Ev Dekorasyon Blogu

Salon Mutfak Arası Cam Bölme

0

Salon mutfak arası cam bölme modelleri arasından bir tercihte bulunurken mutlaka kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız her zaman tavsiye edilmektedir. Salon ve mutfak arasındaki cam bölme her zaman nitelikli çözümleri ortaya koyar! Burada en önemli şey, mutfaktan oturma odanızı rahatsız edecek ve rahatsız edecek gürültü veya toz olmadığından emin olmaktır. Ayrıca oturma odanızda dekoratif objeler için vitrin olarak da kullanılabilir.

Oturma odanız ile mutfağınız arasındaki cam bölme, ahşap çerçeveler, metal çerçeveler, alüminyum çerçeveler ve benzeri farklı malzemelerden yapılabilir. Bu malzemelerin kalınlıkları sizin istediğinize göre değişebilmektedir. Genel olarak daha modern, zarif ve şık görünmesi için şeffaf bir malzeme seçmek en iyisidir. Ancak evinizin dekoruna renk katmak istiyorsanız renkli camları da tercih edebilirsiniz. Amerikan mutfak salon ayırma modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza farklı tasarımlar çıkar!

Salon ve mutfak arasındaki cam bölme şeffaf cam veya opak camdan yapılabilir. Ayrıca ahşap, çelik, alüminyum ve diğer malzemelerden yapılabilir. Bu bölmenin temel amacı, iki odayı farklı işlevlere sahip olacak şekilde ayırmaktır. Örneğin, mutfağınız yemek pişirmek için kullanılırken, oturma odasını misafirleri ağırlamak ve yemek yapmak için kullanmak istiyorsanız Salon mutfak arası cam bölme farklı seçenekleri beraberinde getirir.

Salon Mutfak Arası Cam Bölme
Salon Mutfak Arası Cam Bölme

Salon Mutfak Arası Cam Bölme Modelleri

Salon mutfak arası cam bölme modellerinin işlevi, modern mimaride ağırlıklı olarak dekoratif bir unsur olarak kullanılmaktadır. Salon ve mutfak ya da yatak odası ve banyo gibi farklı işleve sahip iki oda arasında etkili bir ses bariyeri olarak da kullanılabilir. Bu bölmeler, farklı işlevlere sahip iki odayı birbirinden ayırabilmenin yanı sıra, şeffaf cam yerine opak cam kullanılarak salon alanında mahremiyetin artırılması ve böylece insanların içeride olup bitenleri dışarıdan görmemesi gibi başka işlevleri de vardır.

Oturma odası ile mutfak arasındaki cam bölme, bu iki oda arasında bir birlik duygusu yaratmanın harika bir yoludur. Aynı zamanda alanı bölmeye ve daha işlevsel hale getirmeye yardımcı olur. Oturma odası ile mutfak arasındaki cam bölme genellikle temperli camdan yapılır. Bu da onu normal pencere camından daha güçlü kılar. Bu cam türü aynı zamanda düşük ısı iletkenliğine sahiptir. Yani sıcak bir iklimde yaşıyorsanız ve evinizi serin tutmak istiyorsanız bu tür bir bölme sizin için ideal olacaktır.

Salon Mutfak Arası Cam Bölme Modelleri
Salon Mutfak Arası Cam Bölme Modelleri

Salon Mutfak Arası Cam Bölmelerin Dekorasyona Etkisi

Salon ve mutfak arasına ihtiyacınıza göre özel yapım cam bölme yapılabilir. Örneğin, TV izlerken yemek yiyebileceğiniz bir alan istiyorsanız, havanın serbestçe dolaşabilmesi için delikli özel yapım bir cam bölme sipariş edebilirsiniz. İnternet üzerinden veya bir mimar veya tasarımcı aracılığıyla sipariş vermeden önce, pencerenizin ne tür bir malzemeden yapılmasını istediğinizi de düşünmelisiniz.

Sıcak yaz aylarında evinizi serin tutacak, ancak kış aylarında evinize güneş ışığı almaya devam edecek bir şey arıyorsanız, ısıyı tutmada daha iyi oldukları için U değeri düşük pencerelere sahip üçlü camları seçmek en iyisi olabilir. Tam da bu noktada salon mutfak arası cam modelleri tercihlerinde dikkat etmek gerekir. Ancak bu sayede göz alıcı bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Salon Mutfak Arası Cam Bölmelerde Dikkat Edilecekler
Salon Mutfak Arası Cam Bölmelerde Dikkat Edilecekler

Salon Mutfak Arası Cam Bölmelerde Dikkat Edilecekler

Oturma odası ve mutfak arasında cam bölmenin birçok kullanımı vardır. İki odayı ayırmak için kullanabileceğiniz gibi, mekanınıza açık bir görünüm vermek için de kullanabilirsiniz. Salon mutfak arası cam bölme modellerinde tasarım kalitesine dikkat etmek gerekir. Aslında, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı türde cam bölme vardır. Örneğin sabit panel ve hareketli panel arasında seçim yapabilirsiniz.

Salon mutfak arası cam bölme modellerinde yer alan sabit paneller, kullanılırken yerinden oynamadıkları için kayar panellere göre daha yaygındır. Ancak evinizin daha modern görünmesini istiyorsanız, sabit panel yerine sürgülü panel kullanmayı düşünmelisiniz. Bu tür duvarları yapmak için kullanılan farklı malzeme türleri de vardır. Bazı insanların cam kullanmayı tercih ederken, diğerlerinin metal veya ahşap gibi diğer malzemeleri kullanmayı tercih ettiğini göreceksiniz.

Salon Mutfak Arası Cam Bölmelerde Dikkat Edilecekler
Salon Mutfak Arası Cam Bölmelerde Dikkat Edilecekler

Salon Mutfak Arası Cam Bölmeler Neden Tercih Ediliyor?

Mutfağınıza ve oturma odanıza metal veya ahşap duvarlar yerleştirmek sizin için iyi bir fikir gibi görünse de, bu her zaman eviniz için en iyi seçenek olmayabilir. Çünkü bu malzemeler cam duvarlara göre oldukça pahalıdır. Kurulum maliyetleri söz konusu olduğunda, cam duvarlar diğer malzeme türlerine göre daha pahalıya mal olur. Çünkü bir evin yapısına monte edilirken özel bir işlem gerektirirler.

Salon mutfak arası cam bölme trendlerine dair bir karar verirken farklı dinamikleri dikkate almanız gerekir. Salon ve mutfak arasında cam bölmenin kullanılması, iki odayı ayırmaktır. Böylece işlevi bölme olarak kullanılabilir. Oturma odası ile mutfak arasındaki cam bölme de odadaki ışığın artmasına yardımcı olabilir veya başka bir odadan gelen ışığın bir kısmını yansıtabilir.

YouTube video

Modern evlerde oturma odası ve mutfak arasındaki cam bölme çok popülerdir. Bunun nedeni ise sadece çok fazla fonksiyona sahip olmayıp aynı zamanda birçok farklı stil ve renge sahip olmasıdır. Örneğin; cam bölmeler siyah, beyaz, kahverengi ve benzeri birçok farklı renkte mevcuttur. Modern tasarım veya geleneksel tasarım gibi seçim yapabileceğiniz farklı tasarım türleri de vardır.

Salon Mutfak Arası Cam Bölmelerde Pratik Fikirler

Ev tasarımında açık plan konseptler son yıllarda popülerlik kazanmıştır. Salon ile mutfak arasındaki bölmeler ise cam kullanımıyla modern bir dokunuşla birleşiyor. Cam bölmeler, mekanlara berraklık ve ferahlık katmanın harika bir yoludur. Büyük cam yüzeyleri tercih ederek, mekanlar arasında görüntü akışını artırabilirsiniz.

Mat veya desenli camlar kullanarak gizliliği koruyabilir ve aynı zamanda dekoratif bir unsur ekleyebilirsiniz. Örneğin, hoş bir çiçek deseni veya soyut geometrik şekiller tercih edebilirsiniz. Dokulu camlar, ışığı dağıtarak parlaklık sağlar ve aynı zamanda özel bir görünüm sunar. Özel tasarım dokulu camlarla mekanlara karakter katabilirsiniz.

Salon ile mutfak arasındaki cam bölmeyi, sürgülü cam kapılarla destekleyerek istediğiniz zaman mekanları birbirinden ayırabilir veya birleştirebilirsiniz. Aralıklı LED aydınlatmalarıyla cam bölmelerin etrafına ışık oyunları ekleyerek modern ve etkileyici bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.