Ev Dekorasyon Blogu

Emzirme Koltuğu İkea

0

Emzirme koltuğu İkea modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkar. Yeni anne olan kadınlar anneliklerinin ilk aylarında uykusuzluğa ve yorgunluğa maruz kalabilmektedir. Yenidoğan bebekler devamlı anneleriyle vakit geçirmek ister ve sürekli emzirilmeye ihtiyaç duyarlar. Emzirme koltuğu modelleri arasında bir tercihte bulunurken farklı kriterleri dikkate almanız gerekir.

Emzirme koltuğu İkea modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza birbirinden farklı alternatif seçenekler çıktığından tam olarak beklediğiniz etkiye sahip bir tane model bulabilirsiniz. Bebeklerin annelerine sürekli ihtiyaç duymaları nedeniyle anneler ilk aylarda oldukça uykulu ve yorgun hissedebilmektedir. Bu dönemlerde bazı eşyaları kullanarak yorgunluklarını dindirebilirler.

 • Emzirme koltuklarına bebek odalarında yer vererek dinlenme ve bir süre uyuyabilme şansı elde edilebilmektedir.
 • Emzirme koltukları birçok konfor sağlayan özelliklere sahip olabildiği için anneler oldukça dinlenebilmektedir.
 • Günümüzde emzirme koltukları çok fazla seçeneğe ve modele sahiptir.

  Emzirme Koltuğu İkea
  Emzirme Koltuğu İkea

Emzirme koltukları tasarlayan markalar annelerin dinlenebilme ve rahatlamalarını sağlayan modellere piyasada yer vermektedir. Anne ve bebeklerin yaşam standartları emzirme koltukları sayesinde bir miktar yükseltilebilmektedir. Devamlı annesine ihtiyaç duyan bebekler emzirme koltuklarında anneleriyle birlikte huzurlu vakit geçirebilmektedir. İkea emzirme koltukları sayesinde anne ve bebekler birlikte dinlenebilme imkânı bulurlar.

İkea Emzirme Koltuğu Nasıldır?

Bebekler dünyaya geldikleri ilk aylarda anne sütüne ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle anneler bebeklerini uzun saatler boyunca emzirme görevini üstlenmektedir. Emzirme pozisyonu bir süre sonra anne ve bebeklerin konforuna zarar verebilmektedir.

Emzirme Koltuğu İkea
Emzirme Koltuğu İkea Modelleri

Özellikle emzirme işlemini rahatsız koltuk ya da yataklarda yapan anneler zaman içinde sırt ağrılarından şikayetçi olabilmektedir. Bu durumla mücadele edebilmek için İkea markası emzirme koltuğu tasarlamıştır. Emzirme koltuğu İkea modelleri gündeme geldiği zaman aşağıdaki ürün seçenekleri karşımıza çıkar;

 • İkea’nın emzirme koltuğunu kullanmaya başlayan anneler bel ve sırt ağrılarının zaman içinde yatışmaya başladığını söylemektedir.
 • Bebekler en az 6 ay boyunca anne sütüne ihtiyaç duydukları için emzirme koltuğu kullanmak anneler için elzemdir.
 • Emzirme pozisyonundan ilham alınarak tasarlanan İkea emzirme koltukları oldukça ergonomik yapılı olmasıyla ön plana çıkmaktadır.
İlginizi Çekebilir; Emzirme Koltuğu Puflu

İkea markası emzirme koltuğunu tasarlarken öncelikle anne ve bebeğin hangi pozisyonlarda rahat hissedebileceğini göz önünde bulundurmuştur. Bu sayede anne ve bebekler ikea emzirme koltuklarında oldukça konforlu hissetmektedir. Şık tasarımlara sahip olan ikea bebek emzirme koltuklarına bebeğinizin odasında yer verebilirsiniz.

İkea Emzirme Koltuğu Nasıldır?
İkea Emzirme Koltuğu Nasıldır?

İkea Emzirme Koltuğu Alırken Dikkat Edilecekler

Bebeğinizin bütün vaktini geçirdiği odasında bebek emzirme koltuğu bulundurmak istiyorsanız birkaç detaya önem vermeniz gerekmektedir. Bebeğinizin ve sizin uzun vakitler geçireceği emzirme koltuklarında olması gereken bazı özellikler vardır. Emzirme koltuğunda bulunmasını isteyebileceğiniz başlıca özelliklere sizler için yer verdik. Bu özellikler kısaca şunlardır:

 • Bebeğinizin beşiği ve dolabıyla uyumlu olabilecek emzirme koltuklarından yana seçim yapmalısınız.
 • İkea emzirme koltuğunun ayak pufu parçasını da satın almanızı öneririz.
 • Seçeceğiniz ikea emzirme koltuğunun rengini leke belli etmeyecek kumaş renklerinden yana tercihte bulunmanız gerekebilir.

İkea’da annelerin kullanımına yönelik satışa sunulan emzirme koltuklarının özelliklerini ihtiyacınıza yönelik seçebilirsiniz. Sallanan özellikli emzirme koltukları sayesinde bebeğinizi kısa sürede uyutabilir ve bu aşamada sizde dinlenebilirsiniz. Bebeğinizin odasında yer alacak bir eşya olduğu için emzirme koltuğunun sağlıklı malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir. Emzirme koltuğu İkea tasarımları arasında bir tercihte bulunacağınız zaman ilk önce kendi ihtiyacınızı göz önünde bulundurmanız gerekir.

İkea Emzirme Koltuğu Modelleri

Son yıllarda emzirme koltukları modellerinin çeşitlenmesiyle ikea marka emzirme koltukları da anneler tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Zaman içinde bebek odalarında ihtiyaç duyulan en önemli mobilyalardan bir tanesi de emzirme koltukları olmuştur. En çok tercih edilen emzirme koltuklarından bir tanesi de İkea markasına ait olan emzirme koltuk modelleridir. İkea’da satışa sunulan emzirme koltuk modelleri ise şunlardır:

 • İkea mağazalarında satışa sunulan model sabit ayaklı emzirme koltuklarıdır.

Emzirme sandalyesi adı verilen İkea emzirme koltukları oldukça ergonomik yapıda olmasıyla dikkatleri çekmektedir. Sabit ayaklı modellerin sallanan koltuk tasarımlı olanları da marka bünyesinde annelerin kullanımına sunulmaktadır. Ahşap iskelete sahip olan emzirme koltuklarının minderleri çıkarılabilir ve yıkanabilir özelliktedir. Sırt bölgesinin yüksek olması sayesinde İkea emzirme koltuğu kullanan anneler oldukça rahat hissedebilirler.

İkea Emzirme Koltuğu Alırken Dikkat Edilecekler
İkea Emzirme Koltuğu Alırken Dikkat Edilecekler

İkea’da annelerin beğenisine sunulan emzirme koltuklarının ayak pufları da bulunmaktadır. Bu puflar ayrıca satılmakta, koltukla beraber verilmemektedir. Birbirinden farklı desen ve renge sahip olan İkea emzirme koltuklarını minimal yapıları sayesinde bebeğinizin odasında kullanabilirsiniz.

İkea Emzirme Koltuğunun Faydaları

İkea emzirme koltuğu kullanan anneler bu koltukların birçok faydasıyla karşılaşabilmektedir. Emzirme koltuğu tercihini ikea’dan yana yapacak olan ailelere yönelik fayda listemizi oluşturduk. İkea emzirme sandalyelerinin başlıca faydaları ise şunlardır:

 • Sallanan özelliğe sahip olması sayesinde İkea emzirme koltuklarında bebeğinizi kısa sürede sakinleştirebilir ve uyumasına destek olabilirsiniz.
 • İkea emzirme sandalyelerinin yüksek sırtlığa sahip olması sayesinde boyun bölgenizi destekleyebilirsiniz.
 • Ayak pufunu tercih ettiğiniz taktirde ayaklarınızı uzatarak bebeğinizle birlikte dinlenebilirsiniz.
 • İkea emzirme sandalyeleri oldukça kaliteli malzemeden üretildiği için uzun yıllar kullanabilme şansına sahip olabilirsiniz.
 • Bebeğiniz yeteri kadar büyüdüğünde ikea emzirme sandalyesini evinizin farklı bir bölümünde kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • İkea emzirme sandalyelerinin değişebilir minder yapıları sayesinde zevkinize uygun seçenekler arasından sandalyenizin rengini değiştirebilirsiniz.

Emzirme koltuğu İkea hakkında fikir sahibi olmayı isterseniz fotoğraf galerimizi inceleyebilirsiniz.

Emzirme Koltuğunda Yeni Trendler Nasıl?

Artık emzirme koltukları sadece konforlu değil, aynı zamanda ergonomik olarak da tasarlanıyor. Doğru pozisyonu korumak, annelerin sırt ve omuz ağrılarını azaltmalarına yardımcı olurken, bebeklerin rahatça beslenmelerini sağlıyor. Ayarlanabilir yükseklik, sırt ve oturma pozisyonları, her anneye ve bebeğe uygun bir deneyim sunuyor.

Akıllı teknoloji, emzirme koltuklarına da entegre ediliyor. Isıtma ve soğutma özellikleri sayesinde anneler, emzirme sırasında ideal sıcaklıkta oturabiliyorlar. Ayrıca, akıllı telefon uygulamalarıyla emzirme süreleri takip edilebiliyor, sallanma fonksiyonları uzaktan kontrol edilebiliyor.

Günümüzde, çevre dostu ve sürdürülebilir malzemeler kullanılarak üretilen emzirme koltukları popüler hale geliyor. Hem anne ve bebek sağlığını korumak hem de doğaya duyarlılık göstermek isteyen anneler için harika bir seçenek. Organik kumaşlar, geri dönüştürülebilir malzemeler ve toksik olmayan boyalar, bu trendin temelini oluşturuyor.

Emzirme koltukları artık sadece fonksiyonellikten ibaret değil, aynı zamanda moda açısından da çeşitlilik sunuyor. Farklı renkler, desenler ve tasarım detayları ile anneler, ev dekorasyonlarına uygun seçenekler bulabiliyorlar. Modern ve şık tasarımlar, evin her köşesine uyum sağlayacak şekilde üretiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.