Ev Dekorasyon Blogu

Yatak Odası Stor Modelleri 2023 Trendleri

0

Yatak odası stor modelleri hem şık hem de kullanışlı olmak durumundadır. Özel hayatın gizliliğinin en yoğun şekilde korunması gereken bölümlerinden ikincisi kabul edilen yer yatak odasıdır. O yüzden pencerelerindeki perde çeşitleri çok büyük bir önem taşımaktadır.

Yatak odası perde modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş bir ürün yelpazesi çıkmaktadır. Yatak odasında güneşlik, stor, jaluzi, tül perde ile dışarıdan görsel izolasyon sağlanır. Sadece görsel olarak dışarıya kapanmak dışında başka işlevler de perde ve storlara yüklenmektedir. Bu işlevleri sıralayalım;

  • Söz edildiği gibi dışarıdan görülmeyi önlemek
  • Ses yalıtımı
  • Gün ışığında uyumak gerekirse karanlık bir ortam oluşturmak
  • Dışarıdan gelen sokak lambası ve diğer ışıkları kesmek
  • Sağlıklı uykuya ortam yaratmak
  • Işıktan mobilyaları korumak
  • Isı yalıtımına katkıda bulunmak

Pratik kullanımı sebebi ile stor perde, perde çeşitleri içinde en çok kullanılan türdür. Aynı zamanda model çeşitliliği ile dekorasyona katkıları çoktur. Seçenek bolluğu istenilen konsepte uygun yatak odaları oluşturmaya katkı yapar. Bu yüzden yatak odalarında sıklık ile kullanılmaktadır. Renk skalası geniştir. Ayrıca özgün modelleri de bulunmaktadır. Her beğeniye uyabilecek model üretimi ile yatak odası hazırlanmasında yardımcıdır. Yatak odası stor modelleri farklı renklerle desteklenmek durumundadır.

Yatak Odası Stor Modelleri 2023 Trendleri
Yatak Odası Stor Modelleri 2023 Trendleri

Uzun ömürlü olduğu için seçimi de önemlidir. Döşenen odaya uygun stor seçimi tüm oda dekore edildikten sonra yapılmalıdır. Böylece odayı renk ile tamamlayacak bir stor seçmek olanağı doğar. Yatak odası stor modelleri 2023 yılında da güncellendiğinden tam da size göre bir model pratik bir şekilde bulabilirsiniz.

Yatak Odası Stor Modelleri 2023

2023 yılında klasik açık renk stor modellerine çok sayıda yeni model eklenmiştir. Bunların başında lazer kesim storlar gelmektedir. Çeşitli klasik Anadolu dantel desenlerinin modernize edilmiş görüntüsünü vermektedirler.

Genelde storun en alt kesiminde uygulanmışlardır. Ama farklı yükseklikte lazer kesim uygulamaları da vardır. Örneğin orta kesim ve en üst kesimlerde de uygulanabilir. Yatak odası stor modelleri tam da bu noktada mükemmel bir uyumun adresi konumunda yer almak durumundadır.

Zebra modelleri 2023 yılında farklı renk, desenler ile yine karşınıza çıkacak. Pratikliği ve tek perde kullanımına olanak vermesi yüzünden birçok kullanıcının tercihi olmuştur. Zebra perdenin aynı zamanda tül yerine kullanımı, bir hareket ile açılıp kapanması üstünlüğü olarak kabul edilir.

Yatak Odası Stor Modelleri 2023
Yatak Odası Stor Modelleri 2023

Hasır ve kaba görünümlü dokuma malzemeler ile üretilenleri yatak odasına sıcak bir rüstik görünüm vermektedir. Yatak odasında kullanılan haki ve ahşap tonları ile uyum sağlamaktadır. Bunla kalmayıp her renk ile birlikte kullanılmaktadır. Yatak odasında pembe ve mavi gibi renklerden vazgeçemeyen kişiler için 2023 yılında yepyeni çıtır çıtır desenli storlar hazırlanmaktadır. Tek ve eşsizliği savunanlar için özel baskıların yapılacağı storlar da bulmak olasıdır. Yatak odası stor modelleri seçeneklerini değerlendirirken, renk uyumuna dikkat etmek gerekmektedir.

Yatak Odası Renkli Stor Modelleri

Söz edildiği gibi renkleri bağlayıcı olarak kullanılan perdeler, yatak odasının renk ile tamamlanmasını sağlamaktadır. O yüzden renk çeşitliliği elzem olmaktadır. Yatak odası stor modelleri farklı tasarımlarla desteklenen ürünler olduklarından yoğun bir düzeyde ilgi görmektedir.

En güzel uyumlu odaları hazırlamak renk tercihi ile yapılmaktadır. Renk seçimi iki tür olabilir. Yatak odasında kullanılmış diğer tekstil maddelerinin içinde olan bir rengin üç dört ton açığı seçilerek uyumlu ve dingin görünümlü bir yatak odasına ulaşılabilir.

İkinci seçenek ise tam tersini yaparak odaya bambaşka bir cesur rengi eklemektir. Ancak sevdiğiniz bir rengi ekledikten sonra, stor rengi olarak seçtiğiniz rengi desteklemeniz şarttır. Bu destek stor rengi ve tonlarında bir, iki obje ya da aynı rengi barındıran yatak tekstil ürünleri kullanılarak yapılmalıdır.

Her türlü görsel oyunu deneyebileceğiniz renkte stor rengi 2023 yılında rahatlıkla bulabileceksiniz. Yumuşak, uysal renkler kullanarak bir oda yaratmanızda mümkün, marjinal renkler ile sıradana başkaldırmanız da mümkün. Hangi tercihler ile bir yatak odası döşerseniz ona en uygun tercihi yapmalısınız. Bu da iyi bir renk seçimi ile gerçekleşecektir. Yatak odası stor modelleri her zaman talep gören tasarımlardan oluşmaktadır.

Yatak Odası Renkli Stor Modelleri
Yatak Odası Renkli Stor Modelleri

Yatak Odası Stor Modellerini Nasıl Seçmeliyiz?

Yatak odası stor modeli seçimi odanın döşenmesinin en keyifli anı olacaktır. Zaten stor seçimi aşamasına gelene kadar tüm tercihler yapılmış olacak. Tarzı belli olan odanın modern ya da klasik görünümüne ters düşmeyecek bir stor seçeceksiniz. Yatak odası stor modelleri seçeneklerini isabetli bir şekilde değerlendirmek; harika bir görselliğe ev sahipliği yapmak anlamına gelir.

Yatak Odası Stor Modellerini Nasıl Seçmeliyiz?
Yatak Odası Stor Modellerini Nasıl Seçmeliyiz?

Modern çizgili bir odaya klasik bir danteli andıran lazer kesim seçemezsiniz. Ya da endüstriyel ışıklandırma ve tarz kullanılmış bir odada romantik pembe çiçekli bir stor seçimi uygunsuz olacaktır. Rüstik bir odaya en uygununun sade bir stor olmayacağını zaten sezgileriniz ile anlayacaksınız. Böyle bir oda için hemen eliniz hasır ya da tahta jaluzi görünümlü bir stora gidecektir.

Seçim yapmadan önce birçok fotoğrafa bakarak bakış açınızı genişletmeniz yerinde olacaktır. İnternetten ve ev dekorasyon dergilerinden profesyonellerin eşsiz bir şekilde döşedikleri evleri incelemeniz size yeni bir bakış açısı katacaktır. Yatak odanız, storları takıldıktan sonra son halini alacaktır. Yatak odası stor modelleri konusunda bir tercihte bulunurken; galerimizde yer alan görsellerden yararlanabilirsiniz.

Yatak odasına stor perde olur mu?

Stor perdeler, modern ve minimalist dekorasyon anlayışına sahip olanlar için ideal bir seçenektir. Temiz hatları ve sade görünümü ile odanıza ferah bir atmosfer katar. Ayrıca, çeşitli renk ve desen seçenekleri sayesinde, yatak odanızın tarzına uygun bir stor perde bulmak kolaydır. Özellikle odanızda belirli bir renk teması varsa, uygun renkteki stor perdelerle bu tema harmoni içinde tamamlanabilir.

Yatak odası için doğru perdeler, gün ışığını kontrol etmenize ve özel anlarınızda mahremiyet sağlamanıza yardımcı olmalıdır. Stor perdeler, ayarlanabilir ışık geçirgenliği ile istenilen miktarda ışığın odanıza girmesini sağlar. Ayrıca, geceleyin tamamen kapatılarak mahremiyetinizi korumanızı da mümkün kılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.