama geniş balkona sahipseniz katlanmayan masaları da tercih edebilirsiniz. Plastik, cam veya ahşap masa çeşitleri arasından balkonlar için genellikle ahşap masalar tercih ediliyor. Çocuklu aileler cam masalardan olabildiğince uzaklaşıyorlar. Çocuklu ailelerin ilk tercihleri plastik masalar oluyor genellikle.

Balkon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilecekler
Balkon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilecekler Nelerdir

Sandalyeler

 Konfor için rahat bir sandalye seçilmesi gerekir. Masanıza uygun ve rahat sandalyeler seçmeniz sizi balkonda mutlu edecektir. Evden dışarı çıkmadan nefeslenmek ve  oturarak zaman geçirmek istiyorsanız balkonlarınıza sandalyeyi şimdiden seçin derim. Sandalye seçimlerinde en çok rağbeti plastik sandalyeler görüyor. Üzerlerine bağlamalı puf minderler koyulan plastik sandalyeler çok ilgi görüyor balkon dekorasyon alışverişinde.

Çerçeveler

 Birbirinden farklı, çeşit çeşit çerçevelerin ev dekorasyonunda kullanılmadığı bir alan yok desek yeridir. Balkonları dekore ederken de çerçeveler kullanılıyor. İçine sevdiklerinizle olan fotoğrafları, güzel sözler içeren yazıları, nakış işlemeleri yerleştirebilir ve balkonunuza asabilirsiniz. Bu sayede balkonunuzun duvarları da sapsade kalmamış olup balkonunuza güzel bir görünüm sağlamış olacaklar çerçeveler.

Puflar

 Sandalye kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Bu sorunda devreye bir birinden şık, rahat ve oldukça konforlu puflar giriyor. Balkonunuzda puflar kullanarak  kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Saksılar

 Balkon deyince gözümüzün önüne yazları rengarenk çiçeklerin olduğu balkonlar gelir. Siz de canlı çiçekleri ve onların bakımlarını yapmayı seviyorsanız şimdiden bir kaç tane saksı almanızı tavsiye ederim. Birbirinden farklı boylarda, hacimlerde, renklerde, desenlerde saksılar bulunmaktadır. 

Balkon Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?
Balkon Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Balkonda en çok rastlanılan saksı çesidi balkon demirliklerine asılabilen saksılardır. Bu saksılara çiçek ekildiği kadar sebze ve meyvelerde ekilmektedir. Balkonunuzun doğal bir renklenme yaşamasını istiyorsanız balkon saksı çeşitlerine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Aydınlatma ürünleri

Balkonlar için aydınlatma ürünlerinin başında balkon lambaları gelir. Genellikle sarı renk tercih edilen balkon aydınlatması günümüzde beyaz renk tercih edilmeye başlanmıştır. Birçok renk seçeneği bulunur balkon lambalarının. Balkon lambaları dışında led ışıklara da ilgi günden güne artmakta balkon aydınlatma ürünleri arasında. Led ışıkları balkonun duvarlarına asarak yeni bir modaya dönüştüren balkon sahipleri led ışıkların çeşitlenmesi ile birbirlerinden çok farklı balkon dizaynları yapmış bulunmaktalar. Kalpli, yuvarlak, ince, kalın, yıldızlı, bulutlu, tek renkli, çok renkli ve yanıp yanıp sönen gibi bir çok çeşidi bulunur led lambaların.

Balkon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilecekler
Balkon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilecekler

Pofidik yastıklar

Pofidik yastıkları yatak odalarında yatak başlarında, oturma odalarında kanepelerin üzerlerinde kullandığımız kadar balkonlarda da kullanıyoruz. Balkonda pofudik yastıkları sandalyelerin üzerine veya oturma alanı yaptıysanız balkonunuza oranın üzerine koyabilirsiniz. Bu sayede birçok renk seçeneğine ve desen seçeneğine sahip pofidik yastıklar ile balkonunuza renk ve güzellik katmış olacaksınız. Pofidik yastıkları seçerken balkondaki dekorasyon ürünlerinize uygun olan renk, ebat ve desende olmasına dikkat ediniz.

Balkon Dekorasyon Ürünleri Nasıl Olmalıdır?

1Balkonunuzu keyifli bir dinlenme alanına dönüştürmek için rahat oturma seçenekleri tercih edin. Şık minderlerle donatılmış rahat sandalye ve koltuklar, uzun saatler boyunca dışarıda oturmanızı daha keyifli hale getirecektir. Ayrıca, sallanan sandalyeler veya minderlerle döşenmiş ahşap banklar gibi alternatifler de düşünebilirsiniz.

Balkonunuzu renklendirmenin ve canlandırmanın en doğal yollarından biri bitkiler ve çiçeklerdir. Saksılarda yetiştirebileceğiniz çiçekler, yeşillikler ve hatta sebzeler, balkonunuzu doğal bir yaşam alanına dönüştürebilir. Hem görsel açıdan hoş bir ambiyans yaratır hem de hava kalitesini iyileştirir.

Balkonunuzu geceleri de kullanılabilir hale getirmek için aydınlatma ürünlerine yer vermek önemlidir. Şık lamba seçenekleri veya dize ışıkları ile romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Aydınlatma, balkonunuzu gece geç saatlere kadar keyifle kullanabilmenizi sağlar.

Balkon alanınızın sınırlı olduğunu düşünerek, fonksiyonel depolama ürünleri seçebilirsiniz. Katlanabilir masa ve sandalyeler, kullanmadığınız zamanlarda kolayca saklanabilir. Aynı zamanda, bahçe malzemeleri veya minderler gibi eşyaları düzenli bir şekilde depolamanıza yardımcı olacak çözümler de düşünebilirsiniz.

Balkonunuzu kişiselleştirmek için dekoratif öğeler eklemek harika bir fikirdir. Rahat minderler, renkli yastıklar, dekoratif tablolar veya duvar panelleri, balkonunuzu sizin tarzınıza ve zevkinize uygun hale getirecektir. Balkonunuzu dekore ederken, ürünlerin dış mekan koşullarına dayanıklı olmasına dikkat edin. UV ışınlarına, yağmura ve rüzgara dayanıklı malzemeler seçerek ürünlerinizin uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilecekler

Balkon dekorasyon ürünleri tercihlerinde bulunurken mutlaka detaylı bir araştırma yapmalısınız. Günümüz itibariyle Balkon dekorasyon ürünleri tercih ederken aşağıdaki kriterlere dikkat etmelisiniz;

  • Konforlu ürün seçmeye dikkat ediniz.
  • Sağlam ürün seçmeye dikkat ediniz.
  • Bir bütün oluşturabilecek dekorasyon ürünleri seçmelisiniz.
  • Renklerin birbirleriyle uyumlarına dikkat etmelisiniz.
  • Küçük çocuğa sahip bir aileyseniz balkonunuzda cam ve metal eşya bulundurmamaya özen göstermelisiniz.
  • Balkon renginize göre ürünler seçmeye özen göstermelisiniz.
  • Balkon için aydınlatma seçerken göz sağlığınıza uygun aydınlatmaları tercih etmelisiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.