Ev Dekorasyon Blogu

Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları

0

Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları farklı tasarımlar farklı aksesuarlar hatta farklı mobilyalardan oluşur. Özellikle evde yapılabilecek dekoratif eşyalar gündeme geldiği zaman göz alıcı dekorasyon aksesuarlarından söz edebiliyoruz. Bir de tam olarak fonksiyonel tasarımlardan da rahatlıkla söz etmek mümkün oluyor. Bu yazımızda detaylarıyla evde yapılabilecek duvar dekorasyonları konusunda yer vererek; kendi evinize dekor yapmanıza destek olmayı amaçladık.

Duvarlar, herhangi bir odanın en önemli parçasıdır. Bu yüzden duvarları, mükemmel hale getirmek istiyorsanız, çok özel bir şekilde dekore etmeniz gerekir. Burada; tablolar, fotoğraflar ve daha birçok şey gibi dekoratif öğeleri kullanabilirsiniz. Ancak nasıl bir duvar dekorasyonu kullanmanız gerektiği konusunda bir fikriniz yoksa farklı bir araştırma sürecinde yer almanız her zaman önerilir. Bu sayede tam da hayalini kurduğunuz bir dekorasyona imza atmak konusunda çok önemli kazanımları elde edebilirsiniz. Burada bir karar verirken farklı fikirleri değerlendirmenizi öneriyoruz.

Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları
Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları

Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları Nelerdir?

Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları, ev dekorunun ayrılmaz bir parçasıdır. Evinize girdiğinizde sizi karşılayan ilk şey duvardır. Aynı zamanda evinizden çıkarken gördüğünüz son şeydir. Bu nedenle, evinizdeki en iyiyi ortaya çıkarabilecek iyi bir duvar dekorasyonu seçmek önemlidir. Günümüzde pek çok farklı evde yapılabilecek farklı duvar süslemeleri vardır. Buna resimler, posterler ve diğer benzer öğeler dahildir. Bunlar, çoğu mağazada kolayca bulunabilen kağıt ve kanvas gibi farklı malzemeler kullanılarak yapılabilir. Sanatsal bir yönünüz varsa, kendi sanat eserinizi yapmak, bir mağazadan bir sanat eseri satın almaktan daha fazla tatmin sağlayacaktır.

Duvarlarınızı tablolar veya posterler dışındaki öğelerle süslemek söz konusu olduğunda, duvar askıları bir başka popüler seçimdir. Bunlar, odanız için istediğiniz temaya bağlı olarak ahşap ve metal gibi çeşitli malzemelere basılabilen doğa resimlerini veya yaşamdan alıntıları içerir. Duvar çıkartmaları, biraz sanatsal beceriye sahip olan veya sadece odası için yeni bir şeyler denemek isteyen herkes tarafından evde kolayca yapılabilecek başka bir duvar dekorasyonu türüdür. Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları söz konusu olduğu zaman aşağıdaki fikirlerimizi öneriyoruz;

  • Duvarınıza tablolar yapın
  • Duvarınıza posterler asın
  • Manzara fotoğrafları veya sanat baskılarını asın
  • Yapışkan notlara veya kara tahta boyasıyla duvarlara yazılar asın
Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları
Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları

Duvarınıza tablolar yapın  

Duvarlarınıza yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, onları farklı renk veya desenlerle boyamak bunun en iyi yollarından biridir. Odanızın temasına ve tarzına uyan her renk ve desenle duvarlarınızı boyayabilirsiniz. Ayrıca resminize çiçekler veya kuşlar gibi bazı detaylar ekleyerek her zamankinden daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Hatta içinde farklı renk ve şekiller kullanarak soyut bir tablo bile oluşturabilirsiniz. Kesinlikle odanızın benzersiz görünmesini sağlayacaktır!

Duvarınıza posterler asın

Posterler, alanınıza renk katmanın ve onu daha kişisel hale getirmenin en hesaplı yollarından biridir. Tüm şekil ve boyutlarda tasarlanırlar. Böylece odanızın temasına mükemmel şekilde uyan birini bulabilirsiniz. Sizin için anlam ifade eden şeylerden bir kolaj bile oluşturabilirsiniz!

Manzara fotoğrafları veya sanat baskılarını asın

Evde asılı aile fotoğraflarınız veya sanat baskılarınız varsa, bunlar harika duvar süsleri olur! Sadece odanızın renkleriyle eşleşen çerçeveler aldığınızdan emin olmanız gerekir. Böylece duvarınızda ağrılı parmaklar gibi çıkıntı yapmazlar. Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları gündeme geldiği zaman manzara fotoğraflar akla ilk gelen seçeneklerden birisidir.

Yapışkan notlara veya kara tahta boyasıyla duvarlara yazılar asın

Yapışkan notlara veya kara tahta boyasına ilham verici alıntılar yazın ve bunları evinizin her yerine asın! Bu, çok fazla para harcamadan herhangi bir odaya biraz kişilik katmanın süper basit bir yoludur. Ayrıca herhangi bir zamanda odada olup bitenlere uymuyorlarsa değiştirmek kolaydır!

Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları Nelerdir?
Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları Nelerdir?

Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonlarının Özellikleri

Evinizi dekore etmek eğlenceli ve heyecan verici bir süreçtir. Ancak kısa sürede maliyetli hale gelebilir. Neyse ki, bütçenizi zorlamadan duvarlarınızı dekore etmenin pek çok yolu vardır. Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları tam da bu noktada mükemmel seçeneklerden oluşur. Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları konusunda bir karar verirken farklı fikirleri dikkate almanızı her zaman öneriyoruz.

 Evde yapılabilecek duvar süslerinin yapımı kolaydır. Duvar dekorasyonları, odanızın daha güzel ve çekici görünmesini sağlamanın en iyi yoludur. Kolayca bulunabilen malzemeleri kullanarak kendi duvar dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Bir duvar dekorasyonu birçok şekilde yapılabilir. Duvar dekorasyonu yapmak için takip edebileceğiniz pek çok fikir var. Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları gündeme geldiği zaman aşağıdaki fikirlerimizi değerlendirebilirsiniz;

  • Duvar kağıdı kullanın
  • Ahşap çerçeveleri değerlendirin
  • Özel süslemelerle duvarınızı süsleyin
Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonlarının Özellikleri
Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonlarının Özellikleri

Duvar kağıdı kullanın

Duvar kağıdı, duvarlarınızı süslemenin ve onlara zarif bir görünüm kazandırmanın en popüler yollarından biridir. Dilediğiniz duvar kağıdı çeşidini dilediğiniz gibi seçip duvarlara uygulayabilirsiniz.

Ahşap çerçeveleri değerlendirin

Ahşap çerçeveler, duvarları dekore etmenin ve çekici görünmelerini sağlamanın mükemmel bir yoludur. Bu amaçla yuvarlak ahşap çerçeveler veya kare ahşap çerçeveler veya dikdörtgen ahşap çerçeveler vb. gibi farklı ahşap çerçeve türleri kullanabilirsiniz.

YouTube video

Özel süslemelerle duvarınızı süsleyin

Kağıt mendiller, duvarları süslemek için de çok popülerdir. Duvarları süslemek için farklı renkli kağıt mendilleri zevkinize ve tercihinize göre farklı desenlerde kullanabilirsiniz. Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları arasında özel süslemeler her zaman tercih edilen tasarımlar olarak dikkatleri üzerine çeker. Burada farklı fikirleri değerlendirmek her zaman tavsiye edilir.

Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonlarında Yeni Fikirler

Duvarlarınızı kullanışlı ve estetik bir şekilde süslemek için duvar raf sistemleri harika bir seçenektir. Kitaplarınızı sergilemek, bitki aranjmanları oluşturmak veya dekoratif objeleri düzenlemek için bu rafları kullanabilirsiniz. Yeşil bitkiler, herhangi bir mekana canlılık katar. Duvarlarınıza asacağınız özel raflarda çeşitli bitkileri sergileyerek doğanın tazeliğini eve taşıyabilirsiniz.

Sevdiğiniz fotoğrafları, sanat eserlerini veya posterleri çerçeveleyerek duvarlarınıza bir galeri oluşturabilirsiniz. Farklı çerçeve stilleri ve düzenlemeleriyle kişisel bir sanat eseri oluşturabilirsiniz. Duvar askıları, örneğin dekoratif tabaklar, dantel örnekleri veya ahşap oyma gibi objeleri sergilemek için harika bir yöntemdir. Eşyaları duvarda sanatsal bir şekilde düzenleyerek ilgi çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.