Ev Dekorasyon Blogu

Yatak Odası Mobilya Modelleri Trendleri Nasıldır?

0

Yatak odası mobilya modelleri her zaman en çok talep gören tasarımlar arasında yer almaktadır.  Bu durum günümüz koşullarında karşımıza farklı Yatak odası mobilya modelleri tasarımlarının çıkmasını mümkün kılmaktadır. Yatak odaları, odayı kullanan kişi sayısına uygun ve ihtiyaçları tam karşılayacak mobilyalar ile döşenir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Çiftler için çift kişilik yatak
 • Hanımlar için makyaj masası, aynası ve sandalyesi
 • Odadaki çocuk sayısına uygun kapak sayısında dolap
 • Tekli yatak ve karyola
 • İki çocuk için yerden kazanmak için ranza
 • Etajer veya özel ihtiyaca uygun dolap
 • Başucu komodinleri
 • Bebek odaları için bebek yatağı
 • Gerekirse bir çalışma masası, sandalye ve kitaplık
 • Okuma alanı için koltuk
 • Makyaj malzemesi veya takı dolabı
 • Halı, avize ve aksesuar

İhtiyaçlara göre bu liste daha da uzatılabilir. Ancak yatak odasında karanlıkta yataktan kalkma ihtimaline karşı ayağa takılması muhtemel eşya bulunmaması gereklidir. Temizliği kolay, sağlığa zararlı olmayan boya ve malzeme kullanılması ana prensip olmalıdır. Yatak odası mobilya modelleri arasından bir tercihte bulunmayı istediğimiz zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır.

Yatak Odası Mobilya Modelleri Trendleri Nasıldır?
Yatak Odası Mobilya Modelleri Trendleri Nasıldır?

Bellona Yatak Odası Modelleri

Bellona tasarımı, kaliteli malzeme ve iyi işçiliği ile tüketicinin karşısında olmaktan gurur duymaktadır. Bir yatak odasında ihtiyaç duyulan tüm parçaları müşterilerine sunmaktadır. Bellona yatak odası modelleri; göz alıcı bir görselliğin yanı sıra kendine özgü tasarımlarla da dikkatleri üzerin çekmektedir. Yine Yatak odası mobilya modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza bu markaya ait koleksiyonlar çıkmaktadır.

İçi özel dizayn edilmiş giysi dolapları ile az yere çok eşya sığdırmanız olasıdır. Birbirinden farklı seçenekler ile bir ya da birden çok kişiye, tek dolabın fazla kapak sayısı ile hizmet verebilen dolaplar üretmektedir. Uyku konforunuzu karyola ve yatağınız ile artırabilirsiniz. Güne zinde başlamanız enerjinizi arttıracak buna paralel olarak da çalışma ve başarınız artacaktır. Sağlıklı malzeme ile üretilmiş yataklarda gönül ferahlığı ile uyuyabilirsiniz.

Bir yatak odasında ihtiyaç duyabileceğiniz her parça, özen ile her zevke uyabilecek şekilde üretilmiştir. Aksesuarları, çekmeceleri, kayar kapıları, kısacası her detayı ile size uzun süre sorunsuz hizmet edecektir. Yatak odası mobilya modelleri arasından isabetli bir tercihte bulunmayı istediğiniz zaman karşınıza tam anlamıyla geniş bir ürün yelpazesinin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

İstikbal Yatak Odası Modelleri

Estetik görünümleri ile İstikbal yatak odası modelleri üretildiği ilk günlerden beri yaygın talep görmüştür. Zaman içinde ne kadar dayanıklı ürünler oldukları tüketici tarafından deneyimlenmiştir. Bu dayanıklılık ve sorunsuz işlevlerini yerine getirme özellikleri talebi daha da arttırmaktadır. Yatak odası mobilya modelleri söz konusu olduğu zaman İstikbal akla ilk gelen seçenekler arasında yer almaktadır.

Vücut sağlığınızı koruyan yataklar, tasarımı ile işlevleri en yüksek noktaya getirilmiş dolap ve diğer yatak odası ürünleri ile vazgeçilmez olmuşlardır. Kaliteli işçilikleri ilk görüşte dikkati çekmektedir. Yatak odası mobilya modelleri konusunda kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip ettiğimiz zaman İstikbal gibi kurumsal firmaların karşımıza çıktını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Aynı zamanda fiyatları ile de her bütçeye uygun olduğu incelenince anlaşılmaktadır. Sabah uyanınca ilk görülen bu eşsiz yatak odası takımları ile güne başlamak herkesin isteğidir. Her zevke uyacak bir istikbal üretilmelidir prensibi ile yola çıkılmıştır. Yeni evlenirken alınan bir İstikbal ancak başka bir İstikbal ile değiştirilmektedir.

Bellona Yatak Odası Modelleri
Bellona Yatak Odası Modelleri

Tekzen Yatak Odası Modelleri

İyi bir yatakta uyumadan başarılı olmak gerçekten imkânsız olmasa da oldukça zordur. O yüzden Tekzen yatak odalarınıza en iyi ve kaliteli yataklarla girmeyi en büyük başarısı kabul etmektedir. Yatak odası mobilya modelleri arasından bir tercihte bulunmadan önce bu tarz tasarımlara dair kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmek her zaman önerilmektedir. Ancak bu sayede tam olarak istediğiniz özelliklere sahip olan ürünleri temin etmeniz mümkün olacaktır.

Aynı zamanda çok farklı tasarımlı takı dolapları, aynalı takı dolapları ile de Türkiye’de bir büyük eksikliği karşılamaktadır. Özel tasarlanmış çok sayıda takı dolabını bulabileceğiniz tek adrestir. Yatak odası mobilya modelleri söz konusu olduğu zaman Tekzen; bütçe dostu seçeneklerin adresi konumunda yer alan bir marka olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Tek tek alabileceğiniz parçalar olduğu gibi bir yatak odası takımı da tercih edilebilmektedir. Tekzen yatak odası modellerinde işlev, düşük fiyat ve kalite hep ön planda tutulmuştur. Çeşit bolluğu ile kolay seçim olanağı ön plana çıkarılmıştır. Dayanıklılık ve uzun ömürlülük vasıflarına sahiptir. Her evin tarzına uygun modeller mevcuttur. Renk seçenekleri de bu seçim için sizin önünüze birden fazla olanak sunmaktadır. Tekzen yatak odası modelleri arasından bir tercihte bulunurken; kapsamlı bir fiyat araştırması yapmanız gerekir.

Çetmen Yatak Odası Modelleri

On bin lira altından başlayan fiyatları ile sektörde alternatifi olmayan Çetmen yatak odası modelleri sektörde 60. Yılını kutlamaktadır. Yatak odasını takım olarak alma olanağınız var. Ya da karyola, başlık, komodin, gardırop, şifonyer ve ayna olarak ayrı ayrı da ihtiyaç duyduğunuz parçaları alabilirsiniz.

Evinize en uygun yatak odası takımını oluşturma amacında olan Çetmen’de isterseniz takımınıza bir de dresuar ekleyebilirsiniz. Ayrıca uygun aksesuarlar ile yatak odanızın güzelliğini destekleme olanağınız var.

Çetmen mobilya size geniş seçim olanağının yanı sıra, estetik bir görünüme sağlamlık da eklemektedir. En rahat yatak odası tasarımları ile hizmetinizdedir. Şıklık ile kaliteyi birlikte satın alacaksınız. Yatak odası mobilya modelleri söz konusu olduğu zaman Doğtaş da nitelikli bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla bu markaya ait çok sayıda farklı tasarımın bulunduğunu rahatlıkla söz edebiliriz.

Tekzen Yatak Odası Modelleri
Tekzen Yatak Odası Modelleri

Doğtaş Yatak Odası Modelleri

Modern, rüstik, geleneksel yada klasik hangi tarzı seçerseniz size uygun bir yatak odası takımı ile Doğtaş sizi karşılamakta. En uç talepleri karşılayabilecek fonksiyonları ile üstün yatak odası takımları üretmektedir. Küçük yatak odalarınızı aynalar ile ferahlatma olanağını size sunmakta. Küçük detayları ile evinize ve yatak odanıza seçkin bir görünüm vermektedir. Farkı görmek için mutlaka Doğtaş’ı ziyaret etmeniz şart

Seçim yaparken oldukça büyük zorluk çekeceğiniz kesin görünüyor. Doğtaş geniş kesimlere yanıt verecek model seçeneği ile karşınızda. Kaliteden ödün vermeden en uygun fiyatlarla alışveriş yapacaksınız. Doğtaş yatak odası modelleri; tam olarak beklentinizi karşılamak konusunda ideal bir özelliğe sahiptir. Bu durumun doğal sonucu olarak Doğtaş her zaman popüler olan markalar arasında yer almaktadır.

Mondi Yatak Odası Modelleri

Evinizin en konforlu olması gereken odasına en güzel dokunuşlar ile giren Mondi, kaliteli üretimi ile göz alıyor. Harika tasarımları çok zarif aksesuarlar ile tamamlamış durumda karşınıza çıkmaktadır. Birinci sınıf işçiliğin yine birinci sınıf malzeme ile buluşmasına tasarımı da ekleme başarısını göstermiştir. Eşsiz, işlevsel ürünlerini inanılmaz düşük ücretler ile satışa sunmaktadır. Mondi yatak odası modelleri; kendine özgü tasarımlarla dikkat çekici bir etkiye sahiptir.

En huzurlu ortamları yaratmak için tercih edilmektedir. Küçük büyük her boyuta uygun tasarımları ile geniş bir alıcı profiline hitap edebilmektedir. Her türlü kişisel beklentiye cevap verecek ürünleri tasarlayıp imal etmektir. Size sadece odanızı uygun olanı seçmek kalıyor. Yatak odası mobilya modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza pek çok farklı marka çıktığından kendimize özel bir tasarımı bulmak oldukça pratik olmaktadır.

Uyku hayatımızın en önemli anıdır. Günün stresi, trafik, stres derken gün içerisinde oldukça yoruluruz. Ancak mükemmel bir uyku ile yeni güne zinde uyanabiliriz. Yatak konforu bu sırada devreye girer. Mondi yatak odası modelleri ile sabahlara daha enerjik kalkarsınız ve yorucu bir günü geride bırakırsınız.  Böylece tam olarak mükemmel bir uyumu yakalayabilirsiniz. Üstelik bu markaya ait olan modeller; uzun ömürlü bir kullanım özelliğine de sahiptir.

Doğtaş Yatak Odası Modelleri
Doğtaş Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Mobilya Modelleri ve Dolap Tercihleri

Yatak odası mobilya modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş bir ürün yelpazesi çıkar. Bu aşamada yatak odalarıyla uyumlu dolapların kritik bir etkiye sahip oldukları bilinmektedir. Büyük yatak odaları için 4 veya 6 kapaklı geniş dolapları olan büyük başlıklı, yatak ucu oturağına sahip modeller bulunmaktadır.

Daha küçük evler içinse küçük ama işlevsel birçok tasarım vardır. Üstelik marka malzeme kalitesini de oldukça yüksek tutmaktadır. Bu sayede aldığınız ürünü uzun süre kullanabilirsiniz. Eğer ürünlerinizde bir sorun çıkarsa marka garantisi altında kolayca tamirini de gerçekleştirebilirsiniz. İstikbal yatak odası modelleri arasından bir tercihte bulunurken; kendi yaşam alanınızın özelliklerine dikkat etmeniz her zaman önerilmektedir.

Yine son zamanlar transparan dolap kapakları oldukça modadır. Markanın tasarımları arasında bu kapaklara sahip modellerde bulabilirsiniz. Ama bu tarz bir ürün seçtiğinizde dolabınızın düzenine oldukça dikkat etmeniz gerekir. Bunun yerine üzerinde ince detaylar olan kapaklarda seçebilirsiniz.

Odanıza girenlerin gözü hemen dolap kapaklarınıza dönecektir. Daha pratik ürünler isterseniz de aynalı kapakları seçebilirsiniz. Bu kapaklar odanızı büyük gösterecek ve hazırlanırken kolaylık sağlayacaktır. İstikbal yatak odası modelleri tam da bu noktada mükemmel seçeneklerin adresi konumunda yer almaktadır.

Yatak odası hangi renkler kullanılmalı?

Pastel renkler, yatak odaları için popüler ve uygun bir seçenektir. Pudra pembesi, lavanta moru, açık mavi, yumuşak yeşil gibi pastel tonlar, odaya sakinlik ve huzur katar. Bu renklerin ferahlatıcı etkisi, uyku kalitenizi artırabilir ve rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Bej, gri ve krem gibi nötr renkler, yatak odasına sofistike bir hava katar. Bu renklerin sakin ve zarif tonları, mekânın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Aynı zamanda, mobilya ve dekorasyon seçeneklerini genişletir, böylece tarzınızı yansıtmanızı kolaylaştırır.

Mavi, sakinlik ve dinginlik hissi veren bir renktir. Deniz mavisi veya açık mavi tonları, uyku öncesi zihni sakinleştirerek gevşemenize yardımcı olabilir. Araştırmalar, mavinin vücutta rahatlama tepkilerini tetiklediğini ve uyku kalitesini artırdığını göstermiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.