Ev Dekorasyon Blogu

Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler

0

Evdeki eşyalarla yapılabilecek şeyler arasında her zaman işe yarar seçenekler karşımıza çıkar. Özellikle de evde yapılabilecek dekoratif eşyalar söz konusu olduğu zaman işe yarar aksesuarlardan söz edebiliriz. Burada hangi eşyayı yapacağınıza karar verirken detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmenizi öneriyoruz. Ancak bu sayede tam da istediğiniz özelliklere sahip bir şekilde tasarımları hayata geçirmeniz mümkün oluyor.

Ev eşyaları ile yapılabilecek şeyler oldukça fazladır. Örneğin kendi mobilyalarınızı yapabilir ve evinizi onlarla dekore edebilirsiniz. Ayrıca abajur yapmak veya cep telefonu kılıfı yapmak gibi başka amaçlar için de kullanabilirsiniz. Bu eşyaların yapımında kullanılan birçok farklı malzeme vardır. Örneğin, bir abajur veya cep telefonu kılıfı yaparken, bir tür plastik veya metal çıkıntı yapacaktır. Bu daha sonra kağıt veya kumaşla kaplanacaktır. Böylece şık ve çekici görünmesi sağlanacaktır.

Aynı şey mobilya yapmak için de geçerli; bazen yapının bir parçası olarak metal çubuklar kullanılacak ve daha sonra göze daha çekici görünmesi için kağıt veya kumaş gibi dekoratif malzemelerle kaplanacaktır. Ev eşyaları söz konusu olduğunda, çok yönlüdürler. Günümüz dünyasında, ev eşyaları ile yapabileceğiniz pek çok şey var. Bunları yeni bir şey yaratmak ve hatta eski bir şeyi onarmak için kullanabilirsiniz. Bu aşamada eski kağıt havlu rulolarından çiçekler yapmak veya alüminyum folyodan abajur yapmak gibi el işleri yapmak mantıklı seçenekleri beraberinde getirmektedir.

Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler
Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler

Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler Nelerdir?

Ev eşyaları birçok yönden faydalıdır. Ev veya oda yapmak gibi farklı şeyler için kullanılabilirler. Ev eşyaları da evi dekore etmek için kullanılır. Bu şeyler duvarları boyamak ve odaya biraz renk katmak için kullanılabilir. Ev eşyaları ile yapılabilecek birçok şey var ve bunların da farklı özellikleri var. Evdeki eşyalarla yapılabilecek şeyler söz konusu olduğu zaman aşağıdaki seçenekleri değerlendirmek durumundasınız;

  • Kahve filtreleriyle yapılacaklar
  • Tuvalet kağıdından yapılabilecekler
  • Alüminyum folyoyla yapılacak eşyalar

Kahve filtreleriyle yapılacaklar

Kahve filtreleri, sıvıları filtrelemek ve bunlarla geçici su filtreleri yapmak için harikadır. Ayrıca su veya kan gibi sıvılardan kiri filtrelemek için de iyidirler. Elektronik tamiri gibi bir şey üzerinde çalışırken gözlerinizi temiz tutacak bir şeye ihtiyaç duyduğunuzda veya kahve telvesi gibi malzemeleri bir fincan kahvenize süzmek için bir şeye ihtiyacınız olduğunda da kullanışlı oluyorlar!

Tuvalet kağıdından yapılabilecekler

Tuvalet kağıdı en çok yönlü ev eşyalarından biridir. Bunu pek çok şekilde kullanabilirsiniz. Kanamayı durdurmanız gerekiyorsa tuvalet kağıdı ve koli bandı veya hatta turnike kullanarak askı yapabilirsiniz. Bandaj, dolgu ve hatta su filtresi olarak da kullanılabilir. Evdeki eşyalarla yapılabilecek şeyler söz konusu olduğu zaman tuvalet kağıdının her zaman işe yarar bir eşya olduğunu ifade edebiliriz.

Alüminyum folyoyla yapılacak eşyalar

Özellikle yemek pişirmek istediğinizde veya hatta fırın veya mikrodalga kullanmadan yiyeceklerinizi sıcak tutmak istediğinizde alüminyum folyo kullanışlıdır. Ayrıca doğaçlama bir sinyal aynası olarak da kullanabilirsiniz. Böylece güneş ışığını ve yansımayı kullanarak uzaktan insanlara sinyal verebilirsiniz.

Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler Nelerdir?
Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler Nelerdir?

Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeylerin Özellikleri Nelerdir?

Ev eşyaları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunları mobilya, oyuncak, sanat ve daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz. Ev eşyaları ile yapabileceğiniz birçok şey var. Evdeki eşyalarla yapılabilecek şeyler söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı mobilya modeller çıkar. Mobilya, ormanda yetişen ağacın ahşabı kullanılarak yapılır. Daha sonra parçalara ayrılır ve farklı şekillerde şekillendirilir.

Bazı insanlar ev eşyalarını kullanarak kendi mobilyalarını yapabileceklerini düşünseler de bu, herkeste olmayan beceri ve bilgi gerektirdiği için mümkün değildir. Öyleyse, ev eşyalarını kullanarak mobilya yaparak zamanınızı boşa harcamak yerine, neden bir tane almıyorsunuz? Kendiniz yapmaktan daha rahat ve kullanışlı olacaktır.

Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeylerin Özellikleri Nelerdir?
Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeylerin Özellikleri Nelerdir?

Ev eşyalarından bir sanat eseri oluşturmayı istiyorsanız, bu malzemelerden güzel sanat eserleri yaratmanıza yardımcı olabilecek birçok araç var. Örneğin, son birkaç yılda boncuklar veya polimer kil ile yapılan el işlerinin popülaritesinde bir artış olmuştur. Bu malzemeler çeşitli boyutlarda ve şekillerde mevcuttur. Bu nedenle sanat ve el sanatlarını seven herkesin bunları sanat eseri yaratma ortamı olarak kullanması daha kolaydır.

Oyuncaklar, ev eşyalarını oyuncak gibi yeni ve eğlenceli bir şey yaratmak için malzeme olarak kullanmak söz konusu olduğunda da iyi bir seçenektir! Küçükten büyüğe kadar farklı boyutlarda gelirler. Evdeki eşyalarla yapılabilecek şeyler tam da bu noktada farklı tasarımlar halinde karşımıza çıkmaktadır. Burada kendi evinizin genel mobilya dekorasyonları dikkate almanız gerekir.

En Popüler Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler
En Popüler Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler

En Popüler Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler

Ev eşyaları ile yapılabilecek şeyler oldukça fazladır. Onlarla pek çok şey yapabiliriz. Çoğu faydalıdır. Ama hiç kullanışlı olmayanlar da vardır. Evdeki eşyalarla yapılabilecek şeyler arasında eski ayakkabıları kullanmak ilk sıralarda yer alır. Eski bir ayakkabıdan ya da bozuk bir şemsiyeden sepet yapın! Böylece marketten alıp eve götürebileceğiniz güzel bir sepetiniz olur. Bunu başka amaçlar için alışveriş çantası olarak da kullanabilirsiniz.

YouTube video

Kağıt, kalem ve diğer küçük nesneleri tutmak için eski bir boş kibrit kutusu kullanabilirsiniz. İçinde para bulundurmak da mümkündür. Boş bir sabunluk ya da çatal-bıçak kutusunu küçük bir sıra yapmak için kullanabilir, masanın üzerine yazı yazmak için ya da geceleri ders çalışmak ya da ödev ya da okuma materyali dışında başka bir konuda not almak istediğinizde kullanabilirsiniz.

Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler Konusunda Merak Edilenler

Eski karton parçalarını veya kutuları keserek kitap ayraçları yapabilirsiniz. Bu ayraçları boyayarak veya süsleyerek kişiselleştirebilirsiniz. Evdeki boş çerçeveleri veya tahtaları kullanarak duvarlarınız için sanatsal eserler oluşturabilirsiniz. Boya, kumaş veya kağıt kullanarak kendinizi ifade edebilirsiniz.

Eski düğmeler, boncuklar veya zincirlerle kendinize özgü takılar ve anahtarlıklar yapabilirsiniz. Bu şekilde hem sıra dışı aksesuarlar elde edebilir hem de çevre dostu bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Eğer dikiş biliyorsanız, evde kumaş parçalarını değerlendirerek dekoratif maske kutuları dikip düzenli bir şekilde maskelerinizi saklayabilirsiniz. Eski dergi kapaklarından veya renkli kağıtlardan mıknatıslar yaparak bu mıknatısları buzdolabınızda veya magnet panonuzda kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.