Ev Dekorasyon Blogu

Bordo Krem Koltuk Perde Uyumu

0

Bordo krem koltuk perde uyumu dekorasyon konusunda dikkat edilmesi şart olan bir kriterdir. Bordo renk dekorasyon fikirleri arasında bir değerlendirmede bulunurken krem koltukları harika bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Burada renk tercihinize dikkat ediyor olmanız; mükemmel bir şıklığı yakalamanızı mümkün kılar. Bordo krem koltuk perde uyumu hakkında bir karar verirken; bordo rengin kremle uyumlu olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Koltukla halının rengini dikkate almak dekorasyon bakımından önemlidir. Bordo pek çok renkle kombinlenebilen bir renktir. Bordo halı, zarif bir zevke sahip bireyler için uygundur. Bordo bir kanepe tercih edebileceğiniz gibi gri ve kahverengi gibi diğer renkleri de tercih edebilirsiniz. Oturma odanızın daha lüks görünmesini istiyorsanız, koyu kahverengi oturumlu koyu kırmızı bir kanepe seçmelisiniz. Bu renk kombinasyonu oturma odanızın daha güzel ve zarif görünmesini sağlayacaktır.

Salonumda geniş geometrik desenli bir kilim var ve ona uygun bir koltuk almak istiyorsanız; perdelerinizi de dikkate almanız gerekiyor. İşe yarayan bir şey bulmaya çalışırken mobilya farklı seçenekleri dikkate almanızda fayda vardır. Burada sorun şu ki, çoğu halıda gerçekten öne çıkamayacak kadar açık renkli olmak durumundadır. Mesela halının üzerinde otururken fark edilecek kadar koyu bir şey istiyorsanız; krem rengini düşünebilirsiniz.

Bordo Krem Koltuk Perde Uyumu
Bordo Krem Koltuk Perde Uyumu

 Bordo Krem Koltuk Perde Uyumu Nasıldır?

Bordo çok güçlü bir renktir ve krem ile birlikte kullanılarak rahat ve sıcak bir atmosfer yaratılabilir. Bu, özellikle oturma odanızda veya oturma odanızda iki rengi birlikte kullanıyorsanız geçerlidir. Örnek olarak bordo perdeler ile krem rengi koltuk minderlerini kombinleyebilirsiniz. Bordo krem koltuk perde uyumu söz konusu olduğu zaman farklı kombin seçeneklerini dikkate almanız gerekiyor.

Şayet Bordo krem koltuk perde uyumunu beğendiyseniz, bu iki renkle uyum içerisinde olan farklı renkleri de dikkate alıyor olmalısınız.  Bordo krem koltuk perde uyumunda dikkat edilmesi gerekenler söz konusu olduğu zaman mutlaka birbirini tamamlayan renkler ilk sıralarda yer alır. Mesela borda krem koltuk perde uyumunda maviyle tamamlanan bir ambiyansı tercih edebilirsiniz. Yine bu kombin seçeneğini gri renkle de tamamlamanız mümkün hale gelir.

Bordo krem koltuk perdelerinin belirli bir uyumunun evinizin dekoruna uygun olup olmayacağını öğrenmenin en iyi yolu, odanızda yaptıklarınızla uyup uymadığına bakmaktır. Örneğin, odanın diğer bölümlerinde bulunan başka kırmızı veya gri tonlar var mı? Eğer öyleyse bu diğer renklerin bordo perdeler ve krem rengi koltuk minderleri ile kombinlendiğinde birbirini tamamlar mı yoksa zıtlık mı oluşturur diye düşünmekte fayda vardır.

 Bordo Krem Koltuk Perde Uyumu Nasıldır?
Bordo Krem Koltuk Perde Uyumu Nasıldır?

Bordo Krem Koltuk Perde Uyumuna Dair İpuçları

Bordo krem koltuk perdelerinde uyum oluşturmanın en güzel yolu renkten geçiyor. Bu durumda bordo krem koltuk perdeleri bordo krem koltuk ile mükemmel uyum sağlar. Perdenin bordo rengi, kanepenin rengini tamamlayan kırmızı bir tona sahiptir. Koltuklarda nötr bir renktir ve duvar boyasıyla iyi uyum sağlayan hafif bir gri tonuna sahiptir. Bordo krem koltuk perde uyumu ipuçları söz konusu olduğu zaman; mutlaka renklerin ahenk içerisinde yer almasına dikkat etmek gerekiyor.

YouTube video

Bordo krem koltuk perde uyumunda bir ahenk oluşturmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de doku kullanmaktır. Perdenizin dokusu kanepenizin dokusuna uygun olmalıdır. Koltuklarınız yumuşak ve kadifemsi ise kadife perde veya ince lifli perde seçmelisiniz ki mobilyanızla daha iyi uyum sağlasın. Koltuğunuz sert ve sağlam ise perdeleriniz için işlemeli veya jakarlı bir kumaş tercih edebilirsiniz. Çünkü perdeler düz perdelere göre daha fazla dokuya sahiptir.

Bordo krem koltuk perde uyumunu yakalamak için öncelikle duvarlarınızın ve diğer mobilyalarınızın rengini göz önünde bulundurmalısınız. Odanızda çok fazla kırmızı varsa, o zaman perdelerin kırmızıyla uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca pencerelerinizin boyutunu ve ne tür korniş kullanmak istediğinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Bu, ne kadar kumaşa ihtiyacınız olduğunu ve perdelerinizin ne kadar uzun olacağını seçmenize yardımcı olacaktır.

Bordo Krem Koltuk Perde Uyumuna Dair İpuçları
Bordo Krem Koltuk Perde Uyumuna Dair İpuçları

Bordo Krem Koltuk Perde Uyumunda Dikkat Edilecekler

Bordo krem koltuk perde uyumu konusunda; yüksek veya geniş pencereleriniz varsa, bordo krem koltuk perdenizin onları tamamen kapatacak kadar uzun olduğundan emin olanız gerekiyor. Ancak, pencereleriniz kısa veya darsa, yine de çoğunu kapatacaklarından çok uzun olmaları önemli olmayabilir. Bu tür bir dekorasyon stili için ipek veya pamuk karışımı ile gidebilirsiniz. Çünkü her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır.

Bordo krem koltuk perde uyumu mükemmel bir uyumun anahtarıdır. Bordo krem koltuk perde uyumunu bulmak hiç de zor değildir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bordo krem koltuk perdesinin renginin odanızdaki diğer unsurlarla ne kadar uyumlu olduğudur. Bordo krem koltuk perdesinin rengi odanızdaki mobilya ve duvar gibi diğer renkler ile iyi uyum sağlamalıdır. Bordo krem koltuk perdeleri ile evinizi dekore etmek istiyorsanız parlak bir renk tercih edebilirsiniz.

Bordo Krem Koltuk Perde Uyumunda Dikkat Edilecekler
Bordo Krem Koltuk Perde Uyumunda Dikkat Edilecekler

Bordo krem koltuk perde uyumu konusunda açık renkler yaz için daha uygunken koyu renkler kış için daha uygundur. Çünkü dışarısı soğukken evinizi ısıtmanıza yardımcı olur. Ayrıca bordo krem koltuk perdelerini çok fazla ya da çok az kullanmamanızda fayda var çünkü çok fazla ya da az kullanıldıklarında odanızın dağınık ya da boş görünmesine neden olabilirler. Bu nedenle bu perdelerin ne kadar yer kaplaması gerektiğini, büyüklüğüne ve işlevine göre her odada kaç parça kullanılması gerektiğini bilmelisiniz.

Bordo Krem Koltuk Perde Uyumunda Farklı Renkler

Bordo renk, zenginliği, sıcaklığı ve lüksü sembolize eden güçlü bir renktir. Bordo rengini ev dekorasyonunda kullanırken, bu etkileyici ve göz alıcı rengi doğru bir şekilde dengelemek ve uyum sağlamak önemlidir.

Bordo rengi oldukça canlı ve etkileyici bir renk olduğundan, diğer renklerle dengelemek önemlidir. Nötr tonlar (bej, gri, krem gibi) veya yumuşak pastel renkler, bordo renginin yoğunluğunu dengeleyerek odanın genel atmosferini sakinleştirir.

Bordo renkli duvarlar, odanın genel atmosferini oldukça dramatik bir şekilde etkileyebilir. Eğer bordo duvarlar istiyorsanız, diğer duvarların daha nötr ve açık renklerde olmasını tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bordo duvarları akıllıca aksesuarlar ve mobilyalarla tamamlamak da önemlidir.

Bordo Krem Koltuk Perde Uyumunda Tavsiyeler

Bordo ve krem renkleri, sofistike ve sıcak bir atmosfer yaratmak için mükemmel bir kombinasyondur. Bordo ve krem tonları arasında yumuşak bir geçiş oluşturarak odada sıcak ve davetkar bir hava yaratabilirsiniz. Koltuk ve perdeler arasındaki renk benzerliği uyumu artırır. Bordo koltuklara sahipseniz, krem perdelerde desen ve dokular kullanarak odanıza derinlik katabilirsiniz. Çiçek desenleri veya doku zenginliği, görsel çeşitlilik sağlar.

Bordo ve krem kombinasyonunu, altın veya bronz metalik aksesuarlarla tamamlayarak lüks bir hava yaratabilirsiniz. Bordo ve krem renkleri, doğal yeşil bitkilerle birleştirerek odanızı canlandırabilirsiniz. Bitkiler, taze bir hava ve enerji katar. Krem rengi bir koltuk ve perdeyi bordo aksesuarlarla tamamlayarak vurgulu bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bordo minderler, yastıklar veya tablolar bu amaca hizmet edebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.