Ev Dekorasyon Blogu

Emzirme Koltuğu Yataş

0

Emzirme koltuğu Yataş modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş bir ürün yelpazesi çıkmaktadır. Yeni anne olan kadınların bebekleri belli bir yaşa gelene kadar uyku eksiliği ve yorgunlukla mücadele etmesi beklenmektedir. Emzirme koltuğu modelleri annelerin rahat bir şekilde bebeklerini beslemelerine olanak tanımaktadır.

Bebekler dünyaya geldikleri ilk aylarda devamlı annelerin kucaklarında olmayı isterler. Bu süreçte günlerinin önemli vaktini bebeklerine ayıran anneler oldukça yorgun ve uykusuz kalırlar. Yorgun annelerin dinlenebilmelerini sağlayan bazı ürünler piyasaya çıkarılmaktadır.

 • Annelerin ve bebeklerin konforları için piyasaya sürülen ürünlerden bir tanesi de Yataş emzirme koltuklarıdır.
 • Yeni anneler bu emzirme koltuklarında dinlenebilme fırsatı yakalarlar.
 • Bundan 10 yıl önce emzirme koltuklarındaki seçenekler bir hayli az olsa da günümüzde farklı modellere sahip emzirme koltukları bulunabilmektedir.

Yeni annelerin ve bebeklerin yaşam kalitelerini arttırmak için bazı ürünler geliştirilmiştir. Bu ürünlerden olan emzirme koltukları anne ve bebeklerin konforlu vakit geçirmesini sağlamaktadır. Bebekler ilk aylarında anne sütüne ihtiyaç duydukları için anneler uzun süre emzirme seansında bulunurlar. Uzun emzirme seanslarında ihtiyaç duydukları en önemli şey konforlu koltuklardır.

Emzirme Koltuğu Yataş
Emzirme Koltuğu Yataş

Emzirme Koltuğu Nedir?

Emzirme koltukları annelerin emzirme dönemlerinde ihtiyaç duydukları eşyalardan bir tanesidir. Günümüzde birçok mobilya markası emzirme koltukları üreterek annelerin konfor ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Emzirme koltuğu üreten markalardan bir tanesi de Yataş firmasıdır. Emzirme koltukları sayesinde anne ve bebekler birlikte uzun vakitler geçirebilmektedir. Ergonomiye sahip olan Yataş emzirme koltuklarında bebekler huzurlu hissederler.

 • Anneler ilk anne oldukları dönemde bel ve sırt ağrılarından şikâyet ederler, emzirme koltukları sayesinde bel ağrıları hafifleyebilir.
 • Yeni doğan bebekler en az 6 ay anne sütü içerler ve bu süreçte uzun emzirme seanslarına ihtiyaç duyarlar.
 • Bebek emzirme pozisyonu uzun dönemlerde annenin ortopedik problemler yaşamasına neden olabilmektedir.

Emzirme koltuğu kullanan annelerde ortopedik problemlerin yaşamasının önüne geçilebilmektedir. Yataş marka emzirme koltuğu kullanan anneler bebekleriyle huzurlu ve rahat hissedebilmektedir. Markaya ait emzirme koltuklarına bebek odanızda rahatlıkla kullanabilir ve dekoratif amaçlarınıza da ulaşabilirsiniz. Emzirme koltuğu Yataş modelleri arasından bir tercihte bulunurken detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmenizi öneriyoruz.

Emzirme Koltuğu Yataş Modelleri

Son yıllarda emzirme koltuklarında oldukça fazla çeşitlilik vardır. Her anne ve baba bebek odalarına en uyacak emzirme koltuğundan yana tercihte bulunmaktadır. Bebeklere yönelik üretilen emzirme koltuklarında hem annenin hem de bebeğin konforu oldukça önemlidir. Her markanın emzirme koltuk modelleri değişiklik göstermektedir. Yataş markasının da kendisine önem emzirme ürünleri bulunmaktadır.

 • Yataş marka emzirme koltuklarından ilki asansörlü yapıda olan dinlenme koltuklarıdır.

  Emzirme Koltuğu Nedir?
  Emzirme Koltuğu Nedir?

Tek kişilik dinlenme koltuğu olarak üretilen Yataş emzirme koltukları sağladığı konfor ile öne çıkmaktadır. Silinebilir kumaşa sahip olması sayesinde kolaylıkla temizlenebilmektedir. Ayaklarınızı uzatabileceğiniz açılabilir ayak uzatma bölümü bulunmaktadır. Bu koltukların hem sırt bölümü hem de ayak bölümü ayarlanabilmektedir.

 • Yataş markasının annelere sunduğu ekonomik seçeneklerden bir tanesi de emzirme yastığıdır.
İlginizi Çekebilir; Emzirme Koltuğu İkea

Emzirme yastığını her yere taşıyabilir ve son derece rahatlık hissiyle kullanabilirsiniz. Emzirme yastıklarını bebeğinizi biberonla beslediğiniz süreçlerde de kullanabilirsiniz. Emzirme yastıkları ergonomiklikleri ve pratiklikleriyle ağır koltuklardan ayrılmaktadır. Daha ekonomik bir çözüm arayışında olan annelerin ilk tercihleri arasında Yataş emzirme yastığı yer almaktadır.

Yataş Emzirme Koltuğu Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler
Yataş Emzirme Koltuğu Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Yataş Emzirme Koltuğunun Faydaları

Yataş emzirme koltuklarının saymakla bitmeyecek faydaları bulunmaktadır. Bebekler uzun saatler boyunca emzirilmeye ihtiyaç duydukları için bu süreci anne adına kolaylaştıracak bazı ürünlere ihtiyaç duyulabilir. Annelerin hayatını kolaylaştıran ürünlerin başında da emzirme koltukları gelmektedir. Emzirme koltukları sayesinde anne hem bebeğinizi emzirebilmekte hem de dinlenebilmektedir. Emzirme koltuklarının bir diğer önemli faydaları ise şunlardır:

 • Emzirme koltuklarının sallana özellikte olması sayesinde bebeğin huzurlu ve rahat hissetmesi sağlanabilmektedir.
 • Bebek odasında yer verilen emzirme koltuk ve sandalyeleri oldukça şık mobilyalar arasında yer alır.
 • Bebeklerin emzirme dönemi bittikten sonra yine biberonla besleme yaparken anneler emzirme koltuklarından destek alabilmektedir.
 • Ayak ve sırt destekleme parçaları sayesinde emzirme koltukları annelerin dinlenmesini sağlamaktadır.
 • Sağlam materyallerden üretilen emzirme koltuklarını aileler uzun yıllar rahatlıkla kullanabilmektedir.

Sonuç olarak Emzirme koltuğu Yataş modelleri geniş bir ürün yelpazesinden oluşmakla birlikte tam olarak beklentinizi yansıtabilecek bir kabiliyete de sahiptir. Böylece tam olarak istediğiniz kalitede bir ürünü temin etmeniz mümkün hale gelecektir.

Emzirme Koltuğu Yataş Modelleri
Emzirme Koltuğu Yataş Modelleri

Yataş Emzirme Koltuğu Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Bebeğinizin odasında Yataş marka emzirme koltuğu veya yastığına yer vermek istiyorsanız bazı detaylara dikkat etmenizi öneririz. Bebeğiniz ve sizin emzirme materyalleriyle uzun zaman geçirdiğini varsaydığımızda detaylar oldukça önemlidir. Emzirme koltuklarının ve Yataş marka emzirme yastıklarının bazı özelliklere sahip olmasını isteyebilirsiniz. Bu özellikler ise başlıca şunlardır:

 • Seçeceğiniz Yataş marka emzirme koltuğunun bebeğinizin diğer mobilyalarına uygun olmasını tercih edebilirsiniz.
 • Emzirme koltuğunun ergonomik ve rahat hissettirmesi için sırt ve ayak bölümlerinin ayarlanabilir Yataş modellerinden olmasını isteyebilirsiniz.
 • İlk aylarda bebekler yoğun kusma dönemleri geçirebildikleri için emzirme koltuğunun temizlenebilir özellikte olması gerekebilir.
 • Sallanabilir ve ayarlanabilir özelliğe sahip Yataş emzirme koltuk modellerinden seçim yapmanızı öneririz.
 • Bebeğinizin sağlığını korumak adına sağlığa zararlı olmayan maddelerden üretilmiş emzirme koltuklarından tercihte bulunmalısınız.

Emzirme koltuğu Yataş modelleri hakkında farklı ürünleri incelemek isterseniz; fotoğraf galerimizde tam da size göre ürünleri bulabilirsiniz.

Emzirme Koltuğunda Farklı Tasarımlar Nasıldır?

Emzirme dönemi, anneler için oldukça özel bir bağ kurma sürecidir. Bu nedenle emzirme koltukları, en üst düzeyde konfor sağlamak amacıyla ergonomik tasarımlarla donatılmıştır. Sırt ve bel desteği, doğru oturma pozisyonu ve kolların rahatça dinlenebileceği kollar gibi unsurlar, uzun emzirme seanslarında bile rahat bir deneyim sunar.

Emzirme koltukları, modern iç mekan tasarımıyla uyumlu şekilde üretilebilir. Seçtiğiniz tarza uygun renk ve doku seçenekleriyle, yaşam alanınıza zarif bir dokunuş katarak sakinleştirici bir etki yaratır. Bu sayede hem anneler hem de bebekler, emzirme anlarını huzurlu bir atmosferde geçirebilirler.

Birçok emzirme koltuğu tasarımında, bebek ürünleri ve ihtiyaçları için depolama alanları bulunur. Altta gizli çekmeceler, yan cepler veya koltuğun kol kısmındaki cepler gibi detaylar, bebek bezi, emzik, kitap gibi önemli eşyaların elinizin altında olmasını sağlar.

Bazı emzirme koltukları, sallanma veya hafif masaj özellikleriyle donatılmıştır. Bebeğinizi sallayarak sakinleştirmek veya annenin rahatlamasını sağlamak için bu tür ekstra özellikler, emzirme deneyimini daha da özel kılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.