Ev Dekorasyon Blogu

Kelebek Koltuk Takımı İncelemeleri

0

Kelebek koltuk takımı incelemeleri söz konusu olduğu zaman karşımıza hem dekorasyon konusunda başarılı hem de şık tasarım özelliğine sahip olan mobilyalar çıkıyor. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda Kelebek mobilya incelemeleri hemen her zaman ilgi görüyor. Elbette ki koltuk takımı alırken farklı kriterleri dikkate alıyor olmak; beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Bundan dolayıdır ki koltuk takımlarına dair kapsamlı bir araştırma yapmak tam olarak beklentinizi karşılayan mobilyalara sahip olmanızı mümkün kılacaktır.

Koltuk takımı, bir odada birlikte yerleştirilmek üzere tasarlanmış bir kanepe grubudur. Paket olarak veya ayrı olarak satın alınabilirler, ancak birbirleriyle uyumlu olmalıdırlar. Koltuk takımları genellikle üç ayrı parçadan oluşur: bir kanepe, iki sandalye ve bir sehpa. Çoğu koltuk takımı, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir oturma odasına sığar. Koltuk takımları yapımında kullanılan en yaygın malzeme türleri deri ve kumaştır. Kelebek koltuk takımı incelemeleri tam da bu noktada hemen her zaman işinize çok yarayacak olan tasarımlardan oluşmaktadır.

Kelebek Koltuk Takımı İncelemeleri
Kelebek Koltuk Takımı İncelemeleri

Kelebek Koltuk Takımı İncelemeleri Nasıldır?

Kelebek; koltuk takımı, herhangi bir eve harika bir ek olarak tasarlanmıştır. Günlük olarak kullanılan mobilya parçalarından biridir ve rahat ve dayanıklı olması gerekir. Bu nedenle evinize en uygun koltuk takımını seçmek oldukça önemlidir. Bugün piyasada bulunan birçok farklı kanepe türü vardır ve her birinin kendine özgü tarzı ve tasarımı vardır. Koltuk takımları genellikle farklı boyutlarda ve renklerde mevcuttur, böylece evinizin dekoruna mükemmel şekilde uyan birini seçebilirsiniz. Kelebek koltuk takımı incelemeleri söz konusu olduğu zaman 2023 yılı itibariyle aşağıdaki modellerden söz edebiliriz;

 • Ikarus Koltuk Takımı
 • Toura Koltuk Takımı
 • Victory Koltuk Takımı
 • Alia Koltuk Takımı (Yataklı)
 • Cara Koltuk Takımı (Yataklı)
 • Gyna Koltuk Takımı (Yataklı)
 • Lionel Koltuk Takımı (Yataklı)
 • Marien Koltuk Takımı (Yataklı)
 • Orion Koltuk Takımı (Yataklı-Bazalı)
 • Porio Koltuk Takımı (Yataklı – Bazalı)

Kelebek koltuk takımlarını seçerken koltuk takımının boyutları, tasarımı ve konfor özellikleri gibi dikkat etmeniz gereken pek çok şey vardır. Ayrıca, yeni koltuk takımınızı satın almadan önce nereye yerleştirmek istediğinizi ve yerleştirmeyi düşündüğünüz odanızda ne kadar yer olduğunu da düşünmelisiniz, böylece hangi koltuk takımının o alana tam olarak uyacağını bilirsiniz.

Kelebek Koltuk Takımının Özellikleri
Kelebek Koltuk Takımının Özellikleri

Kelebek Koltuk Takımının Özellikleri

Kanepe yapımında kullanılan üç ana malzeme türü vardır. Bunlar; ahşap, deri veya kumaştır. Herkesin ailece birlikte televizyon seyrederken dinlenmek veya eğlenmek için bir araya toplandığı salon veya aile odası alanınız için her malzemenin kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Kelebek koltuk takımı incelemeleri açısından aşağıda sıraladığımız özelliklere dikkat etmeniz harika mobilyalara sahip olmanızı mümkün kılar;

 • Konfor
 • Dayanıklılık
 • Tasarım Özelliği

Konfor

Mobilyalarınızın, zor bir iş gününden sonra üzerinde dinlenmenin keyfini çıkarabilmeniz için yeterince rahat olmasını istiyorsunuz. Vücut şeklinize uyacak ve sırtınız ve boynunuz için yeterli desteği sağlayacak yumuşak yastıklar aramalısınız. Rahat bir koltuk takımı, yumuşak ama yaslandığınızda vücut ağırlığınızı taşıyabilecek kadar sağlam minderlere sahip olacaktır. Kollar da rahat olmalı. Böylece oturduğunuzda yanlarınızı kazmazlar. Bu parçayı evinizde ek yatak olarak kullanmayı planlıyorsanız, bir uzanma seçeneği de aramak isteyebilirsiniz.

Kelebek Koltuk Takımının Dekorasyona Etkisi
Kelebek Koltuk Takımının Dekorasyona Etkisi

Dayanıklılık

Koltuk takımları sahipleri tarafından uygun şekilde bakılmazsa kolayca hasar görme eğilimindedir. İkinci el bir koltuk takımı satın alıyorsanız, ne pahasına olursa olsun satın almadan önce üzerinde herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin! Yeni mobilya satın alırsanız, plastik veya kumaştan ziyade ahşap veya metal gibi dayanıklı malzemelerden yapılıp yapılmadığını kontrol etmenizde fayda vardır.

Tasarım özelliği

Koltuk takımları, modern, çağdaş, geleneksel ve geçiş tasarımları dahil olmak üzere tüm farklı tarzlarda gelir. Hangisini satın alacağınıza dair nihai kararları vermeden önce, hangi tarzın evinizin dekoruna en uygun olduğunu düşünmelisiniz. Koltuk takımları; rahat ve davetkar bir oturma odası yaratmak için idealdir. Oturmak ve rahatlamak için bolca alan sağlarlar ve ekstra alanı atıştırmalıklar veya içecekler servis etmek için masa olarak bile kullanabilirsiniz.

Kelebek Koltuk Takımı İncelemelerinde Farklı Fikirler

Evde rahatça vakit geçirmek ve konforu ön planda tutmak isteyenler için Kelebek koltuk takımları mükemmel bir tercihtir. Koltuk takımı seçerken tarz, boyut ve renk gibi faktörler önemlidir. Kelebek, geniş koltuk koleksiyonuyla her zevke uygun alternatifler sunar. Modern ve minimalist tarzları benimseyenler için sade çizgilere sahip koltuklar, daha klasik bir atmosfer isteyenler için desenli ve detaylı tasarımlar, geniş aileler için köşe koltuk takımları gibi farklı seçenekler mevcuttur. Ayrıca, farklı renk seçenekleri ile de mekana özgü bir görünüm elde etmek mümkündür. Kelebek koltuk takımları, rahatlığı ve estetiği bir araya getiren tasarımlarıyla evinizin en özel köşelerini şıklıkla buluşturur.

Kelebek Koltuk Takımının Dekorasyona Etkisi
Kelebek Koltuk Takımının Dekorasyona Etkisi

Kelebek Koltuk Takımının Dekorasyona Etkisi

Özellikle kaliteli bir koltuk takımı, yıllarca aşınma ve yıpranmaya dayanabilmelidir. Kumaş kolayca yırtılmayacak kadar kalın olmalı ve açık dikiş olmamalıdır. Bir deri kanepe satın alırsanız, zamanla çatlamayacak veya soyulmayacak yüksek kaliteli deriden yapılmış olmalıdır. Kelebek koltuk takımı incelemeleri konusunu dikkate aldığımız zaman dekorasyona her zaman pozitif yönde etki katan tasarımlardan rahatlıkla söz edebiliriz.

YouTube video

Sonuç olarak koltuk takımları her eve yakışır. Oturma odanızda veya aile odanızda daha fazla oturma alanı elde etmenin harika bir yoludur ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilirler. Koltuk takımları, iki kişilik küçük koltuk takımlarından sekiz veya daha fazla kişinin oturabileceği geniş kesitli kanepelere kadar her boyutta ve şekilde olabilir.  Bütün bu bilgiler ışığında Kelebek mobilyasının güncel koltuk takımı fiyatları aşağıdaki gibidir;

Model Fiyat
Toura Koltuk Takımı 7.477 TL
Cara Koltuk Takımı (Yataklı) 9.950 TL
Victory Koltuk Takımı 13.454 TL
Porio Koltuk Takımı (Yataklı – Bazalı) 13.548 TL
Lionel Koltuk Takımı (Yataklı) 14.028 TL
Orion Koltuk Takımı (Yataklı-Bazalı) 14.937 TL
Ikarus Koltuk Takımı 15.443 TL
Gyna Koltuk Takımı (Yataklı) 15.454 TL
Marien Koltuk Takımı (Yataklı) 15.766 TL
Alia Koltuk Takımı (Yataklı) 15.957 TL
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.