Ev Dekorasyon Blogu

Açılabilir Mutfak Masası Modelleri

0

Açılabilir mutfak masası modelleri her zaman popüler bir konumda yer alan yaşam alanlarına şık bir dokunuş etkisi katan modellerden oluşur. İnsanlar evlerindeyken şüphesiz en çok vakti mutfaklarında geçirirler. Uzun vakitlerin geçirildiği alanlarda kişilerin konforunu sağlayacak mobilyaların bulunması oldukça önemlidir. Açılabilir mutfak masası modelleri hem işlevselliğiyle hem de pratik kullanım özelliğiyle dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

Özellikle yemek masaları sıklıkla kullanılmaktadır. Evdeki kişi sayısına göre masaların büyüklüğü değişiklik göstermektedir. Birçok insan şehir hayatında yaşadığından dolayı mutfaklarında yer problemi yaşayabilmektedir. Burada bir karar verirken mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmak gerekiyor. Mesela mutfağınızın genel tasarımını dikkate alıyor olmanız ve mutfağınızın büyüklüğünü de göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Kalabalık ailelerin yaşadığı bazı evlerde mutfaklar oldukça küçük boyutta olabilmektedir. Bu nedenle kimi zaman bütün ailenin birlikte yemek yemesi zor olabilmektedir. Bu zorluğu gören birçok marka açılabilir özelliğe sahip masalar tasarlamıştır. Kapalı durumdayken 4 kişinin oturmasına imkân sağlarken açıldığı taktirde bu sayı 8 kişiye kadar çıkabilmektedir. Evinizin kalabalık durumuna göre farklı modellerin varlığından rahatlıkla söz edebiliriz.

Açılabilir mutfak masası modelleri
Açılabilir mutfak masası modelleri

Mutfağınızda, yemek odanızda ya da salonunuzda kalabalık aileniz veya misafirleriniz için yemek masası arayışındaysanız sizin için araştırma gerçekleştirdik. Evinize uyabilecek tasarımlara sahip masalara göz atarak kalabalık aileniz adına en doğru seçimi yapabilirsiniz. Açılabilir mutfak masası modelleri konusunda isabetli bir karar vermek; tam da beklentinizi karşılayacak bir şekilde dekorasyon yapmanızı mümkün kılar.

Açılabilir Mutfak Masası Nedir?

Açılabilir mutfak masaları küçük mutfaklara yönelik üretilmiş masa tiplerindendir. Birbirinden farklı kullanım tipine uygun bu modeller hem ofislerde hem de evlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Duvara montelenebilen özelliğe sahip olanlar özellikle çok küçük mutfaklar için hayat kurtarıcı mobilyalar arasındadır. Kapanabildiğinden dolayı alandan tasarruf sağlamaktadır.

Açılabilir masanızı dilerseniz takım olarak satın alabilirsiniz. Takımın içinde genellikle 4 ya da 6 tane sandalye bulunmaktadır. Son zamanlarda birçok marka tarafından tasarlanan modellerde sandalyeler yerine puflar da kullanılmaktadır. Modern seçeneklerden tercihte bulunmak isteyenlerin beğeneceği modellerdendir. Burada bir karar verirken mutlaka konforlu bir kullanım özelliğine dikkat ediyor olmak şarttır.

Seçeceğiniz açılabilir özelliğe sahip masalarla kalabalık misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabilirsiniz. Takım olarak aldığınız masanızı ekstra misafirlerinizi de düşünerek aynı modelde sandalye eklemesinde bulunmanızı tavsiye ederiz. Açılabilir mutfak masası modelleri konusunda farklı modellerin bulunuyor olması tam olarak beklediğiniz etkiyi elde etmenizi mümkün kılar.

Açılabilir Mutfak Masası Nedir?
Açılabilir Mutfak Masası Nedir?

Açılır Masa Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Mutfağınız için açılır masanızı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu hususlar hakkında bilgi sahibi olduğunuz taktirde mutfağınıza yönelik en doğru mobilyayı seçmeniz kolaylaşacaktır.

 • Öncelikle satın alacağınız mobilyanın sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde olmasına özen göstermelisiniz.
 • Mutfağınız eğer küçükse minimal tasarımlardan yana seçimde bulunmanız doğru olacaktır.
 • Büyük mutfağa sahipseniz yuvarlak formdaki masalardan yana tercihte bulunabilirsiniz.
 • Açılabilir özellikte olduğundan dolayı, masayı yerleştireceğiniz alanın masanın açılmasına imkân sağlayabiliyor olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Mutfağınız darsa satın aldığınız masayı duvara dayamanız alandan tasarruf sağlamanız adına gereklidir.
 • Ortam dekorasyonuna uyumlu masalardan seçim yapmalısınız.
 • Sürekli mutfak masanızda değişiklik yapmayı planlamıyorsanız kaliteli markalardan kaliteli materyallerden üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Temizliğe dayanıklı, sağlıklı kullanıma imkân sağlayan maddelerden üretilmiş masaları seçmenizi tavsiye ederiz.

Açılır Kapanır Masa Modelleri

 • Pratik Taşınabilir Mutfak Masaları

Tek parça olarak satılan bu modelle alan tasarrufu sağlayabilirsiniz. Açılmadığı durumlarda 3 kişinin rahatça kullanabileceği konforlu mobilyalar arasında yer almaktadır. Açıldığı taktirde 6 kişinin kullanımına imkân tanımaktadır. Farklı renk seçenekleri sayesinde her mutfağa uyumludur.

Açılır Masa Satın Alırken Dikkat Edilecekler
Açılır Masa Satın Alırken Dikkat Edilecekler
 • Çekmeceli Katlanabilir Masalar

Çekmeceli olmaları sayesinde depolama alanlarıyla ön plana çıkmaktadır. Bazı modellerde 3 çekmece bulunabilirken bazı modellerde de 6 çekmece yer alabilmektedir. Derin çekmeceler olmaları nedeniyle erzak depolamaya elverişlidir. Kalabalık aileler, misafirler adına tercih edilebilecek tasarımlardandır.

 • Yuvarlak Açılan Masalar

Mutfaklarında yuvarlak formda masa kullanmak isteyenlerin tercih edebilecekleri bu modeller genellikle ahşaptan üretilmektedir. Mutfağınıza uyabilecek ahşap renginde örneklerine göz atabilirsiniz. Özellikle dikdörtgen mutfaklar için şık seçenekler arasındadır.

 • Mermer Desenli Katlanan Masalar

Son zamanlarda özellikle mutfak takımları arasında mermer desenli ürünler oldukça popülerdir. Siyah, beyaz ve grinin birleşiminden oluşan desenler mutfaklarında modern mobilya tercih edeceklerin listelerinde bulunmaktadır.

YouTube video

Açılabilen Masaların Fiyatları

Açılabilen özelliğe sahip masaların fiyatları üretildikleri materyalin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Masanın modelinde ne kadar çok detaylı çalışma bulunuyorsa fiyatı da o derece yüksek olacaktır. Örneğin oymalı ayaklara sahip masaların fiyatları işçiliği fazla olduğu için pahalıdır. En dayanıklı modeller paslanmaz çelikten üretilen vidalara sahip ürünlerdir.

Açılır Kapanır Masa Modelleri
Açılır Kapanır Masa Modelleri

Masalar çoğu zaman takım dahilinde satılan ürünlerdir. Genellikle 4 sandalye veya iki kişilik puf ve iki sandalyeden oluşan takımlardan oluşmaktadır. Takımların içeriğinde fazla sayıda ek ürün bulunuyorsa fiyatları artış gösterebilmektedir. Kaliteli üst yüzeye sahip masalar mutfaklarda kullanmaya uygun mobilyalar arasındadır. Gün içinde sıklıkla yemek yenebildiğinden dolayı yüzey temizliğine elverişli seçenekler değerlendirilmelidir.

Minimal boyutlara sahip iki kişilik açılabilen masalar en uygun fiyatlı modellerdendir. Küçük ebatlara sahip masalar fiyat performans açısından oldukça kaliteli ürünlerdir. Hem mutfaklarda hem de evin farklı odalarında farklı amaçlarla kullanıma ortam sağlamaktadır. Açılabilir mutfak masası modelleri hakkında oluşturduğumu fotoğraf galerisi bu aşamada işinize çok yaratacaktır.

Açılabilir Mutfak Masası Modellerinde Farklı Seçenekler

Düşen yapraklı mutfak masaları, gerektiğinde genişletilebilen yapısıyla oldukça pratik bir çözüm sunar. Genellikle masa ortasından veya yanlardan açılarak genişletilebilirler. Yapraklar kapatıldığında ise kompakt bir masa haline gelirler, bu da dar mutfaklar için idealdir.

Kelebek yapılı mutfak masaları da genişletilebilme özelliği sunar. Bu tarz masalarda genellikle masa yüzeyinin ortasından katlanabilir kanatlar çıkarak masayı büyütür. Bu sayede hem daha fazla oturma alanı elde edilir hem de gerektiğinde kompakt bir masa haline getirilebilir.

Bazı açılabilir mutfak masaları, altında entegre edilmiş yüksek taburelerle gelir. Bu, masayı açtığınızda ekstra oturma alanı sağlarken, kapalıyken ise taburelerin masanın altına sığması sayesinde alan tasarrufu yapmanızı sağlar.

Dönüşebilir mutfak masaları, masa yüzeyinin çevresinde entegre edilmiş oturma yastıkları ile bir oturma alanı sunar. Bu tasarım, yemek masasını aynı zamanda bir oturma alanına dönüştürerek çok yönlü kullanım sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.