Ev Dekorasyon Blogu

Kütahya Seramik Tezgâh Arası Fayans Modelleri

0

Kütahya seramik tezgah arası fayans modelleri dekorasyon seçeneklerini değerlendirirken, harika fırsatları beraberinde getiriyor. Bu durumdan kaynaklı olarak son zamanlarda karşımıza göz alıcı modeller de çıkıyor. Mutfak tezgah arası modelleri hakkında bir karar verirken mutlaka farklı kriterleri de dikkate almanız gerekiyor. Burada bir karar verirken, hem renk uyumuna hem de mobilyalarla ahengine dikkat etmenizi öneriyoruz.

Mutfak tezgâhı üstü fayansları denince akla gelen markalardan bir tanesi Kütahya Seramik’tir. Kendine özgü fayans tasarımları sayesinde yıllardır ülkemizde en çok tercih edilen firmalardan bir tanesi haline gelmiştir. Zevkinize, mutfağınıza, evinize uyabilecek tasarımları inceleyebilirsiniz. Kütahya Seramik her tip mutfağa uyabilecek hatlara sahip fayanslar tasarlamaktadır.

  • En çok tercih edilen modellerinden ilki mermer desenli olanlardır.

Doğal taş görünümü sayesinde kişiye özel mutfak tasarımlarında sıklıkla yer verilmektedir. Taşların kendine özgü desenleri sayesinde sadece size özel fayanslara ev sahipliği yapabilirsiniz. Son derece dayanıklı olması sayesinde uzun yıllar eskimeden kullanmaya imkân sağlamaktadır. Kimyasala, darbelere, ısıya, kirlere direnç gösteren yapıya sahiptir.

  • Çinili modeller Kütahya Seramik’in sıklıkla tercih edilen modellerinden bir tanesidir.
Kütahya seramik tezgah arası fayans modelleri
Kütahya seramik tezgah arası fayans modelleri

Ülkemizin çini kültürünü mutfağında taşımak isteyenler otantik mutfaklar için çinili fayansları seçmektedir. Kendine özgü mavi tonları sayesinde iç açıcı seramiklere yer verebilirsiniz.

  • Markanın öne çıkan tasarımları genellikle sade mermerden üretilen fayanslardır.

Yumuşak renk tonlarında olmaları sayesinde her mutfak tipine uygundur. Seçimini sadelikten yana kullanmak isteyenlerin vazgeçemedikleri modeller arasındadır. Darbelere, kirlere dayanıklı formdadır.

  • Ahşap görünüme sahip fayanslar da doğallıktan yana hakkını kullanmak isteyen müşterilerin tercihlerinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Ahşap görünümlü taştan imal edildikleri için ahşaba nazaran daha dayanıklıdır.

  • Geometrik desenlere sahip pastel tonlarındaki seramikler mutfak dekorasyonlarında gözde parçalar arasında bulunmaktadır.

Genellikle üçgen şekiller barındıran bu desenler müşteriler tarafından oldukça beğenilmektedir.  Kütahya seramik tezgah arası fayans modelleri estetik görsellik konusunda başarılı seçenekleri ortaya koyabildiği ölçüde dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

Kütahya Seramik En İyi Fayanslar Hangileridir?
Kütahya Seramik En İyi Fayanslar Hangileridir?

Kütahya Seramik En İyi Fayanslar Hangileridir?

Müşterilerin beğenisine sunulan fayansların kendi içlerinde olumlu yönleri olduğu gibi olumsuz yönleri de bulunabilmektedir. Kullanım tarzınıza bağlı olacak şekilde her mutfağa iyi gelecek farklı modeller bulunmaktadır. Bazı insanlar sıklıkla temizlikte kimyasal ürünler kullandıkları için bu kişilere parlak yüzeyli modeller önerilmez. Darbelere daha dayanıklı olması için porselen modelleri önerilmektedir.

Kütahya seramik tezgah arası fayans modelleri  farklı malzemelerden oluştuğu için tam olarak beklentinizi karşılayan bir modeli pratik bir şekilde bulabilirsiniz. Bu yazımızda Kütahya seramik tezgah arası fayans modelleri hakkında merak edilenlere yanıtlar verdik. Şimdi gelin hep birlikte Kütahya Seramik’in fayanslarını ve üretildikleri malzemeleri birlikte inceleyelim!

  • Doğal taşlar

Markanın müşterilerine sunduğu doğal taş ürünler diğer modellere nazaran oldukça maliyetlidir. Metrekare başından hesaplandığı için büyük mutfaklarda yüksek ücret çıkartılabilmektedir. Maliyeti düşürebilmek adına istenirse mutfağın bir kısmında kullanıma imkân sağlanmaktadır. Mermer, granit gibi maddelerden üretilen fayansların montelenebilmesi için Kütahya Seramik’in profesyonel ustalarından destek alabilirsiniz.

Kütahya Seramik En İyi Fayanslar Hangileridir?
Kütahya Seramik En İyi Fayanslar Hangileridir?

Kendi içinde doğal damarlı yapıya sahip olduğu için taşlar sadece size ait tasarımlara sahip olacaktır.

Dayanıklı yapıları sayesinde uzun yıllar kullanma imkânı bulabilirsiniz.

Maliyetini göz önünde bulundurarak seçimde bulunmanızı tavsiye ederiz.

  • Cam Karolar

Mutfak duvarları için popüler seçeneklerden bir tanesi de cam ürünlerdir. Taştan üretilmiş fayanslara nazaran pürüzsüz yüzeye sahip oldukları için leke tutmayan özelliğe sahiptirler. Bu nedenle temizlemesi oldukça kolaydır. Deterjanlı bezle kolaylıkla ovalanmaya ihtiyaç duymadan temizlenebilmektedir. Leke tutmadığı için temizlik yapmayı seven kişiler tarafından sıklıkla tercihte bulunulmaktadır.

Ana maddesinin cam olması nedeniyle çizilmelere açık olabilmektedir.

Ovalayarak temizlik yapan kişiler çizilmelerden şikâyet edebilmektedir.

  • Karışım Fayanslar

Karışım karolar içeriğinde birden fazla materyali beraberinde bulundurmaktadır. Örneğin cam ve seramiğin birlikte kullanıldığı örneklerde rastlanabilmektedir. Parlak yapıda olmaları sayesinde mutfağında parlaklık, gösterişten hoşlanan kişilerin listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Fayanslarınızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Kütahya Seramik’ten fayanslarınızı alacaksanız, mutfağınız küçük ebatlara sahipse koyu renkli modellerden kaçınmanızı öneririz. Koyu renkli modeller ortamı dar gösterecektir. Küçük mutfağınızın olduğundan daha boğucu görünmesine neden olacaktır. Açık, ara tonlarda fayans seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Açık renkli fayanslar lekeleri, kirleri koyu renklere kıyasla daha çok göstermektedir. Siyah renklerde tercih edeceğiniz karolarla lüks görünen mutfak oluşturabilirsiniz. Mavi veya yeşil tonlarında seçtiğiniz karolarla ise mutfağınıza sıcaklık katabilirsiniz.

Fayanslarınızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar
Fayanslarınızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Renk kontrastları oluşturmak için birbirinden zıt renkleri aynı anda kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse siyah-beyaz, sarı-kırmızı gibi renkleri fayanslarınızda aynı anda kullanarak kontrast oluşturabilirsiniz. Bu sayede yaratıcılığınızı fayanslarınızda konuşturabilirsiniz.

Fayanslar duvara yapıştırılırken kullanılan harçların renkleri de oldukça önemlidir. Fayanslarınızla uyum içinde görünebilmesi için birbirini tamamlayan renklerden tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Birbirine yakın renklerde tercih edildiği taktirde karoların öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Zıt renklerde seçim yaparsanız fayanslarınızın şekillerini vurgulama imkânı elde edebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi alabilmek için Kütahya Seramik’ten bilgi sahibi olabilirsiniz.

YouTube video

Kütahya Seramik’in satışa sunduğu seramik modelleri imal edildikleri materyallere göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin doğal taştan yapılan mermer granit fayansların ücretleri daha yüksek olurken, seramikler daha uygun fiyatlı olabilmektedir. İşçiliği az olan karoların fiyatları uygundur. Kütahya seramik tezgah arası fayans modelleri fotoğraf galerimizde tam da size uygun modelleri bulabilirsiniz.

Kütahya Seramik Tezgâh Arası Fayans Modellerinde Yeni Trendler

2023 yılında, doğal ve organik temaların iç mekanlarda ön planda olduğunu göreceğiz. Tezgah arası fayans modellerinde de bu trendi hissetmek mümkün olacak. Taş desenleri, ahşap dokuları ve doğanın renk paletinden ilham alan seramikler, mutfak veya banyonuzu sıcak ve davetkar bir atmosfere dönüştürecek.

Artık tezgah arası fayanslarda büyük desenler ve görseller ön planda olacak. Özellikle floraller, soyut geometrik formlar veya manzara görüntüleri gibi büyük ölçekli desenler, mekâna dinamizm ve görsel çekicilik katacak.

2023 yılında cesur ve canlı renklerin popülerliği artacak. Mutfak veya banyonuzda tezgah arası fayanslarla kontrast yaratarak dikkat çekici bir etki elde edebilirsiniz. Kütahya Seramik’in parlak renk seçenekleri, mekâna enerji ve canlılık katacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.