Ev Dekorasyon Blogu

Avize Modelleri ve 2023 Fiyatları

0

Avize modelleri yaşam alanlarına yönelik dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Yeni trend avizeler sayesinde dekorasyon konusunda yeni trendleri yakalamak mümkün oluyor. Özellikle farklı malzeme ve tasarımlardan oluşan avizeler, şık bir dokunuş etkisinin yanı sıra işlevsel yönüyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yazımızda merak edilen avize modellerine dair kapsamlı bilgilere yer verdik. İşte merak edilen ayrıntıların tamamı!

Günümüz itibariyle aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı avize türü vardır. Mesela, cam avize modelleri harika bir tasarıma sahip olmaları ve ışığının oldukça parlak olması nedeniyle en çok tercih edilen modellerden biridir. Bir tane satın almak isterseniz, birçok farklı model bulabilirsiniz. Üstelik bu tarz ürünlerde çeşitli stiller, renkler ve şekiller arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak en iyi sonuçları almak istiyorsanız evinize en uygun modeli seçerken bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Özellikle son zamanlarda piyasada pek çok farklı model karşımıza çıkıyor. Bu yüzden neye ihtiyacınız olduğu ve en çok ne tür bir tarz sevdiğiniz hakkında hiçbir fikriniz olmadan sadece birini seçmek kolay değildir. Ancak, bu sorun hakkında endişelenmeniz için hiçbir neden yok! Çünkü LED avizeler başta olmak üzere, su damlası, ahşap ya da tekli avizeler gibi yeni trend tasarımlar son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu aşamada ne kadar fazla farklı modeli incelerseniz o kadar uyumlu bir dekorasyon etkisi oluşturabilirsiniz.

Avize Modelleri
Avize Modelleri

LED avize modelleri

LED avizeler son zamanların en popüler tasarımları arasında yer alıyorlar. Yeni ürününüzü satın aldıktan sonra, evinizin veya iş yerinizin içinden geçerken kimsenin kafasına düşmemesi için doğru bir şekilde monte etmeniz önemlidir. Ayrıca, birileri kullandığında herhangi bir yangın veya elektrik çarpmasını önlemek için, aydınlatma armatürünün kendisini monte etmeden önce tüm elektrik kablolarının düzgün şekilde takıldığından emin olmalısınız.

Bu tür bir avize satın almak istiyorsanız, satın almadan önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Bu üründen ne tür bir tarz istediğinizi ve satın almak için ne kadar paranız olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca evinize veya ofis binanıza giren herkes tarafından kolayca görülebilmesi için bu eşyayı nereye yerleştireceğinizi de bilmelisiniz. LED avize modelleri alırken mutlaka kullanım özelliğine de dikkat ediyor olmanız gerekir.

Su damlası avize modelleri

Evinizde romantik ve zarif bir hava yaratmak için su damlası avizeler mükemmel bir seçimdir. Dış mekanlarda kullanıldıklarında harika görünürler, ancak iç mekanlara da yerleştirilebilirler. Bu tarz tasarımlar, birçok kültürde çok popüler oldukları için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Cam, metal veya plastik gibi farklı malzemelerden yapılırlar. Yine bu tarz avizelerin kullanışlı tasarımlar oldukları biliniyor.

Led avizelerin asıl amacı karanlık oda veya koridorlarda ışık sağlamaktır ancak dekorasyon amaçlı gibi başka kullanımları da vardır. Pek çok farklı şekil ve boyutta üretilen bu tarz avizeler, harika bir şıklığa imza atmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesinden oluştuğundan her zaman ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan bir tane vardır! Su damlası avizeler şık görsellik konusunda başarılı olduklarından sıklıkla tercih ediliyorlar.

Su damlası avize modelleri, su damlacıkları ile bir avizeden oluşan bir aydınlatma armatürüdür. Su damlacıkları cam, metal veya plastikten yapılmıştır. Rüzgar estiğinde veya biri yanlarından geçtiğinde hareket edebilecekleri ve serbestçe sarkabilecekleri şekilde avizeye bağlanırlar. Damlalar genellikle yavaş hareket eder ve birbirlerine değdiklerinde güzel bir ses çıkarırlar.

Cam avize modelleri

Şayet cam avize alacaksanız üretildiği malzemeye dikkat etmeniz gerekiyor. Cam avize modeli alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de evinizdeki diğer mobilyalarla uyum sağlayıp sağlamadığıdır. Bu öğenin zevkinize ve kişiliğinize uyup uymayacağını da düşünmelisiniz. Ayrıca, paranızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bugün piyasada bulunan diğer modellerden daha uzun süre dayanan kaliteli malzemelere sahip bir ürün satın almanız çok önemlidir!

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok cam avize modeli vardır. Bazıları çok modern, bazıları klasik ve hatta bazıları rustik tasarımlardan oluşabilir. Evinizi benzersiz bir aydınlatma seçeneği ile dekore etmek istiyorsanız bu tarz ürünleri kullanmayı kesinlikle düşünmelisiniz. Cam avize modellerini kullanmanın en iyi yanı, çeşitli stil, şekil ve boyutlarda olmalarıdır. İhtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan birini seçebilirsiniz. Mutfak veya banyo dahil olmak üzere evin herhangi bir odasında kullanılabilirler.

LED avize modelleri
LED avize modelleri

Yeni bir cam avize modeli satın almak istediğinizde yapmanız gereken ilk şey, bunun plastik veya reçine değil, gerçek camdan yapıldığından emin olmaktır. Ucuz taklitler satan birçok şirket vardır. Ancak bunlar çok uzun ömürlü olmayacak ve sadece bir günlük kullanımdan sonra kötü görünecekler. Tüm bu bilgiler ışığında cam avize modelleri alırken üretildiği malzemeye ve tasarım özelliğine dikkat ediyor olmanız gerekir. Ancak bu sayede tam olarak göz alıcı bir dekorasyon ortaya koyabilirsiniz.

Ahşap avize modelleri

Ahşap avizelerinizi hemen hemen her tarz ev dekorasyon stili ile kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, zarif bir görünüm yaratmak istiyorsanız, geleneksel veya klasik tarzlarla kullanmak en iyisidir. Eviniz için seçmiş olduğunuz tarza uygun olduğu sürece modern evlerde de kullanabilirsiniz. Örneğin, eviniz için bir etnik bir tema seçtiyseniz, bu tarz bir tasarımla ahşap avizeleri kullanabilirsiniz. Çünkü yine harika görünecek ve evinizin dekorasyon şemasına şıklık katacaktır.

Ahşap avizeler, evinizde eski moda bir atmosfer oluşturmayı istediğiniz kır evleri veya kır evleri için mükemmel olan rustik bir görünüm sundukları için giderek daha popüler hale geliyor. Ahşap avizeler meşe, çam, kiraz veya tik ağacı gibi çeşitli ahşap türlerinden yapılabilir! Ancak geleneksel ahşap avizeler yerine daha çağdaş bir görünüm istiyorsanız demir veya pirinç gibi diğer malzemelerden de yapılabilir. Bu tarz avizelerle evinizin iç tasarım temasına daha rustik bir hava katabilirsiniz.

Tekli avize modelleri

Tekli avizeler, yüksek tavanlı odalar veya çok katlı odalar için mükemmeldir. Bu tür avizeler oturma odalarının yanı sıra yemek odalarında da oldukça popülerdir çünkü daha romantik bir atmosfer yaratmak için kullanılabilirler. Eviniz için zarif bir görünüm yaratmak istiyorsanız, bu tür avizeler ilk olarak satın almayı düşünmeniz gereken şeydir.

Ancak yatak odası veya banyo gibi küçük bir odanız varsa bu tip aydınlatma armatürleri tavandan sarkacak kadar yer olmayacağından bu alanlar için uygun olmayabilir. Tekli avizelerin kurulum ve bakım maliyetleri açısından daha fazla çaba gerektirmesi nedeniyle diğer avize türlerine göre daha maliyetli olma eğiliminde olduğunu da unutmamak gerekir.

Tekli avizeler en çok tercih edilen avize türüdür. Genellikle bir zincirle tavana asılırlar. Bu da gerektiğinde kolayca hareket ettirilmelerini sağlar. Spor avizeler, ona daha fazla kişilik ve tarz kazandırmak için spor topları gibi görünecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tür avizeler genellikle cam veya kristalden yapılır. Bu da onları herhangi bir odaya lüks bir dokunuş katabilecek çok zarif görünümlü dekor parçaları haline getirir.

Koçtaş avize modelleri

Avizeler çeşitli tasarım ve stillerde gelir ve her odanın kendine özgü bir karakteri vardır. Eviniz için doğru olanı bulabildiğinizden emin olmak için, nasıl olmaları gerektiğini bilmek önemlidir. Koçtaş avize modelleri hem şık hem de kullanışlı tasarımlardan oluşuyor. Bu tarz avizeler çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. En yaygın çeşitleri tekli avizeler ve spor avizelerdir.

Ahşap avize modelleri
Ahşap avize modelleri

İkea avize modelleri

Avizeler, tavandan sarkan ve birden fazla ampulü tutan birçok kolu olan bir aydınlatma armatürü türüdür. Günümüzde birçok farklı tarz ve renkte avizeler bulabilirsiniz. Özellikle İkea avize modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza yeni nesil tasarımlar çıkar. Bundan dolayı harika bir şıklığın varlığından rahatlıkla söz edebiliriz.

Avizeler genellikle cam veya kristalden yapılır. Ancak metal veya ahşaptan da yapılabilirler. Hatta bazıları bir malzeme kombinasyonuna sahiptir. Eviniz için bir avize seçerken, nasıl kullanılacağını, asılacağı odada ne kadar yer olduğunu, ne tür bir ampul gerektiğini ve bir elektrikçi almak isteyip istemediğinizi düşünmeniz gerekecektir. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayan tasarımları hayata geçirebilirsiniz.

Spor avize modelleri

Avizeler, genellikle büyük bir oda veya salonda tavandan sarkıtılan bir aydınlatma armatürü türüdür. Pirinç, cam ve kristal gibi çeşitli malzemelerden yapılabilirler. Avizeler tipik olarak süslü ve dekoratif olup, birçok kristal veya cam parçası bunlardan sarkmaktadır. Spor avize modelleri tam da bu noktada her zaman tercih edilen en popüler tasarımlar arasında yer alırlar.

Spor avize modelleri
Spor avize modelleri

Avizeler en çok yemek odaları ve mutfaklarda kullanılmaktadır. Uygun boyut ve tasarıma sahip olmaları durumunda banyo veya yatak odalarında da kullanılabilirler. Modern avizelerin çoğu, herhangi bir oda dekorasyon şemasına uyacak şekilde çeşitli stil ve boyutlarda mevcuttur. Spor avize modelleri gündeme geldiği zaman daha çok salonlardan ve genç odalarında kullanılan ürünler karşımıza çıkar.

Spor özelliğine sahip tekli bir avizenin ortasında büyük bir ampul veya ışık kaynağı bulunur. Bu tür bir avize, yüksek tavanlı ve mutfak veya yemek odası gibi geniş açık alanlara sahip herhangi bir odada harika görünür. Çünkü odanın her yerine birden fazla ampul takmak zorunda kalmadan tüm alanı eşit şekilde aydınlatır. Böylece üst düzeyde bir görsellik etkisine sahip olurlar. Spor avize modelleri birçok farklı şekil ve boyutta üretildiklerinden hepsinin ortak bir noktası vardır. Bu tarz avizelerin tamamı; dinamik bir görselliğe sahiptir!

Avize Modellerini Alırken Dikkat Edilecekler Neler?

Avize seçerken evinizin veya mekanın genel tarzına uygun bir model seçmek önemlidir. Modern bir dekorasyonunuz varsa, şık ve minimalist avizeler tercih edebilirsiniz. Eğer klasik bir tarzı benimsiyorsanız, zarif detaylara sahip avizeler daha uygun olabilir. Ayrıca avizenin mekanın genel dekorasyonuna uyum sağlaması da görsel bütünlüğü artırır.

Avize seçerken mekanın boyutunu dikkate almak oldukça önemlidir. Küçük bir odaya büyük ve gösterişli bir avize yerleştirmek, mekanı daraltabilir. Büyük bir odaya ise küçük bir avize yerleştirildiğinde, aydınlatma yetersiz kalabilir. Mekanın boyutuna uygun bir avize seçerek hem estetik hem de fonksiyonellik sağlayabilirsiniz.

Her mekanın aydınlatma ihtiyacı farklıdır. Odanın kullanım amacına bağlı olarak, yeterli ve uygun aydınlatma sağlamak önemlidir. Örneğin, oturma odası için daha yumuşak ve genel bir aydınlatma tercih edilirken, çalışma odası veya mutfak gibi mekanlarda daha yoğun ve odaklı bir aydınlatma gerekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.