Ev Dekorasyon Blogu

Country Mutfak Dekorasyonu

0

Country mutfak dekorasyonu, rustik, salaş şık ve kır evi unsurlarının ön plana çıktığı bir dekorasyon tarzıdır. Kır mutfağı genellikle evin kalbidir. Bu nedenle bu tür mutfak dekorunun son yıllarda popüler hale gelmesi şaşırtıcı değildir. Country mutfak dekorasyonları kilimden kavanoza kadar her şeyi kapsayabilir. Eski işaretler veya çiftlik ekipmanı parçaları gibi paslı metal parçalar, herhangi bir odaya biraz karakter katar.

Bazı insanlar ayrıca kuş evleri veya bahçe cüceleri gibi ahşap nesneleri dekorasyon amacıyla kullanmayı sever. Ülke mutfakları genellikle kırmızı, mavi ve turuncu en popüler seçenekler arasında olmak üzere parlak renklere sahiptir. Seramik biblolar, renkli ve benzersiz oldukları için ülke mutfakları için başka bir yaygın seçimdir. Country tarzda bir mutfak yaratmak istiyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var;

  • İsterseniz pembe veya mor ile sıra dışı bir tarz benimseyin
  • Daha hafif bir şey istiyorsanız, bunun yerine yeşilin tonlarını seçin
  • Evinizin döşeme yüzey alanlarında çeşitli boyutlarda kilimler kullanın
  • Duvarlarınız ve tezgahınız için kırmızı ve turuncu gibi parlak renkleri seçin

Country mutfak dekorasyonu konusunda bir karar verirken mutlaka evinizin genel dekorasyonunu da göz önünde bulundurmalısınız. Ancak bu sayede harika bir şıklığa imza atabilirsiniz. Burada dekorasyon konusunda bir karar verirken; farklı renkleri bir arada uyumlu bir şekilde kullanmaya da dikkat etmeniz gerekir.

Country Mutfak Dekorasyonu
Country Mutfak Dekorasyonu

Country Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Country mutfak dekorasyonu fikirleri çeşitli şekillerde elde edilebilir. Kendi tarzları vardır ve diğer mutfaklar gibi değildirler. Country mutfak dekorasyon fikirleri genellikle rustik bir dekorasyon tarzı olan çiftlik evi tarzını temel alır. Bu tür bir tasarım, saklama için çok fazla alana sahiptir ve bu da onu bir şeyleri kurtarmak isteyenler için mükemmel kılar. Bu tür mutfak tasarımı, yemeklerini pişirmenin veya pişirmenin eski moda bir yolunu arayan insanlar için çok uygundur. Country mutfakların tarzı da çok popüler çünkü etrafınızdaki her şeyin ev gibi ve rahat olduğu hissini veriyorlar.

Kır mutfağınızı bazı harika fikirlerle dekore etmek istediğinizde, başka bir şey yapmaya başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey vardır. Evinizde kullanmak istediğiniz tüm dekorasyon ve tasarımlardan yararlanabilmeniz için odanızın yeterince büyük olduğundan emin olmalısınız.  Göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu da, tüm bunları satın alacak kadar paranız olup olmadığıdır! Aksi takdirde ülke mutfağınızı dekore etme zamanı geldiğinde kullanabileceğiniz hiçbir şey kalmadığından tüm çabalarınız boşa gidecektir.

İlginizi Çekebilir; Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Country mutfak dekorasyonu, sıcak ve davetkar bir alan yaratmanın harika bir yoludur. Evinize çekicilik ve karakter katmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, bu tür bir tema mükemmel bir görsellik sağlayacaktır. Odanızın aydınlık olduğundan emin olmanın yanı sıra tam olarak mutfağınıza ferah bir atmosfer ortamı oluşturmaya dikkat etmeniz gerekir.

Country Mutfak Dekorasyonu Fikirleri
Country Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Country mutfakları, içinizdeki çiftlik kızını veya oğlunu kanalize etmenin mükemmel bir yoludur. Aile toplantıları ve partiler için mükemmel olan rustik, sıcak ve davetkar bir havaları vardır. Kır mutfağınızı dekore etmenin yollarını arıyorsanız, sizin için harika fikirlerimiz var!

Country Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Country mutfak dekorasyonu için yapmanız gereken ilk şey, odanın iyi aydınlatıldığından emin olmaktır. Kırsal mutfaklar aydınlık ve havadar olmakla bilinir. Bu nedenle odaya bol miktarda doğal ışık girmesi gerekir. Gerekirse, çatı pencereleri kurmayı veya daha fazla pencere eklemeyi düşünün.

Aydınlatmayı hallettikten sonra, mobilyaları düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Bir kır mutfağında çok sayıda ahşap mobilya ve aksesuar bulunmalıdır, bu nedenle gerekirse yeni parçalara yatırım yapmaya değer. Ayrıca, her şeyin içinden geçen bir tür çiçek teması varsa da yardımcı olur – üzerinde pastel çiçekler olan güzel bir duvar kağıdı düşünün!

Duvarları krem veya beyaz tonlarında boyamayı düşünebilirsiniz. Bu, davetkar ve rahat hissettiren bir açık alan yaratmaya yardımcı olacaktır. Yeterli duvar alanınız yoksa neden duvarlara birkaç resim asmayı denemiyorsunuz? Ve tavanı da unutmayın! Odaları dekore ederken tavanları unutmak kolaydır ama büyük bir fark katabilir.

Country Mutfak Dekorasyonu Fikirleri
Country Mutfak Dekorasyonu Fikirleri Nelerdir

 Herhangi bir country mutfağının en önemli kısmı dekordur. Pek çok farklı dekor stili olsa da, hepsi belirli özellikleri paylaşır. Özellikle aşağıdaki kriterlere dikkat edecek olursanız; harika bir mutfak tasarımına imza atabilirsiniz;

  • Toprak renkleri
  • Ahşap mobilyalar

Hem toprak renkleri hem de ahşap mobilyalar genel olarak rustik bir görünüm oluşturmak konusunda iddialıdır.  Bu aşamada doğadan gelen renklere mutfağınızda yer açmak doğal bir yaşam alanını oluşturmanızı mümkün kılar.

Mutfağınızda Doğal Renkler Kullanın!

Yeşil ve kahverengi, kır mutfaklarında çiftlik ve orman imajını çağrıştırdıkları için popüler iki renktir. Duvarları boyamak veya perde veya masa örtüsü gibi vurgular eklemek için bu renkleri kullanın. Bu renkler eviniz için pek uygun değilse mavi veya griyi denemelisiniz.

Country Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Country Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mutfağınıza Ahşap Vurgular Ekleyin!

Ahşap mobilyalar, kır mutfağının önemli bir parçasıdır çünkü ona hepimizin çok sevdiği rustik hissi verir! Bütçeniz elveriyorsa ahşap masa, sandalye, dolap ve hatta tezgah bile kullanabilirsiniz! Sadece her şeyin birbirine iyi uyduğundan emin olmalısınız. Böylece zorlamadan ziyade doğal görünür.

Özetle country mutfak dekorasyonu konusunda bir karar verirken; mutlaka birbiriyle uyumlu tasarımlar olmasına dikkat ediyor olmanız gerekmektedir. Ancak bu sayede tam olarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Country Mutfak Dekorasyonunda Öne Çıkanlar

İtalyan mutfağı, lezzetli yemeklerinin yanı sıra sıcak ve davetkar dekorasyon tarzıyla da ünlüdür. İtalyan mutfağı dekorasyonunda sıkça kullanılan özellikler arasında rustik taş duvarlar, renkli seramik fayanslar ve ahşap detaylar bulunur. Büyük aile toplantılarını çağrıştıran geniş ahşap yemek masaları ve ferah tezgah alanları, İtalyan tarzının temel ögelerindendir.

Fransız mutfağı, zarif ve romantik bir dekorasyon tarzı sunar. Parlak beyaz renk tonları, pastel renkler ve vintage aksesuarlar, Fransız mutfaklarının karakteristik özelliklerindendir. Antika porselen tabaklar, şık ayna yüzeyler ve işlemeli perdeler, Fransız mutfağına özgü detaylardır.

Japon mutfağı, minimalizm ve dinginlik konseptine dayalı bir dekorasyon tarzı sunar. Temiz hatlar, düşük mobilya ve doğal renkler, Japon mutfağının öne çıkan unsurlarıdır. Ahşap ve bambu detayları, Japon estetiğinin vurgulanmasına yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.