Ev Dekorasyon Blogu

İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri

0

İstikbal sürgülü gardırop modelleri 2023 yılının en çok tercih edilmesi beklenilen mobilya grubu arasında yer alıyor. Yatak odalarında tercih ettiğimiz gardıropların işlevsel ve geniş ebatlara sahip olmasını isteriz. Fakat yatak odası eğer küçükse bazı noktalardan feragat etmek gerekebilir. Bu noktalardan bir tanesi de dolap kapaklarıdır. Her ne kadar eski tarz açılabilir kapaklar şık görünse de kullanırken oldukça fazla yer kaplarlar. Bu durumda odaların olduğundan daha gücük ve dar görünmelerine sebep olur.

İstiklal mobilya markasının piyasaya sunduğu sürgülü kapaklı gardıroplar özellikle küçük yatak odalarına yönelik tasarlanmış mobilyalar arasındadır. İç tasarımının birçok eşya depolamaya uygun olması sayesinde birçok tüketici odalarında sürgülü dolap kullanmaktadır. İstikbal’in müşterilerine yönelik tasarladığı birbirinden farklı dolap çeşitlerine göz atmak isteyebilirsiniz. İstikbal yatak odası dolap modelleri konusunda merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri
İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri

Hangi odada kullanmak amacıyla seçtiğiniz bu aşamada oldukça önemlidir. Oturma, yatak, çocuk odaları için ayrı özellikler taşımasını isteyebilirsiniz. Koridor ya da balkonlara yönelik seçenekleriniz daha farklı olabilmektedir. Örneğin yatak odaları evlerin diğer mekanlarına nazaran daha küçük olabildiklerinden dolayı minimal hatlara sahip mobilyalar seçilmelidir. Kıyafetlerin asılmasını sağlamak adına daha çok askı sistemi barındırmalıdır.

Koridorda, holde bulundurulacak kayar kapılı dolaplar ise daha büyük ebatlara sahip olabilmektedir. Dar ama uzun mekanlar için sürgülere sahip kapılı dolapların doğru seçenekler olduğundan bahsetmiştik. Koridorda bulunacağından kaynaklı aynalı, camlı modelleri tercih etmek alanın olduğundan geniş görünmesine destekte bulunacaktır. İstikbal sürgülü gardırop modelleri fonksiyonel kullanım özellikleri bakımından iddialı olan tasarımlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sürgülü Kapılı Mobilyaların Avantajları ve Dezavantajları
Sürgülü Kapılı Mobilyaların Avantajları ve Dezavantajları

Yeni Tasarım İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri

Oturma odalarında kullanılan sürgülüler genellikle aksesuar veya kitap gibi malzemeleri barındırmak için kullanılmaktadır. Bu nedenle iç tasarımında askılar yerine rafların bulunması tercih sebepleri arasında olacaktır. İstikbal sürgülü gardırop modelleri yeni tasarımlarıyla çok daha fonksiyonel bir kullanım özelliğine sahiptirler.

Sürgülü gardıroplar kendi içlerinde birtakım dezavantajlar barındırabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tamamen açılmadığından kaynaklı dolabınızın bir kısmına ulaşamayacağınızdır. Zaman içinde eskiyebildikleri varsayıldığından ilk günkü gibi kolay açılmayı engelleyebilmektedir.

 • Tek kişilik odalara yönelik sürgülü dolapları tercih edebileceğiniz gibi çiftlerin kullanıma sunulmuş gardıroplara da göz atabilirsiniz.
 • Aynalı sürgülü dolaplar İstikbal’in 2023 yılının popüler tasarımları arasında yer almaktadır.
 • Doğal ahşap görünüme sahip gardıroplar son zamanlarda evinde doğallıktan yana olan kişilerin tercihlerindendir.

İstikbal sürgülü gardırop modelleri hakkında bir karar verirken mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız her zaman önerilmektedir. Bu aşamada mutlaka farklı formatları dikkate alıyor olmanız önerilmektedir. Burada bir karar verirken dolap modelinizin nasıl olması gerektiğini de dikkate almanızı öneriyoruz. İstikbal sürgülü gardırop modelleri gündeme geldiği zaman 2023 yılı itibariyle aşağıdaki seçeneklerden söz edebiliriz;

 • Mitra 5 Kapaklı Dolap
 • Mitra 4 Kapaklı Dolap
 • Serez 4 Kapaklı Dolap
 • Massimo 6 Kapaklı Dolap
 • Smart Gardırop 3 Kapaklı Dolap
Yeni Tasarım İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri
Yeni Tasarım İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri

Dolabınızın Kapakları Nasıl Olmalı?

Menteşeye sahip gardırop modelleri, kayar kapılılara göre daha düşük maliyetlere sahip olsa da alanı daraltan forma sahiptir.  Menteşeli modellerin tüm kapakları aynı anda açılabildiği için rahat kullanım imkânı sunarken, kayar kapıya sahip olanlar kısıtlı imkân barındırmaktadır.  Sürgülü kapıya sahip gardıropların temizliği daha zorken menteşe kapılı modellerin temizliği oldukça basittir.

İlginizi Çekebilir; Genç Odası Dolap Modelleri

Kayar kapıya sahip dolap modelleri sade tarzları ile diğer modellerden ayrılmaktadır. Dış tasarımında detaylı dokunuşlar istemeyen kişiler İstikbal’in 2023 kataloğundan seçimde bulunabilirler. Kapak açılma durumu olmadığı için dar alanlarda kullanıma imkân tanımaktadır. Dağınık görüntüden uzak tutacak tasarımlar arasındadır.

YouTube video

Genelde tek parçadan oluşan tasarımlara sahip olduğundan kaynaklı parça parça duran gardırop görüntüsünden uzak kalacaktır. Sürükleyerek açıldığı için menteşeli kapılara nazaran daha yavaş açılmaktadır. Kaliteli malzemelerden üretildikleri taktirde sessiz, rahat açılmayı sağlayacaktır. 

Ayna, cam barındıran kayar kapılı dolaplar modern, şık yatak odaları için tamamlayıcı mobilyalar arasındadır. Aynalar dar alanlarda boydan boya kullanıldığı taktirde alan derinliği oluşturmada başarılıdır. Camlar ise parlaklıkları sayesinde şık dokunuşlar arasında bulunmaktadır.

Dolabınızın Kapakları Nasıl Olmalı?
Dolabınızın Kapakları Nasıl Olmalı?

Sürgülü Kapılı Mobilyaların Avantajları ve Dezavantajları

Kayar kapıya sahip gardıropların avantajları olduğu kadar dezavantajları da olabilmektedir. Öncelikle üretimi aşamasında normal kapaklılara nazaran daha üst teknolojiye ihtiyaç duyulduğu için daha pahalıdır. Kapakların sürüklenerek açılabilmesi için ağır maddelerden yapılmış olması gerekir. Bu nedenle kapılar daha hızlı aşınmaya eğilimli olabilmektedir.

Kapıların dolapla arasında bulunan boşluklarda toz birikmesi olabilmektedir. Düzenli temizliğe diğer modellere nazaran daha çok ihtiyaç duyabilirsiniz. Dolabı eğer iki kişi kullanacaksa kayar kapılar problem olabilmektedir. Aynı anda kullanıma imkân tanıyamayabileceğinden kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir. Tek kişilik dolaplar için daha doğru seçeneklerdendir.

 • Ahşap yüzeyden imal edilmiş mobilyalara İstikbal’in onlarca seçenek barındıran kataloğundan göz atabilirsiniz.
 • Ahşap dokulu, pürüzsüz, açık-koyu renklere sahip zengin seçeneklerden seçimde bulunabilirsiniz.
 • Odanızın ferah görünmesi için aynalı, camlı tasarımlar şık seçenekler arasında yer almaktadır.
 • Farklı renklere sahip camlı kapaklar sayesinde gardırobunuzun zevkinize hitap etmesine olanak sağlayabilirsiniz.
 • Kapıların çerçevesini metalden tercih etmeniz uzun yıllar gardırobunuzu ilk günkü gibi sağlamlığıyla kullanmanıza olanak sağlayacaktır.
 • İçinde ışıklandırma barındıran tasarımlara sahip mobilyalarla ihtiyaç duyduğunuz kıyafetlerinizi kolaylıkla bulabilirsiniz.
 • Dolabınız her ne kadar sade, gösterişsiz olsa da taktığınız led ışıklandırmalar sayesinde birkaç kademe zengin görünüme sahip olacaktır.

Bu yazımızda İstikbal sürgülü gardırop modelleri konusuna detaylarıyla yer verdik!

İstikbal Sürgülü Gardırop Modelleri Neden Tercih Ediliyor?

İstikbal, tasarım konusundaki uzmanlığıyla bilinen bir marka olarak, sürgülü gardırop modellerinde de estetik ve şıklığı en ince detayına kadar düşünüyor. Farklı tarzlara hitap eden geniş ürün yelpazesi sayesinde her zevke ve dekorasyon tarzına uygun seçenekler sunuyor. Modern ve minimalist çizgilerden, klasik ve zarif detaylara kadar geniş bir tasarım skalası mevcut. Böylece evinize uyum sağlayacak, şıklığı ve zarafeti bir arada bulabileceğiniz gardırop modelleri sunuluyor.

Özellikle dar alanlarda yaşayanlar için alan optimizasyonu büyük bir önem taşır. İşte İstikbal sürgülü gardırop modelleri, bu konuda pratik ve etkili bir çözüm sunuyor. Geleneksel açılır kapaklı gardıropların aksine, sürgülü kapaklar sayesinde daha az alan kullanarak daha fazla depolama alanı elde etmek mümkün oluyor. Bu da odanızın daha ferah ve düzenli görünmesine yardımcı oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.