Ev Dekorasyon Blogu

Erkek Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

0

Erkek genç odası dekorasyon fikirleri hakkında merak ettiğiniz her şey burada! Erkek çocuklarının gençlik dönemlerine geçişlerinde odalarında değişikliğe ihtiyaç duyacakları kaçınılmaz bir gerçektir. Çocukluktan kalma oyuncak köşelerinin yerlerini daha işlevli oyun masaları alabilir. Bunun yanında gençliğe geçişte her genç erkek spora veya müziğe yönelerek yeni hobiler edinmektedir. Bu hobiler odanın genel düzenini etkilemektedir.

Odanın ana temasını seçerek işe başlamak dekorasyon için yol gösterici olabilmektedir. Koyu renklerin aksine düz fakat daha iç açıcı renkler kullanmak odaya dingin bir hava vermeye yardımcı olacaktır. Oda sadece tek renk gibi görünse de onunla uyumlu bir ara rengi, odanın içindeki küçük eşyalarda kullanabiliriz.

Erkek genç odası dekorasyonun ayrılmaz bir parçası oyun konsollarıdır. Burada kullanacağınız mobilya hem kolaylık hem de modernlik açısından size uygu olmalıdır. Odanın bir köşesini böyle bir alana ayırarak odayı asıl alanından çıkarmayı hedeflemesiniz. Erkek genç odası dekorasyon fikirleri hakkında bir karar verecekseniz, öncesinde tam olarak neye ihtiyacınız bulunduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Erkek Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olur?

Oyun konsollarının önüne atacağınız daha küçük olan post tarzı halılar istediğiniz alanın en önemli parçasıdır. Bunun tamamlayıcısı olarak daha canlı bir renk tercih ederek iki veya üçlü oturma pufları sizin için uygun olacaktır. Genç odası dekorasyon fikirleri konusunda puflar her zaman popülerliğini koruyorlar!

Erkek Genç Odası Dekorasyon Fikirleri
Erkek Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Çalışma masasının yanına kitaplığın konulması bu odalar için daha kullanışlı bir yöntemdir. Masanın yanına aynı boyutlarda iki raf koymanız halinde oda daha modern bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Bu şekilde çalışma esnasında kolaylık sağlanmış olur.

Odayı aktivitelere göre bölümlere ayırmak oda dekorasyonu açısından en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Çalışma ve hobiler için söylediklerimizin yanı sıra dinlenme bölümü açısından yatağın çift kişilik tercih edilmesi daha uygundur. Bu şekilde odaya başka bir oturma alanı gelmeyecek ve alan daralmayacaktır.

Genç odasına güzel bir detay katmayı istiyorsanız; farklı fikirleri göz önünde bulunduruyor olması; tam olarak beklentinizi karşılayabilecek dekorasyona imza atmanızı mümkün kılacaktır. Konu erkek genç odası fikirleri olduğu zaman gayet doğal olarak daha sade desenlerden ve mobilyalardan söz edebiliyoruz.

Oda içinde kullanacağımız giysi dolabının, odanın kapısı açıkken görülmeyecek bir yere konumlandırılması odayı küçük göstermemek adına çok önemlidir. Giyinme dolabının en çok tercih edildiği yerlerden biri yatağın ayakucunun karşısıdır. Bu şekilde odanın bölümleri ve çalışma alanları belirlenmiş olmaktadır. Erkek genç odası fikirleri daha çok mavi rengin hakim olduğu seçeneklerden oluşmakla birlikte son zamanlarda maviyle birlikte beyaz rengin de kombin yapıldı biliniyor.

Erkek Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olur?
Erkek Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olur?

En Güzel Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

En güzel Erkek genç odası dekorasyon fikirleri arasında bu sene trendlere girmiş duvar renkleriyle başlayabiliriz. Bu renklerden en çok tercih edileni ise gridir. Duvarlarda ve dolaplarda tercih edilen gri renk ne çok koyu ne de açık olduğu odaya gençliğin farklılığını yansıtmaktadır.

Mobilyalarda ise kullanılan açık ve sıcak kahve tonları odaya erkeksi bir hava katmaktadır. Masaların ayaklarında ve rafların kenarlarında siyah demirler kullanarak bu havayı destekleyebilirsiniz. Kullandığınız bu demir materyalleri yatağınızın başlığında ve ayak kısmında da tekrar ederseniz odanın içinde bir bütünlük elde edeceksiniz.

Çalışma masasının önündeki koltuk için açık kahverengi ve deri oturaklar tercih ederek daha güzel bir alan yakalayabilirsiniz. Bununla beraber gören kişinin ilgisini çekebilecek birkaç farklı öneriyi sizlere sunabiliriz:

  • Basketbol potası şeklinde yapılmış ahşapları yatak başlığı olarak kullanmak
  • Gitarınızı yere değil de duvara monteli iki raf arasındaki boşluklara koymak
  • Kaykaylarınızı üst üste yığmak yerine hepsini duvara tek sıra şeklinde asmak
  • Raflarınızın alt kısımlarına küçük ışıklar döşemek
  • Eski plaklardan oluşan küçüklü büyüklü dairelerle bir duvar süsü oluşturmak
En Güzel Genç Odası Dekorasyon Fikirleri
En Güzel Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

En Güzel Erkek Genç Odası Dekorasyonu

Klasik bir görünüm yerine odanın duvarlarında kullanacağınız farklı boyut ve şekillerdeki raflar size çok modern bir görünüm sağlayabilir. Şöyle ki herkesin kullandığı düz raflar yerine köşeleri birbirlerine değen ve altıgen şeklinde olan ahşap raflar kullanabilirsiniz.

Odanın köşesine gövde olarak ince uzun, başlık olarak motorlardan ilham alınmış bir lamba odaya çok farklı bir hava katabilir. Genç odası dekorasyonunda dikkat edilecek en önemli husus ise farklılık ve özgünlüktür.

Raflarınıza yerleştireceğiniz küçük koleksiyon arabaları ile dekoratif bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu şekilde tercih edeceğiniz küçük fakat odaya uyumlu aksesuarlarla kendi yaşam alanınıza sizden hatıralar bırakmış olursunuz. Erkek genç odası dekorasyon fikirleri size özel izlerden oluşursa, daha başarılı bir dekorasyon ortamı oluşturabilirsiniz.

En Güzel Genç Odası Dekorasyon Fikirleri
En Güzel Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Odaya tercih edeceğiniz yer örtüsü etnik desenli kilimlerden oluşabilir. Hem alışagelmişin dışında hem de daha nostaljik bir hava katmış olursunuz. Odanın içinde kullandığımız sert renkleri, canlı ve sıcak tonlarla destekleyebiliriz. Gri renkle beraber en çok kullanılan tonlar hardal ve sarıdır. Buradan da anlayacağımız üzere zıtlıkların içinde bir uyum yakalayabiliriz.

En güzel erkek genç odası dekorasyonu için kişinin kendi ilgi alanından büyük bir çerçeve asılabilir. Örneğin basketbola ilgisi olan bir kişi, ilham aldığı bir basketbol oyuncusunun fotoğrafını siyah beyaz bastırarak çerçeveletebilir. Erkek genç odası dekorasyon fikirleri konusunda oluşturduğumuz fotoğraf galerisinde tam da size özel seçenekleri inceleyebilirsiniz!

Genç odası alırken nelere dikkat edilmeli?

Gençlerin odalarını kendi kişilikleriyle doldurmalarına izin vermek önemlidir. Kendi el emeği ürünleri, hobileri veya koleksiyonları sergilemek için özel alanlar oluşturabilirsiniz. Bu, gençlerin odalarını kendi alanlarına dönüştürmelerine yardımcı olur.

Aydınlatma, genç odası atmosferini büyük ölçüde etkiler. Genel bir aydınlatmanın yanı sıra, okuma köşeleri veya dekoratif lambalar ile odanın farklı bölgelerini vurgulayabilirsiniz. Renkli ışıklar veya dize ışıkları da gençlerin odalarına eğlenceli ve özgün bir hava katabilir.

Gençlerin genellikle çok sayıda eşyaları vardır, bu nedenle depolama çözümleri önemlidir. Açık raflar, saklama kutuları, çekmeceler ve gardırop düzenlemeleri sayesinde odanın düzenini koruyabilirsiniz. Bu aynı zamanda gençlerin sorumluluk almasını ve düzenli olma alışkanlığı geliştirmesini teşvik eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.