Ev Dekorasyon Blogu

Yatak Odası Dolap Modelleri

0

Yatak odası dolap modelleri 2023 trendi hakkında merak ettikleriniz bu yazımızda yer verdik. Ayrıca İstikbal sürgülü dolap modelleri ve yüklük dolap modelleri de bu yazımızda yer verdik. İşte hem yatak odası dolaplarına hem de diğer dolap modellerine dair merak ettiklerinizi tamamı!

Ev dekorasyonu yaparken en çok zaman ayrılan kısımlardan bir tanesi de yatak odalarıdır. Bu odaları dekore ederken göz önünde bulundurulması gereken eşyalar dolaplardır. Kıyafetlerinizi ve daha başka eşyalarınızı yerleştireceğiniz bu mobilyalar ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde olmalıdır. Dolapları depolama yapabilmek adına işlevsel kullanmanız oldukça önemlidir. Odalarınız küçük olsa bile doğru seçtiğiniz mobilyalar sayesinde oldukça geniş duracaktır.

Her ev tipine uyum sağlayabilecek dolap tasarımları çeşitli markalar tarafından tüketicilerin beğenilerine sunulmaktadır. Örneğin küçük odalı evlere yönelik daha çok sürgülü veya gömme dolaplar tercih edilirken, büyük odalı evler için kapaklı dolaplar seçilmektedir. Sürgülü kapılar alan darlığı için oldukça işlevsel tasarımlardır. Normal açılır kapanır kapaklı olan dolaplar oldukça fazla yer kaplamaktadır.

Yatak Odası Dolap Modelleri
Yatak Odası Dolap Modelleri

Yatak odanıza mobilya seçiminizi gerçekleştirirken odanızın ebatlarını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Özellikle dolaplar ve yataklar büyük odalar baz alınarak tasarlandıkları için minimal boyutlarda olanlara rastlamak zor olabilmektedir. Alanı geniş gösterebilmek için aynalı veya camlı modellerden tercihte bulunabilirsiniz. Aynalı kapaklar sayesinde alan derinliği yaratarak odanızı olduğundan büyük gösterebilirsiniz.

2023 yılının son moda gardırop modellerini sizler için derledik. Mobilya alışverişinize çıkmadan son trendler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sürgülü, kapaklı, genç oda takımları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylece yatak odası dolap modelleri hakkında çok daha kapsamlı bilgilere ulaşmak konusunda en güncel bilgileri elde edebilirsiniz.

İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri

Sürgülü kapılı gardırop üretimi yapan markalar arasında bulunan İstikbal her ev tipine ve tarzına uyabilecek tasarımlara sahip mobilyalar üretmektedir. Küçük odalı ev sahiplerine yönelik tasarlanan sürgülü kapılı dolaplar oldukça işlevsel mobilyalar arasındadır. İçerisinde rafların ve askılıkların olduğu modeller çok sayıda müşteri tarafından tercih edilmektedir. Raflar, askılıklar sayesinde içerisine konan eşyalar daha düzenli durmaktadır.

İstikbal sürgülü gardırop modelleri günümüz koşullarında geniş bir ürün yelpazesinden oluştuğu için bu tarz dolaplar her zaman talep görüyor. Çünkü karşımıza çıkan güncel modellere baktığımız zaman hem işlevsel hem de dekorasyona katkısı bulunan tasarımlardan söz edebiliyoruz. Bir de yeni trend sürgülü dolap modellerinin uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahip olduğu da biliniyor. Bu da gayet doğal olarak sürgülü dolapların popüler seçenekler arasında yer almasını mümkün kılıyor!

Yatak odanızda işlevsel mobilyalara yer vermek istiyorsanız İstiklal markasına ait sürgü kapaklı dolaplara yer verebilirsiniz. İsterseniz tek kişilik isterseniz de çift kişinin kullanabileceği ebatlara sahip dolapları değerlendirebilirsiniz. Gardıropların içinde bulunan raflar ve askılıklar sayesinde depolama alanınızı son derece verimli kullanabilirsiniz. Farklı renk, modellere sahip geniş kataloğundan dilediğinizi seçebilirsiniz.

İstikbal mağazalarında satılan dolapların ücretleri yapıldığı malzemeye ve boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Sürgülü gardıropların fiyatları hazırlanırken üzerindeki işçilik, materyalin kalitesi, iç tasarımı gibi detaylar göz önünde bulundurulur. Yatak odası dolap modelleri aşağıdaki özellikleri başarılı bir şekilde yansıtma kabiliyetine sahiptir;

  • Aynalı sürgülü dolaplar küçük odalar göz önünde bulundurularak tasarlandığı için alan genişliğini sağlamak adına tercih edilebilecek doğru mobilyalardandır.
  • İstikbal mağazalarında hem tek kişilik odalara yönelik hem de çiftlerin kullanımına yönelik olacak şekilde farklı dolap tiplerini görebilirsiniz.
  • İşçiliği ve detayları fazla bulunan sürgülü gardıropların fiyatları daha yüksekken sade tasarımlar her bütçeye uyabilecek düzeydedir.
İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri
İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri

Yüklük Dolap Modelleri

Yüklük dolapları özellikle depolama alanı bulunmayan küçük evler için oldukça hayat kurtarıcı mobilyalar arasında yer almaktadır. Kış aylarında sıklıkla kullandığımız yorganların, battaniyelerin, yastıkların kaldırılması için kullanılan bu dolaplar içine birçok eşya depolamaya müsaittir. Yüklük gardıroplarını dilerseniz yatak odalarında dilerseniz de koridorunuzda kullanabilirsiniz. İnce ve uzun formda olmaları yerleştirilmelerini kolaylaştırmaktadır.

Yatak odası dolap modelleri söz konusu olduğu zaman yüklük dolapları akla ilk gelen seçeneklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü bu tarz dolaplar geçmişten günümüze kadar gelen süreçte sürekli bir şekilde gelişim göstermektedir. Özellikle yüklük dolap modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza birden fazla alternatif seçeneğin çıktığından rahatlıkla söz edebiliriz. Burada mutlaka bir karar verirken farklı tasarımları incelemenizde fayda vardır.

Yatak odanızda yer verdiğiniz yüklüklerde kıyafetlerinizi, yorganlarınızı muhafaza edebilirsiniz. Evinizin holünde kullandığınız yüklükleri ise kiler niyetine de kullanabilirsiniz. Erzak saklanması adına da oldukça elverişli olan yüklükler birden farklı amaçla kullanıma imkân sağlamaktadır. Yüklüğünüzün fiyatı tercih ettiğiniz materyale, boyutlarına göre değişiklik gösterecektir. Ağır ahşaptan yapılan yüklük dolapları oldukça maliyetli olabilmektedir.

YouTube video

En uygun fiyatlı yüklük modelleri kumaştan tasarlanan modellerdir. Her ne kadar uygun fiyatlı olsa da dekoratif olarak pek değeri bulunmamaktadır. Daha çok öğrencilerin veya tek yaşayan kişilerin tercih edebilecekleri modellerdendir. Depolama kapasitesi küçük olduğu için büyük ailelerin ihtiyaçlarını karşılayamayacaktır.

Yüklük almaya karar verdiyseniz öncelikle hangi materyalden üretilmiş olduğuna karar vermeniz gerekmektedir. Ahşap modeller tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Farklı ahşap renklerine sahip olması sayesinde her eve uygun seçeneklerdir.

Koridorunuz ya da yüklüğü kullanacağınız oda yeteri kadar büyük değilse normal kapaklı modeller yerine sürgülü modelleri tercih etmenizde fayda vardır. Nitekim kapaklı modeller kullanıldığı sırada alanı oldukça daraltmaktadır. Sürgülü kapılar ise küçük alanları işlevsel kılmaktadır. Yatak odası dolap modelleri arasında genç odası için ortaya konan tasarımlar da bulunmaktadır.

Yüklük Dolap Modelleri
Yüklük Dolap Modelleri

Genç Odası Dolap Modelleri

Genç odası takımlarında özenilerek seçim yapılması gereken parçalardan bir tanesi dolaplardır. Genç bireylerin fazla eşyaları olabileceği düşünüldüğünden işlevsel modellerden tercihte bulunmak en doğru seçenek olacaktır. Farklı mobilya parçalarını birlikte kullanarak gençlerin zevkine göre hareket edebilirsiniz. Çocuğunuzun fikirlerine önem vererek ortak karar alarak dolap seçiminde bulunmanızı tavsiye ederiz.

Mobilya markaları genç bireyleri hedef alarak onların zevklerine uyacak tasarımlara sahip eşyalar üretirler. Genç kızlara yönelik farklı renkler, genç erkeklere ise daha farklı tonlara sahip takımlar oluşturulur. Her iki cinsiyet takımları içindeki en önemli parçalar gardıroplardır. Farklı tasarımlara sahip genç odası dolaplarını sizler için inceledik. İşte genç odası dolap modelleri hakkında diğer detaylar!

Markalar genç odası takımlarını genellikle takımı bozmadan satışa sunarlar. Fakat bazı durumlarda sadece dolap satın alınabilmektedir. Erkeklere yönelik genç tarz dolaplar genellikle sade tasarımlara sahip modern gardıroplardır. Genç kızlar içinse işçiliği daha yüksek oymalı dolapları görebilirsiniz. Kızlara yönelik tasarlanan dolaplar çiçekli, toz pembe renklerinde olabilen modellerdir. Erkekler için üretilen dolaplar ise daha çok antrasit, gri renklerine sahiptir.

  • Genç odanız eğer küçük boyutlardaysa ince aynı zamanda sürgülü dolap modellerinden tercih etmenizde fayda vardır.
  • İşçiliğe sahip genç odası dolaplarını sürgülü kapılı seçerek alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Son zamanlarda aynalı kapağa sahip gardıroplar da oldukça popüler seçenekler arasındadır.
Genç Odası Dolap Modelleri
Genç Odası Dolap Modelleri

Gardırop Modelleri ve Fiyatları

Yatak odanızda veya giyinme odanızda kullanacağınız gardıroplar özenle seçilmesi gereken mobilyalardandır. Alandan tasarruf sağlayabilmek ve bolca eşya yerleştirebilmek için mümkün olduğunca büyük gardıroplar almak isteyebilirsiniz. Özellikle ahşaptan üretilen dolaplar günümüzde daha farklı materyallerden de üretilebilmektedir. Üretildiği materyalin kalitesine göre de farklı fiyatlara sahip olabilmektedir. Özellikle son zamanlarda gardırop modelleri ve fiyatları farklı nedenlere bağlı olarak güncellendiğinden tam da beklentinizi karşılayacak olan tasarımlara bütçe dostu bir şekilde sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Genç Odası Dolap Modelleri

İç kısmını tasarlayabildiğiniz gardırop modelleri en işlevsel tercihlerdendir. Bazı insanlar dolaplarında daha çok raf tercih ederken bazıları da askı sistemini isterler. Bu durum göz önünde bulundurularak tasarlanan modeller oldukça revaçtadır. İç dizaynı ne kadar detaylıyla fiyatı da o oranda artış göstermektedir. Yatak odası dolap modelleri arasında bir karar verirken kendi yatak odanızın genel konseptini dikkate alıyor olmanızı her zaman öneriyoruz. Bu durum gardırop modelleri ve fiyatları için de geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Yatak odanızda şık ve modern bir dolaba yer vermek istiyorsanız sadece camlı kapaklar barındıran modellerden tercih edebilirsiniz. Bu modeller iç gösterdiği için birçok kişi tarafından tercih edilmese de oldukça zengin ve şık görünen mobilyalar arasındadır. Fiyatı ise klasik kapaklı dolaplardan daha yüksek olabilmektedir. Yatak odası dolap modelleri hakkında bir karar vermeden önce ne kadar fazla farklı model incelerseniz yatak odanızla tam uyumlu olan modellere sahip olmak konusunda o ölçüde önemli avantajlar elde edebilirsiniz.

Aynalı gardıroplar özellikle küçük yatak odaları için hayat kurtarıcı eşyalardır. Hem yatak odasını olduğundan büyük göstermek için hem de ayna ihtiyacı için aynalı modellerden tercihte bulunabilirsiniz. Sonuç olarak yatak odası dolap modelleri söz konusu olduğu zaman İstikbal başta olmak üzere karşımıza geniş bir marka seçeneği çıkar. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda yatak odası dolaplarının farklı tasarımlar halinde karşımıza çıkıyor olması da mümkün hale gelir.

Yatak Odası Dolap Modellerinde Yeni Tasarımlar Nasıl?

Yatak odası, rahatlamak ve dinlenmek için kişinin en özel mekanlarından biridir. Bu nedenle, yatak odası tasarımı ve iç dekorasyonu büyük bir önem taşır. Yatak odası dolapları da bu tasarımın temel bir parçasıdır ve işlevselliğinin yanı sıra estetik açıdan da dikkat çekmelidir. Son yıllarda, yatak odası dolaplarındaki tasarım trendleri büyük bir evrim geçirdi

Ayna yüzeyleri, yatak odası dolaplarında hem görsel ilgi yaratmak hem de odayı daha geniş ve ferah göstermek için kullanılan etkili bir tasarım öğesidir. Dolap kapaklarının bir kısmının veya tamamının ayna ile kaplanması, yatak odasına modern bir dokunuş katar. Ayrıca, bu tasarım dokusuyla da odaya derinlik katabilir.

Doğal ahşap, sıcaklık ve doğallık hissi veren bir malzemedir. Yatak odası dolaplarında kullanılan doğal ahşap yüzeyler, odada sıcak bir atmosfer oluşturabilir. Ahşap yüzeylerin modern çizgilerle birleştiği tasarımlar, rustik ve çağdaş tarzı bir araya getirerek benzersiz bir görünüm sunar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.