Ev Dekorasyon Blogu

Kelebek Köşe Takımı Modelleri

0

Kelebek köşe takımı modelleri günümüz koşullarında her zaman talep gören mobilyalardan birisidir. Son yıllarda mobilya tasarımlarında büyük ivme yakalanmıştır. Mobilya ve aksesuarları alanında beğenilen markalardan biri olan Kelebek köşe takımlarıyla beğeni topluyor. Spor ve şık tasarımlarının yanı sıra klasik köşe takımları da ilgilenenlere kendine çekmektedir. İnsanların kendini daha iyi hissetmesinde dekorasyonun önemli bir etkisi bulunmaktadır. Modern tarzı tercih edenler daha ferah modellere yönelmektedir.

Kelebek köşe takımı modellerinin son zamanlarda dekorasyon etkisi konusunda iddialı bir konumda yer aldığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Düz çizgilerin kullanıldığı modeller modern tasarımların odak noktası olarak karşımıza çıkıyor. Kumaş dokusunda ise deri, süet ve nubuk iyi tercihler olarak görülmektedir. Kelebek köşe takımlarının modern dokunuşlarında metal detaylar özellikle göze çarpıyor. Metal ayaklı sehpalar veya metal abajur çeşitleri bir tamamlayıcıdır. Kelebek markasının en sevilen köşe takım modelleri şunlardır:

 • Marino
 • Cornelli
 • Ilia
 • Zelica
 • Piena
 • Orion
 • Dia
 • Valen
 • Volgen
 • Minolia
 • Damimo Pure
 • Gruno
 • Harvey
 • Alba

Modeller farklı zevklere ve ihtiyaçlara yönelik hazırlanmış olup fiyatları da normal bir seyirdedir. Diğerlerine bakarak bütçelere uygun olduğunu söylemek mümkündür. Genel olarak salon ve oturma odalarında kullanılan bu ürünler konfor ve şıklığı mükemmel bir şekilde birleştirir. Kelebek köşe takımı modelleri konforlu bir kullanım özelliğine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu tarz modelleri tercih ederken hem renk uyumuna hem de diğer farklı mobilyalarla uyumuna dikkat ediyor olmanız gerekiyor.

Kelebek Köşe Takımı Modelleri
Kelebek Köşe Takımı Modelleri

Kelebek Köşe Takımlarının Özellikleri

Küçük ve büyük alanlarda kullanıma uygun olması ve estetik açıdan hoş olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu bakımdan üreticiler de modellere ekstra önem vermektedir. İşlevselliği ön plana çıkaran bazalı ve kasalı modeller kendini göstermektedir. Baza olanlar oturma ve uzanmaya olanak tanırken kasalı çeşitleri depolama alanı sağlaması bakımından önemlidir.

Renk seçeneklerinin de fazla olduğu bu ürünlerde kullanılacak mekanın durumuna göre boyutlar da farklılaşmaktadır. Küçük bir odada kullanılacaksa daha küçük köşe takımları idealdir. Ayrıca modellerinin çoğunda yüksek ayaklar bulunur. Bunun en büyük artısı da temizliğin daha kolay yapılabilmesidir. Daha içten ve sıcak bir ortam yaratılması isteniyorsa köşe takımları doğru seçim olacaktır. Kelebek köşe takımı modelleri harika tasarımlarıyla adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda oldukça popüler bir konumda yer alıyor.

Kelebek Köşe Takımı Tercihleri
Kelebek Köşe Takımı Tercihleri

Az yer kapladıkları ama birden fazla kişinin konforlu bir şekilde oturmasına imkan tanıması da tercih edilirliğinin önemli nedenlerindendir. Artılarının bu kadar fazla olması önemlidir. dekorasyon yaparken bu ürün tek başına kullanılabileceği gibi uyumlu bir berjer de tercih edilebilir. Birbirinden şık ve farklı özellikleri olan modeller bulmak mümkündür. Bütçenize ve zevkinize göre en uygununu seçebilirsiniz. Kelebek köşe takımı modelleri harika tasarım özelliklerine sahip olmakla birlikte tam da aradığınız özelliklere sahip olduğundan sıklıkla tercih ediliyor.

Kelebek Köşe Takımı Tercihleri

Doğru kullanım ve kaliteli ürünle uzun süre kullanılabilecek ürünlerdendir. Bu bakımdan ürünün şıklığı kadar imal edilirken kullanılan malzemelerin niteliği de çok önemlidir. Günümüzde minimal yaşam son derece önem kazanmıştır. Bunun en büyük artısı ise eşyaların daha işlevsel olmaya başlamasıdır. Köşe takımları kullanılacak odanın özelliklerine bakarak sol ya da sağ köşede konumlandırılabilir.

YouTube video

Dar mekanların daha verimli, şık ve konforlu kullanılmasında etkili mobilya modellerindendir. Küçük odalarda açık renklerin tercih edilmesi önerilmektedir. Bu bağlamda krem ve ahşap görünümlü olanlar öne çıkıyor. Zarif görünümleri ve kol detayları da bu bakımdan kendini göstermektedir. Köşe takımlarının bir artısı da kişiselleştirmeye yer bırakmasıdır. Böylece kendi tarzını ve zevkinizi gösterebilirsiniz.

Kelebek Köşe Takımı Tercihleri
Kelebek Köşe Takımı Tercihleri Nasıldır

Konutların dışında iş yerleri, bekleme alanları ve hatta balkon ve bahçelerde de kullanılabilmektedir. Bu nedenle köşe takımları dekorasyonda önemli bir yere sahiptir. Ancak ürünün güzelliğini ve özelliklerini öne çıkarabilmesi için pek çok ayrıntının rol oynayacağı unutulmamalıdır. Odanın genişliği, duvar rengi ve diğer eşyalar burada belirleyicidir.

Köşe Takımlarının Dekorasyondaki Yeri

Konforun ve fonksiyonelliğin kendini gösterdiği köşe takımlarında puf veya daha farklı aksesuarlar da öne çıkmaktadır. Aksesuarların dekorasyondaki en önemli etkinliği bir bütünlük yaratmalarıdır. Göze ve rahatlığa hitap etmeleri noktasında kendini gösterir. Geniş odalara daha uyun olan modellerde aksesuarların çeşitlenmesi de mümkündür. İnsanlar zaman geçirdikleri yerleri olabilecek en iyi biçimlerine getirebilir.

Bulunduğumuz yerlerin estetik özellikleri ruhumuzu etkilemektedir. Evlerde huzurlu ve ferah ortamlar dinlenmeyi ve yenilenmeyi de kolaylaştırmaktadır. Ofislerde de daha keyifli bir çalışma ortamı için köşe takımları tercih edilebilir. Ayrıca iş arkadaşlarının samimiyeti noktasında da bu ürünlerin olumlu etki yapacağı biliniyor. Renkli ürünlerden yana yapılan tercihler ortamın havasını en iyi şekilde değiştirmektedir.

Köşe Takımlarının Dekorasyondaki Yeri
Köşe Takımlarının Dekorasyondaki Yeri

Uzun süre kullanıma uygun olduğu ve dikkat çektiği için dekorasyonda popülerlik kazandığını söylemek mümkündür. Oturma odaları, salon ve mutfak evlerde köşe takımlarının en çok tercih edildiği alanlardandır. Dekorasyonun bütünleyicisi konumunda olan bu ürünler taşıdığı özellik ve model bakımından da oldukça çeşitlidir. Rahatlık ön planda olacak şekilde tasarlanır ve yıpranmalara karşı dirençlidir. Kelebek köşe takımı modelleri günümüz koşullarında sıklıkla tercih ediliyor. Burada bir karar verirken size özel oluşturduğumuz fotoğraf galerisini inceleyebilirsiniz.

Kelebek Köşe Takımı Modellerinde En Yeni Trendleri

Evlerimiz, kişisel tarzımızı ve yaşam tarzımızı yansıtan mekanlar olarak önemli bir role sahiptir. İç mekan tasarımında en çok öne çıkan mobilyalardan biri olan köşe takımları, hem konforlu bir yaşam sunarken hem de dekorasyonunuzu tamamlamanıza yardımcı olur. Kelebek köşe takımı modelleri ise şıklık ve fonksiyonelliği bir araya getiren tasarımlarıyla evinize benzersiz bir dokunuş katıyor.

Her evin boyutu ve düzeni farklıdır, bu nedenle mobilyaların modüler ve kişiselleştirilebilir olması büyük bir avantaj sağlar. Kelebek köşe takımı modelleri, farklı parçaların birleştirilerek istediğiniz konfigürasyona göre düzenlenebilir. Bu sayede yaşam alanınıza en uygun şekli verirken, dekorasyonunuzun tamamen sizin tarzınızı yansıtmasını sağlayabilirsiniz.

Köşe takımları, evdeki rahatlığın ve konforun merkezi haline gelir. Kelebek köşe takımı modelleri de bu noktada yüksek kalite ve konforu bir araya getiriyor. Kaliteli minderler, ergonomik oturma düzenleri ve yumuşak döşeme malzemeleri, uzun saatler boyunca keyifli bir şekilde vakit geçirmenizi sağlar. Aynı zamanda destekleyici yapıları sayesinde omurga sağlığınızı da koruma altına alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.