Ev Dekorasyon Blogu

Kırmızı Koltuğa Ne Renk Kırlent?

0

Kırmızı koltuğa ne renk kırlent gider? Kırmızı koltukla uygun bir kırlent bulmak istiyorsanız mutlaka beyaz renge gitmelisiniz. Beyazın haricinde daha baskın bir dekorasyon etkisi oluşturmayı istiyorsanız siyah de güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Bir de bu tarz dekorasyonlarda kırmızı-krem ya da kırmızı-gri renk kombin seçeneklerini de değerlendirmelisiniz. Bu yazımızda kırmızı koltuğa ne renk kırlent gider? Sorusuna yanıt vererek; dekorasyon sürecinize katkıda bulunmayı istedik.

Kırmızı çok güçlü bir renktir ve ona uyan bir şey bulmak zor olabilir. Diğer renklerin yanı sıra kırmızının farklı tonlarını da kanepenizde deneyebilirsiniz. Bu aşamada örneğin lacivert veya bordo kırmızı ile harika duracaktır. Oturma odanız için cesur bir ifade parçası arıyorsanız, o zaman kırmızı veya sarı gibi parlak renklerde büyük bir kırlent seçmenizi öneriyoruz. Bu renkler anında herhangi bir alanı canlandıracak ve sıkıcı bir alana biraz karakter katacaktır. Ayrıca, sıkıcı bir odaya bir renk patlaması ekleyebilecekleri için harika vurgu parçaları yaparlar.

Kırmızı koltuğunuzla uyum sağlayacak bir renk arıyorsanız; gri veya bej renklerini denemenizde fayda vardır. Burada gri daha nötr bir renktir. Bej ise odanızdaki kırmızıyı dengelemeye yardımcı olacak açık ten rengi bir tona sahiptir. Bu aşamada; odanızda mavi, yeşil gibi başka renkler de varsa kırlentlerinize bu tonları da eklemeyi düşünebilirsiniz.

Kırmızı Koltuğa Ne Renk Kırlent?
Kırmızı Koltuğa Ne Renk Kırlent?

Kırmızı koltuğunuz için parlak vurgulu bir yastık seçerek odanıza biraz renk katabilirsiniz. Bu, odaya çok fazla renk katmadan biraz sıcaklık ve parlaklık katacaktır. Ayrıca evinizdeki diğer vurgulara uyması için farklı mor veya mavi tonları seçebilirsiniz. Kırmızı koltuğa hangi renk kırlent gider? Dediğimizde farklı renk seçeneklerinden söz etsek de aşağıda sıraladığımız renkler harika bir etkiye sahip olur;

 • Gri
 • Bej
 • Mor
 • Mavi
 • Beyaz
 • Siyah

Kırmızı Koltuğa Ne Renk Kırlent Gider?

Şayet geleneksel bir bej veya gri vurgu yastığından daha cesur bir şey istiyorsanız, bunun yerine siyah kullanmayı deneyebilirsiniz! Siyah, tüm renklerle, özellikle kırmızılar ve turuncularla harika gider! Çünkü siyah; kırmızıya karşı çok sert olmadan kontrast ekleme kabiliyetine sahip bir renktir. Kırmızı Koltuğunuz özellikle koyu bir kırmızıysa onu tamamlamak için daha açık bir ton seçmelisiniz.

Kırmızı koltuklarda beyaz veya bej bir kırlent mükemmel olur. Bu renkler, odanızdaki diğer renk kombinasyonlarıyla eşleşecektir. Bir de kırmızı koltuğunuz için en iyi renk gridir. Çünkü odanızdaki tüm renklerle uyumludur. Daha rahatlatıcı bir etki için yumuşak bir mavi veya yeşil de seçebilirsiniz. Böylece tam anlamıyla özgün bir tasarım oluşturmayı da başarabilirsiniz.

Kırmızı Koltuğa Ne Renk Kırlent Gider?
Kırmızı Koltuğa Ne Renk Kırlent Gider?

Kırmızı Koltuğa Renk Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Elbette ki kırlentin rengi önemlidir. Kırlentin rengini düzgün bir şekilde seçtiğiniz zaman odanın daha ilginç görünmesi için kullanabilirsiniz. Oturma odanızdaki kanepe ve diğer mobilyalarla uyumlu bir renk seçmelisiniz. Odanızın daha şık görünmesini istiyorsanız koyu bir renk tercih edebilirsiniz. Odanızın daha neşeli görünmesini istiyorsanız parlak bir renk tercih edebilirsiniz.

Halihazırda bir koltuk seçtiyseniz ancak bunun için hangi kırlent renginden emin değilseniz; size özel oluşturduğumuz koltuk renkleri aşağıdaki gibidir;

 • Kırmızı koltuk
 • Kahverengi koltuk

Kırmızı koltuk

Kırmızı, her odada kesinlikle öne çıkacak çok güçlü ve güçlü bir renktir. Modern bir eviniz veya apartman daireniz varsa mükemmeldir. Çünkü mekana gerçekten biraz enerji katacaktır. Hayatınıza biraz romantizm katmak istiyorsanız bu harika bir seçimdir. Çünkü kırmızı, dünyadaki birçok kültürde tutku ve aşkı temsil eder.

Kahverengi koltuk

Kahverengi, gücü ve enerjisi açısından kırmızıya benzer. Ancak kırmızıdan daha az yoğunluğa sahiptir. Bu da beyaz veya sarı gibi diğer renklerle birlikte kullanıldığında gözleri kolaylaştırır. Bu rengin enerji seviyeleri açısından kırmızı kadar yoğun olduğunu da ifade edebiliriz.

Kırmızı Koltuğa Renk Tercihleri Nasıl Olmalıdır?
Kırmızı Koltuğa Renk Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Kırmızı Koltuğa Renk Kombini Nasıl Olmalı?

Kırmızı bir koltuğunuz olduğunda, kanepenizi tamamlayan kırlentlere sahip olmak önemlidir. Burada öncelikle yastığınızda desen isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Desen, odanın belirli bölümlerine dikkat çekmeye yardımcı olacak ve hiç desen olmadığı duruma göre daha ilginç hissettirecektir. Ancak desen, odanın geri kalanıyla iyi uyuşmuyorsa, o zaman şık ve davetkar olmak yerine eşyaların tuhaf ve yersiz görünmesine neden olabilir. Size özel oluşturduğumuz Kırmızı koltuğa ne renk kırlent kombinleri aşağıdaki gibidir;

 • Kırmızı ve siyah
 • Kırmızı ve beyaz
 • Kırmızı ve mavi

Kırmızı ve siyah

Modası asla geçmeyen klasik bir kombin olsa da günümüzde de ideal bir etkiye sahiptir. Burada tonların birbirini tamamlamasına dikkat etmeniz tam da hayalini kurduğunuz bir dekorasyon etkisi oluşturmanızı da mümkün kılar.

Kırmızı Koltuğa Renk Kombini Nasıl Olmalı?
Kırmızı Koltuğa Renk Kombini Nasıl Olmalı?

Kırmızı ve beyaz

Kendinizi daha modern hissediyorsanız, bu harika bir yoldur. İki renk arasındaki kontrast beklenmedik bir etkiye sahip olsa da her zaman mükemmel bir görselliği de merkeze alır. Burada mutlaka kombin yaparken desenlere dahi dikkat etmeniz gerekir.

Kırmızı ve mavi

Bu daha az yaygın ama doğru yapılırsa çok çarpıcı olabilir. Mavi genellikle huzurla ilişkilendirilir. Bu nedenle kırmızı mobilyalarla odanızı sıcak tutarken odanıza biraz serinlik katmak istiyorsanız iyi bir seçimdir. Bu tarz kombinlerde mutlaka kırmızı ve mavinin alt tonlarını da değerlendirmeniz gerekir.

YouTube video

Kırmızı koltuk, mobilyalar için çok popüler bir renk seçeneğidir. Bu nedenle kırmızı koltuğunuzda hangi renk kırlentin en iyi görüneceğini bilmek istemeniz şaşırtıcı değildir. Kırmızı kanepeniz için doğru kırlenti seçmeye giden birçok faktör var ve düşündüğünüzden daha karmaşık olabilir. Burada size özel olarak hazırladığımız fotoğraf galerisi işinize yarayabilir.

Kırmızı Halıya Ne Renk Koltuk Çok Yakışmaktadır?

Kırmızı halı, odanın merkezine yerleştirilen bir sanat eseri gibidir. Bu halının yanına seçeceğiniz koltuk rengi, odanın genel denge ve estetiğini etkileyebilir. İşte kırmızı halıya uyumlu koltuk renkleri:

Bej veya Krem Tonları: Kırmızı halının canlılığını dengelemek için açık tonlar harika bir seçenektir. Bej veya krem renkli bir koltuk, odanın sıcak ve davetkar hissetmesini sağlar.

Gri: Gri tonları, modern ve sofistike bir görünüm yaratır. Kırmızı halı ile gri koltuğun birleşimi, göz alıcı bir kontrast oluştururken aynı zamanda dengeli bir atmosfer sunar.

Koyu Deniz Mavisi: Koyu mavi tonları, kırmızı ile muhteşem bir uyum sağlar. Bu kombinasyon, odanıza zenginlik ve şıklık katar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.