Ev Dekorasyon Blogu

Gergi Tavan Modelleri Koridor

0

Gergi tavan modelleri koridor tasarımları son yılların gözde tasarımları arasında yer alıyor. Harika bir ambiyans oluşturmak konusunda başarılı olan bu tarz tasarımlar her zaman ilgi toplamayı da başarıyor. Gergi tavan modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıktığından bu tarz tasarımlara olan ilgi de günden güne artış gösteriyor. Bu aşamada isabetli bir karar vermek tam da istediğiniz özelliklere sahip bir dekorasyonu hayata geçirmek anlamına geliyor.

Gergi tavanlar, koridorlar için harika bir çözümdür. Mevcut tavanların üzerine veya yeni yapılara monte edilebilirler. Gergi tavanlar, iki çerçeve arasına gerilen yüksek mukavemetli bir kumaştan yapılır. Kumaş istediğiniz renkte olabilir ve kurulumu kolaydır. Bu tarz tasarımlar estetik bir görsellik konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilme kabiliyetine sahiptir. Böylece koridorlara karakter katmak konusunda da ideal bir etkiyi ortaya koyarlar!

Gergi tavan modelleri koridor dekorasyonu gündeme geldiği zaman karşımıza tam anlamıyla pozitif yönde tasarımlar çıkar. Özellikle yaşam alanlarına renk katmak ve dinamik bir koridor oluşturmayı isteyenlere özel geniş kapsamlı seçeneklerden rahatlıkla söz edebiliriz. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda Gergi tavan modelleri koridor tasarımlarına olan ilgi de artış gösteriyor. Burada farklı kriterlere dikkat etmek; her zaman tavsiye ediliyor.

Gergi Tavan Modelleri Koridor
Gergi Tavan Modelleri Koridor

Gergi Tavan Modelleri Koridor Tasarımları

Günümüzde birkaç farklı gergi tavan tasarımı bulunmaktadır. Bu durumdan kaynaklı olarak kendi yaşam alanınızı şekillendirmeyi istediğiniz mutlaka farklı tasarımları da dikkate almanızı öneriyoruz. Böylece yaşam alanlarına harika bir katkı sunabilirsiniz. En güncel Gergi tavan modelleri koridor tasarımları gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkar;

  • Delikli paneller
  • Resimli paneller
  • Akustik panelleri

Delikli paneller

Delikli paneller; katı bir yüzey etkisi yaratırken ışığın içlerinden geçmesine izin verir. Düz beyaz veya griden daha ilginç bir şey istiyorsanız, her panelde farklı tasarımlara sahip olabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarının ferah bir ortama kavuşması da mümkün olur.

Resimli paneller

Resimli panelleri istediğiniz manzara ya da farklı objelerin fotoğraflarının yansıtıldığı panellerdir. Bu panellerde gökyüzünden tutun da yıldızlara varıncaya kadar çok sayıda farklı tasarım karşımıza çıkar. Dolayısıyla koridorunuza gökyüzü etkisi katmak isterseniz resimli paneller tam da size göredir.

Akustik panelleri

Akustik paneller; sesi diğer tavan türleri gibi odaya geri yansıtmak yerine emer. Bu, öğrencilerin ders sırasında yüksek sesle konuşabilecekleri sınıflar için onları mükemmel kılar. Bu da çok daha konforlu yaşam alanlarının karşımıza çıkmasını mümkün kılar.

Gergi Tavan Modelleri Koridor Tasarımları
Gergi Tavan Modelleri Koridor Tasarımları

Koridorlar İçin Gergi Tavan Modelleri Nasıldır?

Gergi tavanlar son yılların en popüler tavan çeşitlerinden biridir. Koridor ve holler başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılmaktadırlar. Bu tavan tipinin ana avantajı, kurulum için fazla alana ihtiyaç duymamasıdır. Gergi tavan modelleri koridor tasarımları yaşam alanlarına şık bir dokunuş etkisi katmanın yanı sıra göz alıcı bir atmosferin oluşmasında da kritik bir etkiye sahiptir. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyorlar!

Gergi tavan modelleri koridor seçenekleri geniş bir tasarım yelpazesinden oluşmaktadır. Gergi tavan, koridor ve antre gibi küçük alanlar için tasarlanmıştır. Diğer odalara da monte edilebilir ancak diğer tavan çeşitlerine göre daha az yer kapladığı için küçük bir odada kullanılması daha uygun olacaktır. Koridorlar için gergi tavan modelinin başlıca özellikleri gündeme geldiği zaman aşağıda sıraladığımız seçenekler karşımıza çıkar;

  • Uygun fiyatlıdır
  • Harika görünürler
  • Kurulumu kolaydır
  • Mevcut birçok rengi vardır
  • Yaşam alanlarına fark katarlar
Koridorlar İçin Gergi Tavan Modellerinin Özellikleri
Koridorlar İçin Gergi Tavan Modellerinin Özellikleri

Koridorlar İçin Gergi Tavan Modellerinin Özellikleri

Gergi tavan modelleri koridor tasarımları söz konusu olduğu zaman açık, yarı açık ve kapalı olmak üzere 3 farklı seçenek karşımıza çıkar. Açık gergi tavan, doğal ışığın koridora girmesine izin vermek isteyen iç mimarlar için iyi bir seçimdir. Açık gergi tavan, geniş mekanlarda kullanılabilen metal ve plastik malzemelerden imal edilmektedir. Tavan boşluğunun tamamını kaplamak istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Yarı açık gergi tavan da metal ve plastik malzemelerden yapılır. Ancak alanın sadece yarısını kaplar. Bu tip gergi tavan tasarımı, inşaat için çok fazla malzemeye ihtiyaç duymadığı için paradan tasarruf edebilir. Kapalı gergi tavan modeli, ahşap malzemelerden veya koridor, antre gibi geniş alanlar için uygun olan diğer malzeme türlerinden yapılır. Bu tarz tavanlar, evinizin zarif görünmesini sağlayan sade bir tasarıma sahip olduğu için modern evler için uygundur.

Koridorlar İçin Gergi Tavan Modellerinde Dikkat Edilecekler
Koridorlar İçin Gergi Tavan Modellerinde Dikkat Edilecekler

Koridorlar İçin Gergi Tavan Modellerinde Dikkat Edilecekler

Koridor için gergi tavan, çeşitli şekillerde kullanılabilen bir tavan türüdür. Gergi tavan, korozyona ve paslanmaya karşı dayanıklı hale getiren metalden yapılmıştır. Gergi tavanlar hem dış mekanlarda hem de iç mekanlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Gergi tavan modelleri koridor tasarımlarına dikkat etmek tam da istediğiniz bir ambiyansı oluşturmanızı sağlar!

YouTube video

Çoğu durumda, bu tip tavanlar, montajı kolay olduğu ve karmaşık kurulum süreçleri gerektirmediği için geleneksel tavanlara alternatif olarak kullanılır. Ayrıca temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Gergi tavanlar farklı tasarım ve şekillerde gelir, böylece ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan birini seçebilirsiniz. Evinize veya ofisinize biraz stil veya zarafet katmak istiyorsanız, o zaman çok fazla para harcamadan bunu yapmanın en iyi yolu budur. Gergi tavan modelleri koridor konusunda özenli bir araştırma yapıp uygulamaya geçmek tam olarak beklediğiniz etkiyi ortaya koymanızı sağlar!

Gergi Tavan Modelleri Koridor Seçenekleri

Ev dekorasyonunda modern ve şık bir görünüm elde etmek isteyenler için gergi tavan modelleri son yıllarda büyük bir ilgi görmektedir. Hem estetik hem de fonksiyonel bir çözüm sunan gergi tavanlar, mekanlara derinlik ve farklı bir atmosfer kazandırmanın yanı sıra ışıklandırma ve ses yalıtımı gibi avantajlar da sunar. Koridorlar, evin geçiş noktaları olmalarının yanı sıra estetik açıdan da dikkat çekici olmalıdır. Gergi tavanlar, dar ve uzun koridorlara modern bir hava katabilir.

Koridorlar genellikle sınırlı alan sunar, bu nedenle minimalist gergi tavan modelleri tercih edilebilir. Beyaz veya nötr tonlarda düz bir gergi tavan, koridoru ferah ve aydınlık gösterebilir. Koridorlara hareketlilik katmak isteyenler için geometrik desenlere sahip gergi tavanlar ideal bir seçenektir. Basit çizgiler veya üçgenlerle oluşturulan desenler, koridora dinamik bir görünüm kazandırabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.