Ev Dekorasyon Blogu

Mutfak Tezgah Arası

0

Mutfak tezgah arası modelleri geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde her zaman merak edilmeye devam ediyor. Özellikle göz alıcı tasarımlar konusunda yeni nesil çözümleri ortaya koyan mutfak tezgah arası modelleri harika bir şıklığın adresi konumunda yer alıyor. Bu yazımızda mutfak dekorasyonunuza uygun olan modellere yer vererek; özgün bir dekorasyon yapmanıza destek olmayı istedik.

Mutfak ev içinde fazla vaktimizi harcadığımız mekanlar arasındadır. Yemek yapmıyor olsanız dahi mutfağınızı sıklıkla ziyaret etmek durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle ev dekorasyonunuza uyum sağlayabilecek mutfak sahibi olmayı isteyebilirsiniz. Mutfak dizaynında dikkat çekici parçalardan bir tanesi ise fayanslardır. Özellikle temizliği kolay olması gereken bu ürünler özenle seçilmeye ihtiyaç duyarlar.

Tezgâh arasında bulunan bölümler yağ ve su lekelerine maruz kalırlar. Yanlış tercih edilmiş fayanslar ise temizliği oldukça zorlaştırmaktadır. Temizlik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak fayans seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz. Mutfak dolaplarınıza, tezgahınıza uyacak tasarımlara sahip fayanslardan yana seçimde bulunabilirsiniz. Seramik, granit, cam, mermerden imal edilen tezgâh arasın fayanslardan zevkinize uygun modelleri inceleyebilirsiniz.

Fayanslarınız dolaplarınız ve tezgahınızla uyum sağladığı taktirde takım olarak görünecektir. Mutfağınızın dekorasyonunu sevdiğiniz taktirde mutfağınızda daha uzun zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Mutfak kirleriyle temas içinde olacağı için fayanslarınızın silinebilir özelliği taşıdığından emin olmanızı tavsiye ederiz. Kolay silinebilir olması sayesinde cam fayans türleri sıklıkla tercih edilmektedir.

 • Tezgâh arası fayanslar mutfak tezgâhı ile dolapların arasında bulunan duvarlara döşenmektedir.
 • Mutfak dekorasyonunda yer alan en önemli tasarım öğelerinden bir tanesidir.
 • Seramik seçenekleri oldukça çeşitlidir öyle ki desenli modellerden cam ürünlere kadar geniş kataloğa sahiptir.
 • Seramiklerinizi parlak ve açık renk seçmeniz mutfağınızın daha büyük gözükmesini sağlayacaktır.
 • Mutfağınız genişse dilediğiniz renk, desenli seramikleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Yakın zamanda mutfağınızda dizayn değişikliği yapmayı planlıyorsanız bunun en etkili adımlarından bir tanesi tezgâh üstü fayanslarıdır. Sektördeki son güncellemeleri araştırarak sizler için son dönemlerin en popüler seramiklerini araştırdık. Yazımızı okumadan seramik alışverişine çıkmamanızı tavsiye ederiz. İşte 2023 yılının popüler tercihleri!

Mutfak Tezgah Arası
Mutfak Tezgah Arası

Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

Mutfağınızın fayanslarında değişiklik yapmayı planlıyorsunuz fakat ne tarzda seçim yapmak istediğinize karar veremediyseniz sizler için çeşitli seçenekleri derledik. Farklı modellere göz atarak mutfağınıza uyacak fayansları seçebilirsiniz. Her zevke uyabilecek tasarımlar arasından tercihte bulunabilirsiniz. Mutfak tezgah arası modelleri hakkında bir karar verecekseniz öncesinde kendi mutfağınızın ölçüsünü dikkate almanız gerekiyor. Bunu yaparken isabetli bir şekilde ölçüm yapmaya da dikkat etmenizi öneriyoruz.

Seramik, porselenden imal edilen tezgâh arası modelleri oldukça çok çeşide sahiptir. Teknolojinin gelişmesi ve seramik işlemeciliğinin yaygınlaşması sayesinde farklı tarzlara hitap edebilecek tasarımlar satışa sunulmaktadır. Gelenekselliği seven kişilerin beğenebileceği modeller olabileceği gibi modernlikten şaşmayanlar için de seçenekler yer almaktadır.

YouTube video

Mutfağınız halihazırda sadeyse fayanslarla hareket katabilirsiniz. Her zevke uyabilecek desen çeşitliliğini inceleyebilirsiniz. Küçük mutfaklarda her ne kadar boğucu durabilecek olsa da doğru desen seçildiği taktirde alan derinliği elde edebilirsiniz. Fazla detay içeren fayanslardan uzak durmanızı öneririz. Günümüz itibariyle mutfak tezgah arası fayans modelleri harika bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Burada isabetli bir tercihte bulunuyor olmanız tam olarak beklediğiniz etkiyi ortaya koymanızı da sağlıyor!

Retro dokunuşlara sahip nostaljik fayanslar yeni moda mutfaklarda yer verilen modeller arasındadır. İstediğiniz boyda kullanabilmeniz sayesinde her mutfağa uygunluk sağlamaktadır. Pastel tonlarda tercih ettiğiniz taktirde nostaljik mutfağa sahip olabilirsiniz. Son zamanlarda mutfaklarında daha klasik bir tarz benimseyenler açısından retro tarz her zaman ideal bir etkiye sahiptir.

Taşa benzer formda üretilen seramikler diğer modellere göre oldukça yüksek fiyatlı olabilmektedir. Genellikle mermerden üretilmesi nedeniyle son derece sağlamdır. Düz yüzeyi sayesinde kolay temizlenebilir yapıya sahiptir.  Modern mutfak seven kişilerin ilk tercihleri arasında yer alabilmektedir. Özellikle mutfaklarında çokça vakit geçirmeyi isteyenler açısından yeni nesil modeller işlevsel özellikleriyle dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri
Mutfak Tezgah Arası Fayans Modelleri

Mutfağında gösterişli hava oluşturmak isteyen kişiler rahatlıkla metal görünüme sahip fayansları tercih edebilirler. Parlak yapıları sayesinde ışıl ışıl görünen bu seramikler gümüş, altın, pirinç renklerinde üretilebilmektedir. Burada bir karar verirken mutfağın tüm ambiyansını da dikkate alıyor olmanızı öneriyoruz. Böylece tam olarak profesyonel düzeyde bir tasarıma imza atma fırsatını elde edebilirsiniz.

Doğal ahşap modeller organik mutfak tasarlamak isteyenlerin listelerinde yer alan ürünlerdir. Tezgahla aynı materyalden tercih edildiği taktirde bütünlük oluşturmaktadır. Isıya dayanıklı, uzun ömürlü olmaları sayesinde birçok ev sahibi tarafından seçilmektedir. Burada bir karar verirken daha doğal modellere karar kılmanız evinizin çok daha doğal bir ortama kavuşmasına destek olacaktır.

Kütahya Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Fayanslarınızı Kütahya Seramik’ten tercih etmek istiyorsanız birkaç detaya uyumluluk gösterebiliyor olmasını isteyebilirsiniz. Kütahya markasının birbirinden farklı modelleri arasından seçimde bulunurken bazı noktaları göz ardı etmemeniz gerekecektir Bu noktalar ise şunlardır:

 • Olası darbelere karşı sağlam materyallerden üretilmiş olmasını tercih edebilirsiniz.
 • Mutfak ve banyo gibi mekanlar ıslak olabilen yerler arasında oldukları için seçeceğiniz fayansların suya dayanıklı olmasını sağlamalısınız.
 • Uzun yıllar kullanmak istediğiniz ürünlerde kaliteden vazgeçmemeniz gerekmektedir.
 • Mutfak kirleri inatçı lekeler barındırdığı için seramiklerin kolay temizlenebiliyor olmasını isteyebilirsiniz.
 • Temizlik yaparken kimyasal ürünler kullanabileceğinizi göz önünde bulundurarak dayanıklı ürünler seçmeye özen göstermelisiniz.
 • Ocağınızın ya da fırınınızın yakınlarında ısı seviyesi yüksek olacağı için fayanslarınızın yüksek ısılara direnç sağlıyor olmasını isteyebilirsiniz.

Kütahya Seramik 2023 yılı itibariyle mutfak tezgâh arası fayans modellerinde genellikle doğal öğelere yer vermiştir. Örneğin doğal taş görünümüne sahip seramikler modern mutfakların vazgeçilmez parçalarından birisi haline gelmiştir. Sadelikten, doğallıktan yanaysanız Kütahya seramiğin modellerini beğeneceksiniz.

Ahşap görünümlü seramikler de markanın en popüler ürünleri arasında yer almaktadır. Doğal ahşap görüntüsü sayesinde gerçeğinden ayırt edilemeyecek doğal mutfağa sahip olabilirsiniz. Eskitilmiş versiyonları sayesinde son moda fayans trendleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pastel tonlara sahip geometrik desenli fayans modelleri Kütahya Seramik’in imzasını taşıyan seçenekler arasındadır. Üçgen desenli motiflere sahip bu fayanslar kabartmalı olduğu gibi düz yapıda da olabilmektedir. Kabartmalı modeller temizlik için elverişli olmaması nedeniyle genellikle mutfakta kullanılmamaktadır.

Dev ebatlı tek parça mermer modeller modern ve şık seçenekler arasındadır. Mermerden imal edilmeleri nedeniyle diğer seramiklere göre yüksek fiyata sahip olabilmektedir. İçeriğinde barındırdığı doğal taş desenleri sadece sizin mutfağınızda olacaktır.

Kütahya Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri
Kütahya Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Bien Seramik Tezgah Arası Fayans Modelleri

Mutfak dizaynınızı yenilemeye fayanslarınızla başlayabilirsiniz. Mutfağınıza ilk kez girdiğinizde göze çarpan en önemli şey seramiklerinizdir. Demode, eskimiş, yıpranmış fayanslar mutfak dolaplarınız her ne kadar yeni olsa da mutfağınızı eski gösterecektir. Bu nedenle fayanslarınızı özenli seçimler yaparak yenilemenizde fayda vardır. Bien Seramik’ten göz alıcı mutfak seramikleri satın alabilirsiniz.

2023 yılı itibariyle Bien seramik tasarımlarını genişletmiştir. Her zevke uyabilecek birbirinden şık tezgâh üstü fayanslarıyla tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılama yolunda ilerlemektedir. Seramiklerinde dokulu form isteyen müşterilerin rahatlıkla tercih edebileceği 3 boyutlu fayanslar 2023 yılının gözde modelleri arasında yer alacaktır. Farklı dokunuşlar arayan ev sahipleri tercihlerini kabartmalı modellerden yana kullanabilirler.

Bien markasının müşterilerine sunduğu diğer modellerden bir tanesi de doğal taş desenli seramiklerdir. Doğallıktan yana tercihte bulunmak isteyenler seçimlerini mermerlerden yana kullanabilirler. Mutfak dolaplarınız sadeyse mermer desenli fayanslar mutfağınızın yıldız parçaları arasında yer alacaktır. Küçük ya da büyük karo olacak şekilde mutfağınızın ölçülerini göz önünde bulundurarak tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Modern mutfakların vazgeçilmez fayansları arasında bulunan desenli modeller Bien markasının tasarımıyla tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Genellikle üçgen gibi geometrik desenler barındıran modellerini tercih edenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Mutfağınız genişse, dolaplarınız sadeyse desenli fayanslara şans vermek isteyebilirsiniz.

Bien Seramik’in satışa sunduğu ürünlerin fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir. Üretimde kullanılan materyallerin kalitesine göre fiyatlarda değişiklik gözlemlenebilmektedir. İşçiliği daha fazla olan tasarımlar yüksek fiyatlara sahip olabilirken, sade olanlar uygun fiyatlıdır.

Mutfak Tezgah Arası Modelleri Tercih Ederken Dikkat Edilecekler
Mutfak Tezgah Arası Modelleri Tercih Ederken Dikkat Edilecekler

Mutfak Tezgah Arası Modelleri Tercih Ederken Dikkat Edilecekler

Mutfaklar her zaman evlerin odak noktası olduğundan burasının dekorasyon özelliği her zaman kritik bir öneme sahiptir. Bundan dolayıdır ki mutfak arası fayans modellerini tercih ederken mutlaka dikkatli bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanızı öneriyoruz. Aşağıda sıraladığımız kriterler mutfak tezgah arası fayans modellerini tam da istediğiniz gibi kullanmanızı mümkün kılar;

 • Renk uyumuna dikkat edin
 • Modellerin uyumuna dikkat edin
 • Mutlaka evin genel dekoruyla uyumlu olmalıdır
 • Hem işlevsel hem de estetik görsellik konusunda başarılı olmalıdır

Bütün bu bilgiler ışığında mutfak tezgah arası modelleri yeni nesil çözümleri ortaya koyabilmek konusunda mükemmel bir etkiye sahiptir. Ancak bu tarz uygulamalardan istediğiniz etkiyi elde etmek için mutlaka öncesindeki sürece dikkat eteniz gerekiyor. Özellikle farklı modelleri inceleyerek karar vermeniz tam da size uygun fırsatlara sahip olmanızı mümkün kılacaktır.

Mutfak Tezgah Arasında Yeni Tasarım Fikirleri

Doğal taşlar, mutfak tezgahları için hem dayanıklı hem de estetik bir seçenek sunar. Mermer, granit veya kuvars gibi seçenekler, mutfakta zarif bir dokunuş yaratmanıza yardımcı olabilir. Doğal taşların benzersiz desenleri, her tezgahı eşsiz kılarken, dayanıklılığı da uzun yıllar boyunca kullanım sağlar.

Ahşap tezgahlar, sıcak bir atmosfer yaratmanın güzel bir yoludur. Minimalist ve modern bir görünüm elde etmek istiyorsanız, açık renkli doğal ahşap tercih edebilirsiniz. Hem rustik hem de çağdaş tarzları birleştiren ahşap, mutfak alanınıza sıcaklık ve karakter katar.

Endüstriyel tarzı sevenler için metalik yüzeyler harika bir seçenek olabilir. Paslanmaz çelik tezgahlar, modern ve şık bir hava katar. Hem sağlam hem de temizlenmesi kolay olan bu seçenek, mutfakta profesyonel bir görünüm yaratmanıza yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.