Ev Dekorasyon Blogu

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

0

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar farklı malzemelerin sürece dahil olduğu harika tasarımlardan oluşur. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda bu tarz projelere olan talebin artış gösterdiği biliniyor. Burada farklı malzemelerin bir araya getirilip özgün tasarımların oluşması için mutlaka ihtiyaçların karşılanmasında başarılı olan tasarımları dikkate almak gerekir. Ancak bu sayede hem işlevsel hem de şık tasarımları hayata geçirmek mümkün olacaktır.

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasında duvar dekorasyonlar akla ilk gelenler arasında yer alır. Duvar dekorasyonları, evinizi güzel göstermenin en iyi yoludur. Evinize farklı bir görünüm ve his yaratmanıza yardımcı olurlar. Piyasada farklı duvar dekorasyonları mevcuttur, ancak bunlar pahalı olabilir. Bu nedenle, evinizi fazla para harcamadan dekore etmek istiyorsanız, bu kolay kendin yap duvar dekoru fikirlerini denemelisiniz. Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar tam da bu kapsamda mükemmel seçeneklerden oluşur.

Evlerimizi ve ofislerimizi güzel el yapımı ürünlerle dekore etmeyi hepimiz severiz. El yapımı ürünler sadece güzel değil aynı zamanda çok kullanışlı ve dekoratiftir. Cam, metal, ahşap, plastik ve kumaş gibi çeşitli malzemelerden yapılabilirler. Ev dekorunuza stil katacak bazı benzersiz sanat eserleri yapmak için geri dönüştürülmüş malzemeleri bile kullanabilirsiniz. Tam da bu noktada farklı tasarımları dikkate almanız her zaman tavsiye ediliyor.

Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları

Duvar dekorasyonları, evinizi veya ofisinizi dekore etmenin en iyi yollarından biridir. Sizi mutlu ve rahat hissettirecekler. Posterler, tablolar ve fotoğraflar gibi birçok farklı stil ve duvar dekorasyonu arasından seçim yapabilirsiniz. Evde yapılabilecek duvar dekorasyonları söz konusu olduğu zaman hem işlevsel hem de göze oldukça hoş gelen tasarımlardan söz edebiliriz. Burada mutlaka farklı tasarımları dikkate alıyor olmanız gerekir.

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar
Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

Duvar dekorasyonları yüzyıllardır vardır. Ancak konsept zamanla değişmiştir. Günümüzde insanlar, duvar askıları ve diğer dekorasyon türleri ile evlerini dekore etmenin modern yollarını kullanmayı tercih ediyor. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda karşımıza farklı seçeneklerin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada tablo gibi klasik tasarımların yanı sıra daha özgün duvar süslerinden de söz edebiliriz. Böylece tam olarak beklentinizi karşılayan dekorasyonlardan söz edebiliriz.

Günümüzde çok popüler olan bir duvar dekorasyonu türü, sanat baskısı veya kanvas baskıdır. Bu tür bir baskı tabloya benziyor ama kağıt veya tuvalin kendisi yerine tuval üzerine basılıyor. Alanınıza mükemmel şekilde uyan bir şey bulabilmeniz için birçok farklı boyut ve şekilde gelir. Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı seçeneklerin çıktığından rahatlıkla söz edebiliriz. Burada bir karar verirken mutlaka farklı tasarımları da dikkate almak gerekir.

Daha geleneksel bir şey istiyorsanız, en sevdiğiniz film veya müzik grubundan bir poster almayı deneyin. Bu posterler genellikle birkaç farklı boyutta karşımıza çıkar. Böylece alanınız için doğru olanı seçebilirsiniz. Standart boyutlu posterlerden hoşlanmıyorsanız, her zaman çevrimiçi olabilir ve ihtiyaçlarınıza başka herhangi bir posterin bulamayacağı kadar uygun olanı bulabilirsiniz! Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar sayesinde şık bir dekorasyon ortamı oluşturabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyalar

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar hemen her zaman dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bu durumun oluşmasında karşımıza farklı tasarımların çıkıyor olması etkilidir. Bir de farklı malzemelerin bir araya getirilmesine ve yeni tasarımlar hayata ortaya konulmasına yönelik olarak farklı tasarımlardan rahatlıkla söz edebiliriz. Bu kapsamda aşağıda sıraladığımız eşyaları pratik bir şekilde hayata geçirebilirsiniz;

  • Eski şişeleri asılı ışık olarak kullanın
  • Duvarınıza kara tahta boyası kullanın

Eski şişeleri asılı ışık olarak kullanın!

Herhangi bir eski şişeye sadece biraz kristal ekleyerek çok kısa sürede güzel bir asılı ışığa dönüştürebilirsiniz. Bu, eviniz için benzersiz bir sanat eseri yaratmanın çok basit ve kolay bir yoludur. Şişeyi suyla doldurmanız, biraz kristal eklemeniz ve ardından bir ip veya tel ile tavana tutturmanız yeterli. Kristal, ışığı her yönden yansıtacak ve çok çekici ve göz alıcı görünmesini sağlayacaktır.

Duvarınıza kara tahta boyası kullanın!

Kara tahta boyası farklı tonlarda mevcuttur. Böylece duvarınıza en çok uyan herhangi bir tonu kullanabilirsiniz. Kara tahta boyasını duvarlarınıza uyguladıktan sonra, kara tahta mühürleyici ile boyayın ve üzerine alıntılar veya mesajlar gibi her şeyi yazmaya başlamalısınız. Böylece harika bir dekorasyona imza atma fırsatını elde edersiniz.

Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları
Evde Yapılabilecek Duvar Dekorasyonları

Ev Dekoru İçin El Yapımı Eşyalar

Elbette ki el yapımı ürünler, evinizi dekore etmenin harika bir yoludur. Çeşitli malzemelerden ve çeşitli stillerde yapılabilirler. En iyi yanı, onları kendin yapabilmen! Bu size pahalı parçalara çok para harcamak zorunda kalmadan tam olarak istediğinizi yaratma özgürlüğü verir. Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar söz konusu olduğu zaman el yapımı ürünler sıklıkla karşımıza çıkar. Ev dekoru için el yapımı eşyalar farklı nedenlere bağlı olarak popüler bir konumda yer almaktadır.

El yapımı ürünlerle dekorasyon basittir. Tek ihtiyacınız olan biraz zaman, biraz yaratıcılık ve doğru araçlar. Ahşap, kumaş ve camdan kil, plastik ve metale kadar her şeyi kullanabilirsiniz. El yapımı bir ürün yapacaksanız ilk önce hangi malzemeyi kullanmak istediğinize karar verin. Örneğin, resim veya fotoğraf gibi duvar sanatı yapıyorsanız, tuval mükemmel olacaktır. Çünkü üzerine boyaması ve kuruduktan sonra asması kolaydır. Ancak takı gibi bir şey yapıyorsanız, deri daha iyi olabilir çünkü dikilmesi tuvalden daha kolaydır.

Ev Dekoru İçin El Yapımı Eşyalar
Ev Dekoru İçin El Yapımı Eşyalar

Evde Yapılabilecek Tasarımlar ve Yapılışları

Özellikle Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar arasından farklı seçeneklerin varlığından rahatlıkla söz edebiliriz. Mumlardan tutun da resim çerçeveleri ve askılı ışıklara kadar farklı seçeneklerden söz edebiliriz. Böylece yaşam alanlarında harika tasarımları hayata geçirmeniz mümkün hale gelir.

Mumlar evler için mükemmeldir

Balmumu veya soya mumundan yapılan mumlar, evinizdeki her oda için mükemmeldir. Bu mumlar farklı şekil ve boyutlarda yapılabilirler. Böylece ihtiyaçlarınıza göre en iyisini seçebilirsiniz. Mumlar, güzelce paketlenirlerse harika hediyeler de olur!

Resim çerçeveleri her zaman popülerdir

Sıkıcı bir resim çerçevesinden daha fazlasını istiyorsanız, kendi ellerinizle ahşap bir çerçeve yapmayı deneyebilirsiniz! Bu çerçeveleri yapmak için tahta blokları ve hatta karton parçalarını kullanabilir ve parlak renklere boyayabilirsiniz. Her duvarda harika görünecek ilginç çerçeveler yapmak için eski kutular gibi geri dönüştürülmüş malzemeleri bile kullanabilirsiniz!

Asılı ışıklar modern bir hava katıyor!

Asılı ışıklar ışıkların evde yapılması kolaydır ve cam şişe, süt gibi evde bulunan herhangi bir malzemeyi kullanabilirsiniz. Bu tarz bir dekorasyonu çok farklı malzemelerden de yapabilirsiniz. Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar konusunda asılı ışıkların her zaman popüler olduklarını da ifade edebiliriz.

Evde Yapılabilecek Balkon Süsleri

Özellikle evde yapılabilecek balkon süsleri iddialı tasarımlar olarak karşımıza çıkar. Evinizin güzel ve çekici görünmesini sağlamak istediğiniz zaman evde yapılabilecek balkon süsleri harika bir seçenek olacaktır. Tek ihtiyacınız olan bazı yaratıcı fikirler ve dekorasyon için doğru araçlardır. Evde kendiniz yapabileceğiniz için pahalı süslemelere para harcamanıza gerek yoktur. Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar çok sayıda farklı seçenek karşımıza çıkar.

Balkonunuzun duvarını süsleyin!

Duvar süsleme, duvarlarınıza renk ve hayat vermenin en iyi yollarından biridir. Kağıt hamuru, kumaş ve duvar kağıdı gibi farklı malzeme türlerini kullanarak duvar süsleri yapabilirsiniz. Böylece mükemmel bir görsellik ortaya koyabilirsiniz.

Balkonunuzda kağıt fenerler kullanın!

Kağıt fenerler; doğum günü partileri, düğünler gibi çeşitli durumlarda kullanılan çok yaygın bir dekorasyon şeklidir. Yapılışı son derece kolaydır ve içlerinde mumlarla aydınlatıldığında çok rahatlatıcı bir etki verirler. Kağıt fenerler yapmak için kağıt kağıtlardan kalp, daire vb. yağmur yağdığında açılan bir şemsiye gibi ona bağlı birden fazla küçük daire vardır!

Evde Yapılabilecek Balkon Süsleri
Evde Yapılabilecek Balkon Süsleri

Evdeki Eşyalarla Yapılabilecek Şeyler

Günümüzde evde yapılabilecek dekoratif eşyalar konusunda bir karar verirken mutlaka var olan eşyaları değerlendirmek konusunda farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Unutmayın bir evi dekore etmek, yapabileceğiniz en keyifli şeylerden biridir. Bu yaratıcılığınızı ve bireyselliğinizi başka türlü elde edilemeyecek bir şekilde ifade etmek için bir fırsattır.

Evde yapılabilecek şeyler arasında resim çerçeveleri ilk sıralarda yer alır. Resim çerçeveleri, odanızın kitaplık, dolap, manto vb. farklı bölümlerini süslemek için kullanılabilir. Mekanın her zamankinden daha çekici ve çekici görünmesini sağlar.  Mevcut kaynaklar ve malzemeler kullanılarak evde dekorasyon yapılabilir.

YouTube video

Evinizi, bahçenizi veya bir parti mekanını bu süslemeler ile dekore edebilirsiniz. Dekorasyon, herhangi bir etkinliğin veya vesilenin önemli bir parçasıdır. İyi bir ruh hali, ortam yaratmaya yardımcı olur ve ayrıca partinize büyüteç efekti verir.

Özel günleriniz ve etkinlikleriniz için dekorasyon olarak evde yapabileceğiniz pek çok şey var. Bu şeyler fazla çaba ve zaman gerektirmez. Ancak özel gününüzde veya etkinliğinizde iyi görüneceklerdir. Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar tam da bu noktada harika bir tasarım konusunda iddialı bir kentin yap projesi olarak karşımıza çıkar.

Evde Yapılabilecek Dekoratif Eşyaların Özellikleri Nelerdir?

Evde yapılan dekoratif eşyalar, kişinin kendi zevkine ve tarzına uygun olarak tasarlanabilir. Bu, evinizin karakterini yansıtan eşyalar elde etmenizi sağlar. Evde bulunan malzemeleri değerlendirerek yeni eşyalar yapmak, atık üretimini azaltmanın harika bir yoludur. Bu tür projeler çevre dostu bir yaklaşımı yansıtır.

Evde yapılan dekoratif eşyalar genellikle özel anlamlar taşıyabilir. Kendi emeğinizle oluşturduğunuz bir şeyin evinizde yer alması, duygusal bir değer taşımasını sağlar. Evdeki malzemelerle yapılan dekoratif eşyalar genellikle daha uygun maliyetlidir. Bu da bütçe dostu bir dekorasyon alternatifi sunar. Ev yapımı dekoratif eşyalar, tamamen size özgüdür. Renk, desen, boyut gibi özellikleri kişisel tercihlerinize göre belirleyebilirsiniz.

Evde yapılabilecek balkon süsleri, evdeki eşyalarla yapılabilen yaratıcı projeler ve evde yapılan dekoratif eşyaların özellikleri, hem evinizi güzelleştirmenize hem de yaratıcılığınızı konuşturmanıza yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.