Ev Dekorasyon Blogu

Evde Yapılabilecek Balkon Süsleri

0

Evde yapılabilecek balkon süsleri geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde hep popüler olmuştur.  Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar gündeme geldiği zaman kullanışlı aksesuarlar karşımıza çıkar. Özellikle çocuklarınız varsa evde yapılabilecek balkon dekorasyonları oldukça kolaydır. Ayrıca ucuzlar ve fazla paraya ihtiyacınız olmadan kendinizin tasarladığını özel aksesuarları da hayata geçirebilirsiniz. Böylece tam da istediğiniz özelliklere sahip ürünleri tasarlayabilirsiniz

Balkon dekorasyonları evinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Balkon, ev sahibinin tarzına ve zevkine bağlı olarak çeşitli şekillerde dekore edilebilir. Dekorasyon için kullanılan tasarım ve malzeme de ihtiyaçlarınıza göre değiştirilebilir. Bu aşamada farklı süslerin karşımıza çıktığından rahatlıkla söz edebiliriz. Bundan dolayıdır ki Evde yapılabilecek balkon süsleri konusunda ne kadar fazla farklı tasarımı incelerseniz o kadar daha özgün bir fikri hayata geçirebilirsiniz.

Evde yapılabilecek balkon süsleri
Evde yapılabilecek balkon süsleri

Evde Yapılabilecek Balkon Süsleri Nelerdir?

Balkon, evinizin güzel ve rahat görünmesi için en iyi yerdir. Balkonunuzu dekore etmek için doğru tasarımı ve ona yakışacak aksesuarları seçmeniz gerekir. Balkonunuz için benzersiz bir görünüm yaratmak istiyorsanız, bunu birkaç basit adımı izleyerek kolayca yapabilirsiniz. Evde yapılabilecek balkon süsleri söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı dekorasyon seçenekleri çıkıyor. İşte size sunabileceğimiz özgün süslere dair kapsamlı fikirler;

 • Saksıları kullanın
 • Bahçe çitleri yapın
 • Balkon korkuluklarını tasarlayın
 • Çiçek aranjmanlarını değerlendirin
 • Balkonunuzun korkuluklarına bitki asabilirsiniz
 • Balkonunuzdaki saksılara rengarenk çiçekler asabilirsiniz
 • Balkon korkuluklarınıza rengarenk rüzgar çanları asabilirsiniz
Evde Yapılabilecek Balkon Süslerinde Dikkat Edilecekler
Evde Yapılabilecek Balkon Süslerinde Dikkat Edilecekler Neler

Saksıları kullanın

Saksılar evde yapılabilecek en yaygın balkon süslerinden biridir. En önemlisi de saksıların daha uzun süre dayanması ve kolay kırılmaması için kaliteli saksılar seçmektir. Gitmek istediğiniz tasarımın türüne bağlı olarak saksı yapmak için ahşap veya metal gibi diğer malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Bahçe çitleri yapın

Bahçe çitleri, bazı temel marangozluk becerileriniz varsa evde kolaylıkla yapılabilecek başka bir balkon süsüdür. Yağmur ve kar yağışı gibi zorlu hava koşullarına dayanacak kadar güçlü ve dayanıklı olduğu sürece, her tür ahşap malzemeyi daraba yapmak için kullanabilirsiniz.

Balkon korkuluklarını tasarlayın

Korkuluklar evde kolayca yapılabilen bir diğer balkon süsüdür. Buraya saksılara rengarenk çiçekler asabilirsiniz. Ayrıca balkonunuzun korkuluklarına bazı küçük bitkiler veya diğer yeşil bitkiler yerleştirebilirsiniz. Bu, balkonunuza hoş bir görünüm kazandıracak ve aynı zamanda sağlıklı ve temiz kalmasına yardımcı olacaktır.

Çiçek aranjmanlarını değerlendirin

Çiçek aranjmanları taşıması ve aynı zamanda doğal bir görünüm sunması nedeniyle balkon dekorasyonu için mükemmel bir seçimdir. Üstelik bu tarz tasarımları yapmak çok kolaydır. Çünkü sadece yapraklarını kesip bir vazoya veya kovaya yerleştirmeniz yeterlidir. Teras tasarımınıza daha estetik bir değer katmak için lale ve zambak gibi rengarenk çiçekler de ekleyebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Balkon Süsleri Nelerdir?
Evde Yapılabilecek Balkon Süsleri Nelerdir?

Balkonunuzun korkuluklarına bitki asabilirsiniz

 Balkonunuzun korkuluklarına bitki asmak evde yapılabilecek balkon süslemeleri konusunda iddialı bir konumda yer alır. Hatta kendi saksılarınızı yetiştirebilir ve onlara şifalı bitkiler, çiçekler veya diğer bitkiler ekebilirsiniz. Bu sadece balkonunuza biraz renk katmakla kalmayacak, aynı zamanda havanın taze kalmasına da yardımcı olacaktır!

Balkonunuzdaki saksılara rengarenk çiçekler asabilirsiniz

Balkonun her köşesinde çiçekler bulunan bir saksı evinizde sıcak bir atmosfer yaratacaktır. Balkonunuzun herhangi bir köşesine koyabilir, zevkinize ve tarzınıza göre dekore edebilirsiniz. Sardunya, petunya, fuşya ya da siklamen çiçeği gibi rengarenk bitkileri kullanabilirsiniz.

Saksıların kendileri birçok farklı renk ve şekilde karşımıza çıka. Bu nedenle bu dekorasyon için birçok seçeneğiniz var! Daha gösterişli bir şey istiyorsanız içi çakıllı saksılarımızı, balkonlara asılı sepetlerimizi öneriyoruz! Bunların kurulumu çok kolaydır ve balkonunuzu diğerlerinden farklı kılar!

Balkon korkuluklarınıza rengarenk rüzgar gülleri asabilirsiniz

Rüzgar gülleri sadece evinizin güzel görünmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda rüzgarda hareket ettiklerinde onları duyan herkes üzerinde rahatlatıcı bir etki yaratacaktır. Balkonunuzun kenarına veya bunun gibi bir ışık kutusu kullanarak peri ışıkları asmak da evde yapılabilecek balkon süsleri arasında yer alır. Böylece harika bir şıklığa imza atmanız mümkün olur.

Evde Yapılabilecek Balkon Süslerinde Dikkat Edilecekler
Evde Yapılabilecek Balkon Süslerinde Dikkat Edilecekler

Evde Yapılabilecek Balkon Süslerinde Dikkat Edilecekler

Balkon, dinlenmek ve temiz havanın tadını çıkarmak için kullanılabilecek bir mekandır. Balkon dekorasyon fikirleri balkonları daha güzel, konforlu ve işlevsel hale getirebilir. Evde yapılabilecek balkon süsleri konusunda mutlaka yaşam alanlarıyla tam uyumlu tasarımları hayata geçirmeye dikkat etmek gerekir. Evde yapılabilecek balkon süsleri konusunda kapsamlı bir araştırma yapmak bu tarz ürünleri daha pratik bir şekilde tasarlamak anlamına gelir. Burada ne kadar fazla farklı modelleri incelerseniz o ölçüde farklı tasarımları hayata geçirebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Balkon Süsleri Nasıldır?

Evimizin balkonları, hoş vakit geçirebileceğimiz ve keyifli anlar yaşayabileceğimiz alanlardır. Balkonlarımızı güzelleştirmek ve özelleştirmek için evde bulunan malzemeleri kullanabiliriz. Evinizdeki küçük saksıları, eski kavanozları veya boş plastik kapları değerlendirerek asılı bitki düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bu hem balkonunuzu canlandıracak hem de sizi yeşille buluşturacaktır.

Plastik şişeleri keserek bitkileriniz için kendini sulayan saksılar yapabilirsiniz. Bu yöntem, bitkilerinizi unutmanız durumunda bile onların sağlığını korumanıza yardımcı olacaktır. Eski bir ahşap paleti temin ederek onu boyayabilir ve yastıklarla renklendirebilirsiniz. Bu şekilde uygun maliyetli ve sıra dışı bir oturma grubu oluşturabilirsiniz. Evinizdeki eski cam şişeleri boyayarak veya sarmaşık ipi ile sardığınızda dekoratif vazolar elde edebilirsiniz. Bu vazolarda çiçekler veya kuru otlar kullanarak balkonunuzu süsleyebilirsiniz.

YouTube video

Balkonunuzu dekore etmek, alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanın ve evinize biraz kişilik katmanın harika bir yoludur. Özellikle son zamanlarda farkı tasarımların karşımıza çıkması tam da beklentinizi karşılayan tasarımları hayata geçirmenizi mümkün kılar. Burada hem renk uyumuna hem de evinizin genel dekorasyonuna dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu sayede tam olarak beklediğiniz kalitede fikirleri hayata geçirmek konusunda önemli kazanımları hayata geçirmeniz mümkün olur. Evde yapılabilecek balkon süsleri konusunda aşağıda sıraladığımız fikirler işe yarayabilir;

 • Bitkileri korkuluk boyunca asın
 • Rahatlamak için bir hamak veya salıncak ekleyin
 • Ekstra yükseklik için saksı bitkilerini korkuluğun üstüne yerleştirin
 • Hem gece hem de gündüz keyfini çıkarabileceğiniz zarif bir görünüm için tavandan sarkıtılan ve direklerin veya ağaçların etrafına sarılmış ipli ışıklar veya peri ışıkları kullanın
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.