Ev Dekorasyon Blogu

Erkek Bebek Hastane Odası Süsleme

0

Erkek bebek hastane odası süsleme fikirleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkmaktadır. Esasında bu durumun oluşmasında farklı alternatif seçeneklerin varlığı etkili olmaktadır. Yeni doğum yapan annelere ve dünyaya yeni gelen bebeğe güzel bir ilk karşılama için hastane odalarının süslenmesi bir gelenek haline geldi.  Minik bebeğe süslü bir karşılama yapmayı düşünen insanların hastane odalarına önem verdiği bilinmektedir. Erkek bebek hastane odası süsleme fikirleri hakkında bir karar verirken; mutlaka odanın genel ambiyansını dikkate almanız gerekir.

Genelleme yapıldığında cinsiyeti kız olan bebekler için pembe, cinsiyeti erkek olan bebekler için mavi renk tercih ediliyor. Fakat ben genellemelere uymak istemiyorum diyorsanız da oda süslerinde birçok renk seçeneği bulunmaktadır.  Hastane odasını süslemek her ne kadar bebeğin gelişini kutlamak amacıyla yapılıyor olsa da hastane odasının kasvetli havasının bozulmasıyla anneye de oldukça iyi gelmektedir. Hem doğum yapan anneyi mutlu edelim hem de dünyaya yeni gözlerini açmış bebeğin gelişini kutlayalım istiyorsanız yazımızın devamına bakmanızı öneririm.Erkek Bebek Hastane Odası Süsleme

Erkek bebek hastane odası süsleme nasıl yapılır?

 Eskiden gelen bir kanıdır; erkekler mavi, kızlar pembe renk sever. Bu kanıya uyarak erkek çocuğunuza mavi süsleme kız çocuğunuza pembe süsleme yapabilirsiniz. Fakat ben kendim seçmek istiyorum oda süslerinin rengini diyorsanız da bir çok renk seçeneğinin mevcut olduğunu söylemek isterim. Erkek bebeğin hastane odası süslemesinde genellikle ilk yapılan kapı üstüne “hoşgeldin bebeğim” veya sadece “hoşgeldin” yazılı kapı süsleri kullanılmaktadır. Veyahut isimlikli özel bir kapı süsü yaptırabilirsiniz. Bu süsler genellikle parlak renklerden seçilir. Parlak renklerin kullanılması dikkat çekici olduğundandır. En çok kullanılan gümüş grisi rengidir.

Bir bebeğin hastane odasında olmazsa olmazlarından biri de balonlardır. Balonlar ile odaya eğlenceli bir hava katabilirsiniz. Erkek bebekler için sık kullanılan balon renkleri şöyledir; mavi, lacivert, sarı ve yeşil. Balon seçerken seçenekler oldukça fazla. En çok tercih edilen balon çeşitleri konsept oda tasarladıysanız konsepte uyan desenli balonlar ve helyum gazlı uçan balonlar.

Balonlar da tamamsa sırada rengarenk tüller var. Rengarenk veya sadece bir renkten oluşan tülleri hastane odasına süslemede dolgunluk katması için kullanabilirsiniz. Erkek bebek hastane odası için en çok tercih edilen tül renkleri mavi ve beyazdır. Tülleri birçok farklı hacimde kullanabilirsiniz. Fiyonk yapabilir yatağın ucuna asabilirsiniz. Tülleri balonlarınızda kullanıp balonlarınıza tül eklemesi yaparak daha hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Bebeğin yatağının üstüne tülden perdeleme yapabilirsiniz. Odanın içinde kullanıldığı kadar odanın dışında kalan kapısında da tül kullanmayı tercih eden birçok kişi var. Kapının üzerine asmış olduğunuz yazılı kapı süsüne tutturabilirsiniz veya fiyonk haline getirip kapıya yapıştırabilirsiniz. Kapıdan bahsetmişken isimlik dışında da kapının üzerine son zamanlarda bebek asılmaya başlandı. Erkek bebek için erkek oyuncak bir bebek kız için kız oyuncak bir bebek seçiliyor. Süsleme malzemeleri çeşit çeşittir.

Erkek bebek hastane odası süsleme nasıl yapılır?
Erkek bebek hastane odası süsleme nasıl yapılır?

Her yeni gün birbirinden farklı süsleme malzemeleri üretilmektedir. Ben gelenekselciyim diyene de ben modernim diyene de uygun süsleme malzemeleri bulunmaktadır. Konsept süs malzemeleri veyahut tane tane kendiniz alarak oluşturduğunuz süslemeler ile minik bebeğe hoşgeldin diyeceksiniz. Erkek bebek hastane odası süsleme fikirleri konusunda bir karar verirken; farklı renk seçeneklerini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Erkek bebek hastane odası süsleme fikirleri

Erkek bebek denilince akla gelen mavi renk erkek bebek hastane oda süslerinde gözde renktir. Mavi ve tonları ile süsleme yapılan odaya biraz da ferahlık katmak istiyorsanız beyaz renk kullanabilirsiniz. Daha da gösterişli, ilgi çekici olsun derseniz de altın sarısı rengi ve gümüş grisi renklerini öneririm.

 Bebek denince akla ilk gelenlerden biridir bebek yatağı. Bebek için hastane odasında olması gerekli olan yatağı da süslemeliyiz. En çok tercih edilen süsleme yöntemi tüller ile perdeleme ve yatağa fiyonk tüller yapmak. Bu sayede bebek yatağı süslenmiş odada sap sade durmamış olur. Odaya verdiğimiz önemi bebeğin yatağına da vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Erkek bebek hastane odası süsleme fikirleri
Erkek bebek hastane odası süsleme fikirleri

Annenin hastane yatağının arkasındaki duvara yazılı süslerden kullanılabilir. Tavan için asmalı yıldızlı, çiçekli, boncuklu ve daha birçok çeşidi olan ip sarkıtlı süsler kullanılabilir. Erkek bebekleri hastane süsleri söz konusu olduğu zaman mavi rengin baskın olduğu seçeneklerden de söz edebiliriz. Bu aşamada renk tercihine de dikkat ediyor olmak gerekiyor.

 Erkek bebek odası süslemesi için tane tane alışverişi yapmak istemiyor olabilirsiniz. Bunun için konsept süs malzemeleri kullanabilirsiniz. Çizgi film karakterli, sadede renk tercihli, klasik tarzda veya daha modern içerikli konsept süs malzemeleri vardır. Konsept şekilde süs malzemesi almanız vakitten tasarrufu sağlar.

Erkek bebekler için hastane odası tasarımı nelerdir?
Erkek bebekler için hastane odası tasarımı nelerdir?

Erkek bebekler için hastane odası tasarımı nelerdir?

Erkek bebekler için hastane odası tasarımı bebeğin konforuna göre dizayn edilmelidir. Rahatlık her şeyden önce gelir. Ferah ve iç açıcı bir hastane odası bebekler için oldukça idealdir. Erkek bebekler için hastane odasında renkler dışında kız bebeklerin hastane odalarında olması gerekenlerden farlı bir şey yoktur. Bebekler daha dünyaya yeni geldikleri için hassastırlar. Konfora ve rahata düşkün olan bebeklerin bu isteklerine ilgi göstermeli ve öyle dizayn edilmelidir. Böylece erkek bebek hastane odası süslerine dair kapsamlı bilgileri sizlerle paylaştık. Daha fazlasını fotoğraf galerimizde bulabilirsiniz.

Erkek Bebek Odası İçin Süs Aksesuarları Nelerdir?

Bebek odasının duvarlarına renk katmak için duvar stickerları ve çıkartmaları kullanabilirsiniz. Uyumlu renklerde sevimli hayvan figürleri, uçan balonlar, bulutlar veya isminin baş harfinin yer aldığı çıkartmalar ile duvarlar daha eğlenceli ve görsel açıdan zengin bir hale gelebilir.

Bebek odası için yumuşak minderler ve yastıklar seçerek hem bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilir hem de odaya renk ve desen katabilirsiniz. Hayvan desenleri, geometrik şekiller veya sevimli karakterlerle süslenmiş yastıklar tercih edebilirsiniz.

Tavanı veya pencere kenarlarını süslemek için asma süsler kullanabilirsiniz. Renkli kumaş şeritlerinden yapılmış asma süsler, odaya hareketlilik katarak görsel çekicilik sunar. Bebeğinizin isminin veya anlamlı bir sözcüğün yer aldığı tahta harf panoları, duvar dekorasyonunu kişiselleştirmenin harika bir yoludur. Bu panoları boyayarak veya kumaşla kaplayarak odanın tarzına uygun hale getirebilirsiniz.

Ahşap oyuncaklar hem dekoratif hem de eğitici olabilir. Renkli ve sevimli ahşap hayvan figürleri, arabalar veya bloklar, bebeğinizin odasını daha neşeli hale getirebilir. Duvarlara monte edilebilecek şirin raflar veya askılar, bebek odasında düzeni sağlarken aynı zamanda dekoratif unsurlar olarak da kullanılabilir. Üzerine bebek ayakkabıları, kitaplar veya oyuncaklar yerleştirerek odayı daha sıcak ve hoş bir atmosfere kavuşturabilirsiniz.

Özel anıları ve sevimli bebek fotoğraflarını sergilemek için tablo çerçeveleri kullanabilirsiniz. Bebek odasının duvarlarına asacağınız bu çerçeveler, odaya anlam ve duygusal bir dokunuş katabilir. Bebek odasının zemini için yumuşak ve desenli bir halı seçmek, odaya hem sıcaklık hem de renk katmanın harika bir yoludur. Bebeğinizin emekleme döneminde de rahatlıkla kullanabileceği bu halılar, odanın ambiyansını tamamlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.