Ev Dekorasyon Blogu

Yatak Odası Tül Modelleri Göz Alıcı Seçenekler!

0

Yatak odası tül modelleri yeni nesil çözümleri ortaya koymak konusunda ideal bir etkiye sahiptirler. Yatak odası da diğer odalar gibi uyuma zamanları dışında güneş ışığı almalıdır. Bu sağlık açısından bir zorunluluktur. Güneş ışığı sağlık açısından şarttır. Bu sayede havasında var olan mikroplar temizlenir. Eşyalarında nefes nedeniyle oluşan nem ile oluşacak küfler önlenmiş olur.

Yatak odalarında hem güneş ışığına engel olmayacak hem de dışarıdan görülmeyi engelleyecek perdeler gereklidir. Tül perdeler bunu en iyi şekilde sağlayacaktır. Üstelik odadan dışarının görülmesi de sağlanacaktır. Yatak odası tül modelleri estetik görsellik konusunda başarılı oldukları gibi işlevsellik konusunda da üst düzeyde bir etkiye sahip olmak durumundadır.

Karanlık bir ortamda gündüz zaman geçirmek sıkıcıdır. Hem fiziksel sağlık için hem de ruh sağlığı için olumsuz etkileri vardır. Yatak odalarının aydınlık olmasını sağlayan çok sayıda tül modeli üretilmektedir. Bu tüller ile birbirinden farklı modeller yaratılmaktadır. Kesim ve dikim ile uygulaması yapılabilen modeller olduğu gibi tülün kendi deseni ve çeşidi ile yaratılan modeller de mevcuttur.

Bu çeşitlerden evin konseptine en uygun olanı seçmek size kalmıştır. Renk ve model seçimi hem yatak odası bazında hem de evin bütünü ile uyumlu olacak şekilde gerçekleştirilmesi en doğrusudur. Yatak odası perde modelleri arasından bir tercihte bulunacaksanız; ilk önce kendi yatak odanızın genel konseptini göz önünde bulundurmak durumundasınız. Ancak bu sayede istediğiniz konsepti oluşturabilirsiniz.

Yatak Odası Tül Modelleri Göz Alıcı Seçenekler!
Yatak Odası Tül Modelleri Göz Alıcı Seçenekler!

Yatak Odası Tül Modelleri 2023

Sayısız tül modelini 2023 yılında kendi odanıza ve beğeninize uygun şekilde gerçekleştirebilmeniz en önemlisidir. Evlerin dışarıya bakan gözü olan pencerelerinin hem içeriden hem dışarıdan görünen parçaları tül perdelerdir. 2023 yılı hem geçmişten gelen klasik modeller hem de yepyeni model tasarımları ile geliyor. Yeni ürünler ile yepyeni görünümlü evler, yatak odaları yaratmak artık daha kolay olacak. Seçeceğiniz tül perdede şu özellikler aranmalıdır.

  • Yatak odanızı ve evinizi bütünlenmesi,
  • Renk ve doku uyumu
  • Güneş alma durumuna göre uygun kalınlıkta olması
  • Kolay temizlenmesi
  • Sağlıksız malzemeden üretilmemesi
  • Yatak odasının tarzına uyumu
  • Ek olmayacak gerekli miktarda alınması da çok önemlidir.

Tüm bu özellikleri barındıran tülü titizlik ile seçmek gereklidir. Tülü seçtikten sonra tüle uygun ve yatak odanıza yakışan bir biçimde dikimi yapılmalıdır. Tüller ince yapıda oldukları için dikişlerinin de kusursuz yapılması gereklidir. Yatak odası tül modelleri hem kullanışlı hem de estetik görselliğe sahip tasarımlarla desteklenmek durumundadır.

Tüller, satan firmalar tarafından oldukça iyi bir şekilde yapılmaktadır. Hatta birçok yerde dikiş ücreti satış ücretine dâhildir ya da dikiş ücreti talep edilmemektedir. Yatak odası tül modelleri alırken; detaylı bir araştırmada bulunacak olursanız; karşınıza farklı alternatif seçenekler de çıkacaktır.

Taç Yatak Odası Tül Modelleri

1953 yılında iki dokuma tezgâhı ile kurulan Zorlu Holding, bugün sayısız tül modelleri üretmekte. Evin her odasında kullanılacak ürünler yatak odası içinde uygun niteliklerdedir. Türkiye’nin her ilinden ulaşmak mümkün olan ürünleri Avrupa pazarında da yer edinmiştir.

Yatak Odası Tül Modelleri 2023
Yatak Odası Tül Modelleri 2023

100×225 ile 300x 270 cm arası beş ayrı boyutta hazır perdeler ile de kullanıcının hizmetindedir. Hazır tül perdelerin yanı sıra ihtiyacınıza uygun ölçülerde de kolayca alınabilmektedir. Üstelik bu ürünler geniş bir fiyat aralığındadır. Bu sayede farklı bütçeler için farklı tül perdeler bulmak olasıdır. Nebraska, Roche, Şerit hazır perde, Erisman hazır perde en çok istenilen modelleri arasındadır.

Düz modellerin yanı sıra kruvaze tül modellerde size şık seçenekler sunmaktadır. Kaliteli kumaşları ile Taç size farkını hemen gösterecektir. Yatak odalarınızı Taç yatak odası tül modelleri ile zenginleştirmek elinizde. Yatak odanıza aynı zamanda Taç tül cibinlik modellerinden biri ile son zarif dokunuşu da yapabilirsiniz. Estetiğiniz dışında cibinlik rahatlığı ile açık pencereler ile uyuma olanağınız olacaktır.

Taç Yatak Odası Tül Modelleri
Taç Yatak Odası Tül Modelleri

Brillant Yatak Odası Tül Modelleri

Fransız dantel, örme perde, desenli örme tül perde modellerinde farklı yeni ürünler ile Brillant karşımıza çıkmaktadır. 2023 yılı için bu tür tül modellerine farklı desen ve yeni tasarımlar ile çeşit zenginleşmesi sürmektedir.

Aynı zamanda ürünler içinde tül stor perdeler de bulunmaktadır. Tülün aydınlığı ile storun rahatlığı bir araya getirilmiştir. Temizliği sık gerekmeyen, el değmeden işlev gören tül storlar günümüz şartlarında pratik yaşamda kendine iyi bir yer edinmiştir.

Brillant Yatak Odası Tül Modelleri
Brillant Yatak Odası Tül Modelleri

Brillant farklı dikiş teknikleri ile üretilmiş hazır perdeler de sunmaktadır. Bunlar arasında 1 / 2,5 orta pile boy perdeler özel bir beğeni ile karşılanmıştır. Özel olarak, parça olmayan tüllerden hazır perde çeşitleri üretilmektedir. Ray düğmeleri dâhil, her şeyi hazır bir şekilde satışa sunulmaktadır. İstenirse kumaş halinde, istenirse hazır almak olasıdır.

Yıkandığında kırışmayan tüller, aynı zamanda kolay deformasyona da uğramamaktadır. Renkleri bozulmayan, beyaz olanları kararmadan uzun yıllar pencerelerinizde kalacaktır. Sayısız perde seçeneği de bulunmaktadır. Her biri diğerinden zarif işleme motifleri ile yatak odanıza özel bir zarafet katacakları kesindir. İsterseniz Fransız tül perde modellerinden de seçiminizi yapabilirsiniz. Yatak odası tül modelleri farklı desenlerle ve kumaşlarla desteklenen bir tasarımsal yapıya sahiptir. Şayet siz de birbirinden güzel modelleri incelemek isterseniz, galerimizi takip edebilirsiniz!

Yatak odası tülü nasıl olmalı?

Yatak odası, dinlenmek ve gevşemek için uygun bir ortam sunmalıdır. Bu nedenle, tül perdelerin ışığı yumuşak bir şekilde süzmesi tercih edilir. Gün ışığını içeri alarak odanın ferah görünmesini sağlayan, ancak sizi rahatsız etmeyecek yoğunlukta bir tül seçmek önemlidir.

Yatak odasının renk paleti, tül perde seçiminde de dikkate alınmalıdır. Eğer odanın duvarları ve diğer dekoratif unsurları canlı renklere sahipse, nötr tonlarda tül perdeler tercih ederek denge sağlayabilirsiniz. Eğer yatak odası zaten nötr tonlarda ise, pastel renkli veya hoş desenli tüller odanıza sıcaklık ve şıklık katabilir.

Yatak odası tülünün boyutu, pencerenin büyüklüğüne uygun olmalıdır. Küçük bir pencere için ağır bir tül perde seçmek, odanın daha da daralmasına neden olabilir. Dolayısıyla, pencerenizin boyutuna ve şekline uygun bir tül perde seçmek önemlidir. Ayrıca, minimal bir dekorasyon tarzı izliyorsanız, desensiz veya sade bir tül tercih edebilirsiniz. Daha cesur ve karakteristik bir stil arıyorsanız, çiçek desenleri veya geometrik desenli tüller odanıza canlılık katabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.