Ev Dekorasyon Blogu

Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri

0

Geri dönüşüm kostüm fikirleri açısından farklı seçeneklerin farklı kendi tarzınızı yansıtacak olan tasarımları hayata geçirmenizi de mümkün kılacaktır. Zor geri dönüşüm fikirleri arasından bir tercihte bulunurken; elimizdeki her şey ile kostüm yapmak mümkün sadece bir tasarım veya taslak oluşturmak yetiyor.

Geri dönüşüm kostüm fikirleri özgün tasarımlardan oluştuğu sürece harika bir etkiye sahip olacaktır. Bu durumdan kaynaklı olarak geri dönüşüm fikirleri hakkında bir karar verirken; mutlak a elinizdeki malzemeye de dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yazımızda Geri dönüşüm kostüm fikirleri konusun yer vererek; işinizi kolaylaştırmayı istedik!

İşte Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri

Kostüm için bir şeyler dikmekten öte bir şeyler de ekleyebiliriz herhangi bir kıyafete ve herkes sizi beğenecektir. Bize sadece uygun malzeme ve uygun taslak yeterlidir! Şimdi harika örnekler ile güzel kostüm fikirleri sıralayalım!

  • Kelebek kanatları
  • Ahtapot kostümü
  • Aburcubur paketlerinden elbise
  • Yağmurlu gün kostümü
  • Peri kızı kostümü

    Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri
    Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri

Kelebek kanatları

Ben en sevdiğim kostüm fikirlerinden ve en kolayı kelebek kanatları. Kelebek kanatları kantoldan kesilerek yapılabilir. Kartondan iki büyük kanat ve iki küçük kanat kesip yaparız. Farklı bir tarz yakalamak isteyen pilli ışıklandırma veya boyayarak harika bir kostüm elde edebilir.

Başka kanat şekli de telleri bükerek üstüne plastik şeffaf paketler geçirerek yapabilir. Bu sisteme de ışıklandırma ile süslemek mümkündür. Geri dönüşüm kostüm fikirleri konusunda bir karar verecekseniz mutlaka kendi tarzınızı da dikkate alıyor olmanız gerekir.

Evinizde simli elişi kâğıtları varsa size harika bir çocuk kostümü önerisi ile geldim. Balık bulu gibi renkli renkli veya beğendiğiniz elinizde olanlar ile hatta çocuğunuzun el beceri eğitiminden kalanlar ile denizkızı olmaya ne dersiniz. Eteğine silikon yapıştırıcı ile yapıştırıp, kuyruk ekleyip denizkızı yapmanız mümkün.

İşte Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri
İşte Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri Nelerdir

Ahtapot kostümü

Eğer evinizde delik bir sürü kilotlu çorap varsa size muhteşem bir fikir ile geldim. Ahtapot kostümü için sadece bize 3 4 tane yırtık kilotlu çorap lazım bunları elyaf veya eski kumaş kıyafetler ile doldurabiliriz. Doldurduktan sonra tek gibi hepsini dikeriz eğer belinizden düşüyor ile bel lastiğine dikebiliriz. Ve size ahtapot kostümü. Artık kilotlu çoraplarınızı atmaya gerek yok. Geri dönüşüm kostüm fikirleri arasından ahtapot kostümü en radikalleri arasında yer alıyor!

Yağmurlu gün kostümü

Farklı bir kostüme ne dersiniz. Beyaz bir elbisenin üstüne harika bir bulut şapka ile yağmurlu günün kostümüne ne dersiniz. İlk önce bir şapka alıyoruz tabi ki de evde eski yırtık olanları tercih ediyoruz.  Bu şapkaya uygun ve başımızın da ölçüsüne göre karton kesiyoruz. Bu kartonun üstüne yırtık yastık veya aldığımız elyafları yapıştırıyoruz. Bu yapıştırma bittikten sonra kartona aşağı doğru sarkan ipler kesiyoruz bu iplere cd den kesilmiş su damlası şekillerini yapıştırıyoruz. Gözleri size çeken bir yağmurlu gün kostümüdür! Geri dönüşüm kostüm fikirleri konusunda abur cubur paketleri de harika bir fikre ev sahipliği yapıyor!

İşte Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri
İşte Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri

Aburcubur paketleri ile elbise

Size herkesin yapacağı ve her yerde bulabileceğiniz abur cubur paketleri ile elbiseye ne demeli. İlk önce elbise bir kumaş kesiyoruz ve dikiyoruz. Bulduğumuz atık paketleri uygun şekilde kesip elbiseye yapıştırıyoruz. Bu işlem bitince siz de artık abur cubur paketleri ne bir kostüm yapmış oluyorsunuz.  Geri dönüşüm kostüm fikirleri hakkında isabetli şekilde karar vermeyi isterseniz; peri kızı kostümünü deneyebilirsiniz!

Peri kızı kostümü

Peri kızı artık herkes olabilir. Evde yırtık tül veya bulduğunuz perde tülleri ile peri kızı eteğine ne dersin. Tülleri uzun ince kesiyoruz 300 400 tane kessek yeter. Gelişi güzel uzun kesikler işimize yarar daha sonra bunları yan yana koyup dikmeye başlıyoruz. Dikme işlemi bitince üstümüze beyaz bir t shirt ile ayağımıza da pudra pembe bir ayakkabı kafamıza da yine geri dönüşüm malzemeler ile yapabileceğimiz bir taç.

Bu taç nasıl yapılır. Süsü düşmüş bir taç alıyoruz buna tüllerden veya tüylü evde olan malzemeleri sarıyoruz. Daha sonra bir demir ile uzun bir çubuk ve daire şeklini alan bir şekil yapıyoruz. Tabi ki de bükerek ve geri dönüşüm olan malzemelerden. Bu demire de tül veya tüyden geçiriyoruz ve tada size harika bir peri kızı kostümü yapabilirsiniz! Böylece Geri dönüşüm kostüm fikirleri konusunda iddialı bir tasarıma imza atabilirsiniz.

İşte Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri
İşte Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri 2023

Mantar şapka ile mantar olmaya ne dersin ilk önce bir karton elyaf eski kırmızı ve beyaz kumaşla gerekli. Bir eski şapkaya kafa ölçüsüne uygun kartonu kestikten sonra üst bir iskelet için kartonları kesiyoruz. İskelet de hafif kubbe dursun diye yapıyoruz daha sonra elyaf ile kartonun üstünü dolduruyoruz ona uygun kumaş kesip yanlardan yapıştırıyoruz. Ve üstüne mantar deseni gibi yuvarlaklar kesiyoruz. Üstümüze de düz bir beyaz elbise ile artık bir mantar olmaya hazır oluyoruz.

Geri dönüşüm ile yapılacak o kadar kostüm var ki bunlar sadece bir kaçı önemli olan atıkları tekrar kazandırmak. Bizler bu atıklar ile hem gelecek için hem şuan için örnek teşkil ediyoruz. Atıklar ile her şeyi yapabiliriz sadece isteyelim atmayalım kullanalım.  Bir elbise bile yapabiliyorken daha neler yaparız. Taslak hazırlamak ve atık maddeleri toplamamız yetiyor. Gelecek için atıkları değerlendirelim.

En Pratik Geri Dönüşüm Kostüm Fikirleri

Eski gazetelerinizi kullanarak benzersiz bir kostüm oluşturabilirsiniz. Örneğin, siyah-beyaz gazeteleri yırtarak ve bunları elbiselerinize yapıştırarak gotik tarzda bir görünüm yaratabilirsiniz. Ya da renkli gazeteleri kullanarak çiçek desenleri oluşturarak renkli ve canlı bir kostüm elde edebilirsiniz.

Atık plastik poşetlerden yaratıcı kostümler yapabilirsiniz. Plastik poşetleri kesip şeritler halinde bir araya getirerek renkli etekler veya elbiseler oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda plastik şişeleri keserek zırh veya aksesuarlar yapabilirsiniz.

Eski karton kutuları kullanarak ilginç kostümler tasarlayabilirsiniz. Örneğin, büyük bir karton kutuyu robot kostümüne dönüştürebilirsiniz. Kutunun üzerine renkli düğmeler veya ışıklar ekleyerek gerçekçi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eski kumaş parçalarınızı veya giymediğiniz kıyafetleri kullanarak yaratıcı kostümler yapabilirsiniz. Farklı renklerdeki kumaşları keserek pelerin veya elbise tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, dikiş becerileriniz varsa, farklı kumaşları bir araya getirerek benzersiz desenler oluşturabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.