Ev Dekorasyon Blogu

Evde Yapılabilecek Tasarımlar ve Yapılışları

0

Evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları hep merak edilmiştir. Çünkü evde yapılabilecek dekoratif eşyalar her zaman talep gören tasarımlar arasında yer alırlar. Özellikle son zamanlarda bu tarz kendin yap projelerine olan talep artış gösteriyor. Bu yazımızda biz de Evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları konusuna değinerek; sizlere projelerinize dair fikirler vermeyi amaç edindik. İşte bu konu hakkında yeni nesil fikirler ve yapılışları!

Evde Yapılabilecek Tasarımlar ve Yapılışları Nasıldır?

Bir odayı dekore etmek büyük bir iştir ve gerçek bir yaratıcılık gerektirir. Ancak burada en temel sorun; çoğumuz bir iç mekanı nasıl dekore edeceğimize dair hiçbir fikrimizin olmamasıdır. Siz de bu insanlardan biriyseniz, evinizi bazı basit dekorasyon fikirleriyle dekore etmeyi düşünmelisiniz. Aslında evde yapılabilecek pek çok basit dekorasyon vardır.

Evde Yapılabilecek Tasarımlar ve Yapılışları
Evde Yapılabilecek Tasarımlar ve Yapılışları

Evinizde bir oda tasarlamak için mimar veya iç mimar olmanıza gerek yok. Birlikte iyi giden renk şemaları ve dokular hakkında bazı temel bilgilere ihtiyacınız var. Burada Evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları hakkında detaylı bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Tam da bu noktada sizlere özel oluşturduğumuz Evde yapılabilecek tasarımlar fikirleri aşağıdaki gibidir;

  • Evinizin bir köşe için yapay süs ağacı oluşturun
  • Evinizin geri kalanıyla eşleşen bir renk teması seçin
  • Boş yerleri doldurmak için mobilya ve aksesuarlar tasarlayın
  • Yapay ya da taze çiçeklerden çelenk şeklinde aksesuar oluşturun

Evinizin bir köşe için yapay süs ağacı oluşturun

Hemen hemen her evde bulabileceğiniz en yaygın süslemelerden biri süs ağacıdır. Bunu renkli süsler, çelenkler ve ışıklarla süsleyerek kendiniz yapabilirsiniz. Aileniz ve arkadaşlarınız için hediye olarak ağacınıza bazı küçük hediyeler de ekleyebilirsiniz. Hatta bu ağacı yılbaşı gibi özel günlerde daha göz alıcı bir şekilde süsleyebilirsiniz.

Evinizin geri kalanıyla eşleşen bir renk teması seçin

Mutfağınızda veya yemek alanınızda ana renk olarak beyazı seçtiyseniz, oturma odanızda da hakim renk olarak siyahı kullanmanız daha doğru olacaktır. Ancak mutfağınızın duvarları siyahsa, oturma odanızın renk şeması için açık mavi veya şeftali daha iyi bir seçenek olacaktır. Burada renk uyumuna dikkat etmeniz her zaman beraberinde önemli kazanımları getirecektir.

Boş yerleri doldurmak için mobilya ve aksesuarlar tasarlayın

Oturma odanızdaki boş alanları doldurmak için kanepe, koltuk ve sehpa gibi yeni mobilya parçaları tasarlamanız harika bir fikir olabilir. Birbirine aitmiş gibi görünmeleri için mobilya ürünlerini tasarlarken renk ve doku uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Hatta mobilya ve aksesuarları çift olarak da alabilirsiniz.

Yapay ya da taze çiçeklerden çelenk şeklinde aksesuar oluşturun

Evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları konusunda başka bir fikir, taze çiçekler yetiştirmek için yeterli zamanınız yoksa, taze çiçekler veya yapay çiçekler kullanarak ön kapınıza bir çelenk yapmaktır. Çelenginizi süslemek için çam kozalakları, çilek ve elma gibi mevsim meyvelerinin yanı sıra yakınınızdaki veya çevrimiçi mağazalardan bulabileceğiniz kurdeleler ve diğer süs eşyaları da kullanabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Tasarımlar ve Yapılışları Nasıldır?
Evde Yapılabilecek Tasarımlar ve Yapılışları Nasıldır?

Evimizi Dekore Ederken Kullanılacak Tarımlar

Evinizi dekore etmek, aileniz ve arkadaşlarınızla yapabileceğiniz eğlenceli bir aktivite olabilir. Ayrıca ne tür bir insan olduğunuzu ve nelerden hoşlandığınızı gösterdiği için kendinizi ifade etmenin harika bir yoludur. Burada evinize yapacağınız dekorasyonun pahalı veya karmaşık olması gerekmez. Evinizi çok fazla para gerektirmeyen yaratıcı şekillerde dekore etmenin birçok yolu vardır. Aşağıda sıraladığımız Evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları tam da size göre olabilir;

  • Mumları kullanın
  • Perdeleri değerlendirin
  • Resim çerçevelerini kullanın

Mumları kullanın

Mumlar, evinizdeki herhangi bir odaya karakter katmanın kolay bir yoludur. Balmumunu eritip, yaptığınız veya mağazadan satın aldığınız kalıplara dökerek mum yapabilirsiniz. Kendiniz mum yapmak istiyorsanız bunun için kısa bir araştırma yapmanız yeterli olur.

Evimizi Dekore Ederken Kullanılacak Tarımlar
Evimizi Dekore Ederken Kullanılacak Tarımlar

Perdeleri değerlendirin

Perdeler tek başına veya yastık, battaniye gibi diğer eşyalarla birlikte kullanılabilir. Yapmaları da çok kolaydır! Herhangi bir yerel zanaat mağazasından veya internetten biraz kumaş alarak da kendi perdenizi tasarlayabilirsiniz.

Resim çerçevelerini kullanın

Resim çerçeveleri herhangi bir dolar mağazasından ucuz fiyatlara satın alınabilirsiniz. Ancak bundan daha süslü bir şey istiyorsanız, bu sefer farklı çerçeveleri bir araya getirdikten sonra kendiniz de süsleyebilirsiniz. Böylece yaşam alanınıza fark katmak konusunda önemli bir kazanıma sahip olursunuz.

Evde Yapılabilecek Tasarımlarda Dikkat Edilecekler
Evde Yapılabilecek Tasarımlarda Dikkat Edilecekler

Evde Yapılabilecek Tasarımlarda Dikkat Edilecekler

Evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları gündeme geldiği zaman dikkat edilmesi şart olan bir süreç karşımıza çıkar.  Dekorasyon, evinizin içini daha güzel göstermenin en iyi yoludur. Evinizi dekore etmek ve güzel görünmesini sağlamak için farklı malzemelerden yararlanabilirsiniz. Evlerini farklı dekorasyon ve aksesuarlarla dekore etmeyi seven birçok insan vardır.

Yeni nesil tasarımları eviniz için de kullanabilirsiniz. Evinizin daha çekici ve güzel görünmesine yardımcı olacaklar. Bu fikirleri ofisinizde veya dekore etmek istediğiniz herhangi bir yerde dekorasyon yapmak için de kullanabilirsiniz. Aşağıda sıraladığımız fikirler harika bir ambiyansı oluşturmanıza destek olacaktır;

  • Balonlarla süslemeleri kullanın
  • Afişler ve kurdeleler ile dekorasyon yapın
  • Evde çiçek aranjmanları yaparak hoş bir etki oluşturun

YouTube video

Evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları konusunda detaylı bir araştırma yapmak sıra dışı fikirleri öğrenmenize de yardımcı olacaktır. Siz de fotoğraf galerimizde yer alan görsellerden kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Tasarımlar Nasıldır?

Eski yastık kılıflarınızı veya kumaşları kullanarak el yapımı yastık kılıfları tasarlayabilirsiniz. Farklı renkler ve desenlerle oda atmosferini değiştirebilirsiniz. Makrome teknikleriyle duvar askıları, avize kaplamaları veya bitki askıları yapabilirsiniz. Bu zarif ve doğal tasarımlar, evinize dokunarak sıcaklık ve sanatsal bir hava katacaktır.

Ahşap panolar üzerine boyama yaparak veya dikiş nakış işleriyle özgün duvar dekorları oluşturabilirsiniz. Bu tür el işleri, duvarlarda rustik ve kişisel bir estetik oluşturabilir. Özellikle evde yaratıcı duvar dekorasyonları ve el yapımı ev eşyaları, yaşam alanlarınızı özelleştirme ve kişiselleştirme yolunda harika seçenekler sunar. Kendi zevkinize ve becerilerinize uygun tasarımlar oluşturarak evinizi daha da özel ve sıcak bir atmosferle doldurabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.