Ev Dekorasyon Blogu

Salon Aksesuarları Modelleri Nelerdir? 2023 Trendleri

0

Salon aksesuarları farklı tasarımlarla desteklendikleri ölçüde harika bir görselliğe sahip olacaklardır. Yeni nesil tasarımların içerisinde yer alan cam salon aksesuarları her zaman popüler olmayı başaran, modellerdendir. Yine modern salon aksesuarları günde geldiği zaman tam olarak göz alıcı seçeneklerin varlığından da söz edebiliyoruz. Bu aşamada salon aksesuarlarını tercih etmeden önce kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız; her zaman önerilmektedir.

Salonlar için tasarlanan aksesuarlar; yaşam alanınıza son dokunuşu eklemenin mükemmel bir yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tarz aksesuarlar; aynalardan vazolara hatta masalara kadar farklı seçeneklerden oluşmaktadır. Cam malzemesinden üretilen oturma odası aksesuarları, evinize biraz stil ve zarafet katmak konusunda iddialıdır. Bu aşamada ister sehpa ister yan sehpa arayın, tam olarak size uygun olan bir tasarımı tercih etmek konusunda dikkat etmeniz gerekiyor.

Modern salonların aksesuarları, çok yönlülükleri ve uygun fiyatları nedeniyle dünyanın her yerindeki evlerde kendini gösteren farklı tasarımlardan oluşmaktadır. Bu tarz aksesuarlar masalardan lambalara kadar farklı tasarımlardan oluşuyorlar. Böylece tam olarak göz alıcı yaşam alanlarının oluşması konusunda harika bir etkiye sahipler! Yine yeni nesil tasarımlarla desteklen salon aksesuarlarının fonksiyonel bir kullanım özelliğine sahip olması da gerekiyor.

Salon Aksesuarları
Salon Aksesuarları

Unutmamak gerekir ki cam salon aksesuarları, evinizde sahip olabileceğiniz en zarif ve güzel aksesuarlardan en kritik olanlarındandır. Bu tarz aksesuarlar için belirli bir çekicilikleri vardır.  Bu özellikleri de onları diğer aksesuar türleri arasında öne çıkarmayı başarmaktadır. Özellikle cam salon aksesuar tasarımları uygun fiyat aralığında piyasada yer aldıklarından bu tarz aksesuarlara olan ilginin günden güne artış gösterdiğini rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Cam Salon Aksesuarları

Son zamanlarda karşımıza sıklıkla çıkan cam aksesuarlar gündeme geldiği zaman çok fazla para harcama konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü bu tarz aksesuarları kendiniz veya eviniz için almak istiyorsanız, bütçe dostu seçenekler halinde karşınıza çıkacaktır. Bir de yeni tasarım cam aksesuarlar; farklı şekil ve boyutlarda tasarlandıklarından ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan birini bulabilirsiniz. Böylece yaşam alanlarınıza şık bir dokunuş katmak konusunda harika fikirlere sahip olabilirsiniz. Cam salon aksesuarları söz konusu olduğunda aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkar;

 • Vazolar
 • Tablolar
 • Aynalar
 • Cam çiçekler
 • Camdan biblolar
 • Camdan üretilmiş süs eşyaları
 • Ana malzemesi cam olan mobilyalar

Cam aksesuarlar sadece salonlarda değil; bu eşyaları hem banyonuzda hem de mutfağınızda kullanabilirsiniz. Çünkü bu tarz aksesuarlar tüm yaşam alanlarında uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir. Elbette ki evinizi dekore ederken en önemli şey ona uygun aksesuarları seçmektir. Bugün piyasada çok sayıda oturma odası aksesuarı bulunmaktadır. Ancak bu aşamada kişisel tercihleriniz kadar bütçenize de uygun olanları seçmeniz önemlidir.

Özellikle üst düzeyde üretim ve tasarımlarla desteklenen cam salon aksesuarları, bir odaya renk ve ışık katmanın en mantıklı çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Dekoratif bir cam kase veya vazo, dergi ve kitap gibi eşyalar için depolama sağlarken, herhangi bir odaya renk ve parlaklık katabilir. Cam, aynı zamanda pencere uygulamaları söz konusu olduğunda harika bir malzemedir. Dolayısıyla evinizde aydınlık ve karanlıkla oynamanıza izin verir.

Modern Salon Aksesuarları

Günümüzde karşımıza çıkan modern salon aksesuarları harika bir etkiye sahiptir. Modern bir salonlar, işlevsel ve şık bir alan oluşturmakla ilgili olan yaşam alanlarıdır. Bugün piyasada birçok modern salon aksesuarı vardır. Ancak bu tarz ürünler farklı özelliklere sahip bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Biraz yaratıcılık ve zamanla, karton kutular veya süt sürahileri gibi günlük malzemelerden bile kendi modern aksesuarlarınızı yapabilirsiniz!

Cam Salon Aksesuarları
Cam Salon Aksesuarları

Salonlar; aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz bir yerlerdir. Televizyon seyrederken veya kitap okurken rahatlayabileceğiniz ve gevşeyebileceğiniz bir alandır. Salonlar, sıcaklık, konfor ve lüks izlenimi oluşturulmak üzere tasarlanmaktadır. Bu aşamada nitelikli bir salon tasarımı için aksesuar tercihine dikkat ediyor olmak şarttır. Tam da bu noktada aşağıda sıraladığımız özelliklere dikkat ederek; salon aksesuarlarını tercih edebilirsiniz;

 • Salondaki renk uyumu önemsenmelidir
 • Mutlaka salonun büyüklüğü dikkate alınmalıdır
 • Kendi tarzınıza uygun aksesuarları tercih etmelisiniz
 • Mutlaka çok fazla karmaşadan uzak kalmaya çalışmalısınız
 • Gözü yoran ve gereksiz olan aksesuarları kullanmamalısınız
 • Dekore etmek istediğiniz alandaki eşyalarla uyumlu olmalıdır

Modern salon aksesuarları, günümüzde evlerde kullanılan en popüler eşyaları içermektedir. Birçok farklı stil ve tasarıma sahip olan bu aksesuarlar, ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan birini bulabilmenizi mümkün kılarlar. Üstelik bu eşyalar, evinizi dekore ederken çok kullanışlıdır. Çünkü yaşam alanınıza benzersiz bir görünüm hissi katarlar. Bu tarz aksesuarları; mutfağınız veya banyonuz dahil evin herhangi bir odasında kullanabilirsiniz. Hatta gerekirse yatak odanızda veya oturma odanızda da salon aksesuarlarının harika bir etkisi olacaktır.

Züccaciye Salon Aksesuarları

Günümüzde zücaciye salon aksesuarları gündeme geldiği zaman karşımıza çok geniş bir ürün yelpazesi çıktığından bu aksesuarları kullanarak harika yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Züccaciye aksesuarları satın alabileceğiniz birçok mağaza vardır. Ancak satın almadan önce farklı mağazaları ziyaret etmeniz önemlidir. Böylece ne tür aksesuarların mevcut olduğu ve ne kadara mal oldukları hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. Bu aşamada son zamanların en popüler salon aksesuarları gündeme geldiği zaman aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkmaktadır;

 • Çiçekler
 • Heykeller
 • Saksı ve vazolar
 • Ayna ve biblolar
 • Mum ve şamdanlar
 • Özel tasarım tuz taşları

Şayet en popüler aksesuarları tercih etmek isterseniz; yeni nesil aksesuarlara dair kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmelisiniz.  Bu aşamada çiçekler ve aynalar sıklıkla karşımıza çıkan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Aynalar çeşitli şekil ve boyutlarda üretilmektedir. Ancak, modern tarzdaki salonları sevenler arasında popüler olan bazı özel modeller de vardır. Mesela ahşap oyma üzerine işlenen aynalar her zaman popüler bir konumda yer alırlar.

Modern Salon Aksesuarları
Modern Salon Aksesuarları

Klasik Salon Aksesuarları

Salonlar için klasik aksesuarlar her zaman popüler olmuştur. Unutmamak gerekir ki salon; evin en önemli odasıdır. Aile bireylerinin bir araya gelip vakit geçirdikleri bir yer burasıdır. Mobilya, aydınlatma ve diğer aksesuarlar, burasının rahat ve güzel görünmesi için tasarlanmak durumundadır. Bu aşamada klasik salon aksesuarlarının geçmişten günümüze kadar hep popüler olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle aşağıda sıraladığımız aksesuarlar hep favori konumda yer alırlar;

 • Minderler
 • Cam süs eşyaları
 • Sehpa üstü vazolar
 • Ahşap el yapımı aksesuarlar
 • Bakır ve gümüş oyma aksesuarlar

Elbette ki salonlar yorucu bir günün ardından dinlenebilmeniz için iyi bir ambiyansa sahip olmak durumundadır. Şayet salonlar için biraz ilham arıyorsanız, ideal bir salonları oluşturmanıza yardımcı olacak bazı fikirleri inceleyebilirsiniz. Mesela özel tasarım minderlerden salonunuzda şark köşesi benzeri alanlar oluşturabilirsiniz.

Porselen Salon Aksesuarları

Özellikle porselen salon aksesuarları tüm zamanlarda favori kalmayı başaran aksesuarlar arasında yer alırlar. Porselen aksesuarlarla desteklenen salonlar, evinizi dekore etmek ve her zamankinden daha fazla ev hissi vermek söz konusu olduğunda harika bir seçimdir! Bu tarz dekorasyon tarzı yıllardır popülerliğini korumaktadır. Porselen aksesuarlar; evlerin yeni bir dekorasyon stiline kavuşması konusunda ideal bir yapıya sahiptir.

Porselen aksesuarları seçtikten sonra, salonunuzun her bölümü için bir tema seçmeniz harika bir görselliği ortaya koymanıza destek olacaktır. Bu aşamada kitap raflarını kitap ayracı olarak kullanmak veya odanın renk düzenini yansıtmak için sanat eserlerini tercih edebilirsiniz. Bu, her şeyin güzel bir şekilde bir araya gelmesine yardımcı olacaktır. Bir de porselen aksesuarlar yaşam alanlarına harika bir etki katmak konusunda da başarılıdır.

Ucuz Salon Aksesuarları

Son zamanlarda tasarlanan ucuz salon aksesuarları estetik görsellik konusunda başarılıdır. Günümüzde misafirlerinize veya aile üyelerinize servis ederken dekoratif parçalar olarak hatta sıvı ve içecekleri saklamak için bile ucuz dekorasyon parçalarını bulabilirsiniz. Bu aşamada ucuz aksesuarlar; güçlü güneş ışığının veya klimanın olmadığı alanlara yerleştirilmelidir. Bir de bu tarz aksesuarlar, görünüşünü ve kalitesini etkilememek için şömine veya yüksek sıcaklık kaynağının yanına konulmamalıdır.

Klasik Salon Aksesuarları
Klasik Salon Aksesuarları

Dekoratif Salon Aksesuar Setleri

Dekoratif amaçlı tasarlanan aksesuarlar çoğunlukla el yapımıdır. Bu aksesuarlar hassas olduklarından dolayı dikkatli kullanılmalıdır. Dekoratif cam aksesuarlar genelde normal basınca dayanabilecek belirli bir kalınlığa sahiptir.  Bu arada salonlar klasik veya çağdaş tasarımlarla desteklenebilir. Ancak her zaman harika görünmeleri için farklı aksesuarlar devreye girer! Bu da harika tasarımları karşımıza çıkarır.

Bütün bu bilgiler ışığında salon aksesuarları, evinizim görünümünde ve hissinde büyük bir fark ortaya koyabilir. Bu aşamada doğru aksesuarlar evinize stil ve güzellik katabilirken, yanlış aksesuarlar mekanınızın sade ve çekici görünmemesine neden olabilir. Bundan dolayıdır ki yaşam alanlarına aksesuar seçerken mutlaka kapsamlı bir araştırma sürecinin içerisinde yer almanız her zaman önerilmektedir. Böylece tam olarak göz alıcı bir ambiyansa sahip olabilirsiniz.

Salonlar için dekoratif objeler nelerdir?

Salonlar, evlerimizin yaşam alanlarındaki önemli bir bölümdür. Konuklarımızı ağırladığımız, dinlendiğimiz ve günlük aktivitelerimizi gerçekleştirdiğimiz bir mekan olarak, salonlarımızın güzel ve davetkar bir atmosfere sahip olması önemlidir. Bu atmosferi oluşturmanın etkili bir yolu da dekoratif objeler kullanmaktır. Dekoratif objeler, salonlara karakter katan ve kişisel tarzımızı yansıtan unsurlardır.

Bir salonu dekore ederken, duvarları tablolar ve sanat eserleriyle süslemek harika bir seçenektir. Büyük bir tablo, odanın merkezinde göz alıcı bir nokta olabilir. Aynı zamanda duvar sanatı, salonun genel stilini ve temasını tamamlamak için kullanılabilir.

Salonlarda kullanılan aynalar, mekanı daha geniş ve ferah gösteren harika dekoratif öğelerdir. Estetik açıdan şık bir çerçeveye sahip büyük bir ayna, salonunuzun stilini yükseltebilir ve ışığı yansıtarak daha aydınlık bir atmosfer yaratabilir.

Yastık ve örtüler, salon mobilyalarınızda renkli ve desenli dokunuşlar eklemenin harika bir yoludur. Farklı boyutlarda ve desenlerde yastıklar seçerek koltuklarınıza veya koltuk takımlarınıza canlılık katabilirsiniz. Aynı şekilde, koltukların üzerine örtüler atarak da mekanı daha sıcak ve davetkar hale getirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.