Ev Dekorasyon Blogu

Bien Seramik Tezgâh Arası Fayans Modelleri

0

Bien seramik tezgah arası fayans modelleri mutfak dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ülkemizin lider fayans markaları arasında bulunan Bien kendine özgü tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Mutfağınız için fayans seçimi yaparken markanın ürünlerine de göz atabilirsiniz. Her tarza yönelik üretilen tasarımlar oldukça şık seçeneklere sahiptir. Mutfak tezgahınıza ve dolaplarınıza uyum sağlayabilecek, tamamlayacak hatları barındıran seramik modellerini sizin için inceledik. İşte Bien seramik tezgah arası fayans modelleri konusuna dair kapsamlı bilgiler! Mutfak tezgah arası modelleri işlevsellikleriyle ön plana çıkıyor!

Bien markasının öne çıkan tasarımlarından birisi eskitilmiş tarz bulunduran seramiklerdir. Antik hissi uyandıran fayanslar farklı ve iddialı mutfak sahibi olmak isteyenlerin ilk seçenekleri arasında yer bulmaktadır. Eskitilmiş tarza sahip olması nedeniyle son zamanların seramik modasında oldukça revaçtadır. Bien seramik tezgah arası fayans modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza yeni tasarım seçenekler de çıkıyor. Hatta bu modellerde Doğal taş yapıdaki fayanslara markada rastlamak mümkündür.

Bien Seramik Tezgâh Arası Fayans Modelleri
Bien Seramik Tezgâh Arası Fayans Modelleri

Mermerlerin kendine özgü damarlı yapılarına mutfağınızda şans tanıyabilirsiniz. Siyah ve beyaz mermer dokudaki fayanslar oldukça popüler tercihler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda parke taşını andıran seramikler de oldukça revaçtaki modeller arasındadır. Işıltılı cam parçalarından oluşturulmuş fayans modelleri hem kolay silinebilir olması hem de ışıltılı yapısı sayesinde sıkça seçilmektedir. Bien seramik tezgah arası fayans modelleri yaşam alanlarına şık bir dokunuş hissi katmak konusunda yeni nesil çözümleri ortaya koyabiliyor.

Mutfak dolaplarınız sadeyse bu modeli tercih ederek gösterişli mekâna sahip olabilirsiniz. İçinde minik aynalar barındırması sayesinde alan derinliği oluşturmayı desteklemektedir. Retro desenlere sahip seramikler de popüler seçenekler arasında ilk sıralarda yer alır. Nostaljik yapıda olan bu fayanslarla yılların eskitemeyeceği bir mutfağınız olabilir. Pastel tonlara sahip olmaları nedeniyle dinlendirici bir etki yaratmakta ve asla göz yormamaktadır.

Bien Fayansları Özellikleri Nelerdir?

Mutfaklar evlerde sıklıkla kullanılan alanlardandır. Hatta evlerin merkez noktaları olduklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Bundan dolayı mutfağınıza fayanslarınızı seçerken işlevsel olmasının yanında estetik güzelliğe de sahip olmasını isteyebilirsiniz. Dayanıklı, kolay temizlenebilen, uzun yıllar kullanabileceğiniz fayanslar üreten firmalar arasında Bien bulunmaktadır. Markanın müşterilerine sunduğu yüzlerce seçenek arasından size en uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

YouTube video

Mutfağınız için fayans seçimi yaparken hangi malzemeden üretilmiş olması gerektiğine dair kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Seçiminizi kolaylaştırabilmek adına araştırmamızda Bien’in imalatını gerçekleştirdiği modellerine yer verdik.

  • Doğal taşlar

Sadece size has olacak fayanslar arayışındaysanız doğal taşlar doğru seçenekler arasındadır. Kendilerine özgü karakteristik yapıları sayesinde mutfağınızın havasını değiştirmede başarılı olacaktır. Zengin görüntü sağlayabilmek adına listenizin ilk sıralarında Bien’in doğal taş koleksiyonunu ekleyebilirsiniz. Temizlik esnasında ağır kimyasallar yerine taşlara yönelik üretilmiş malzemeleri kullanmanız gerekecektir.

Bien Fayansları Özellikleri Nelerdir?
Bien Fayansları Özellikleri Nelerdir?

Mermerden üretilmiş fayanslar parlak görüntüleri ile doğal taşlardan ayrılmaktadır. Parlaklığı nedeniyle yer döşemesine uygun olmayıp genelde mutfakların duvarlarında kullanılmaktadır. Açık renklerden koyu renklere kadar sınırsız seçeneklere sahiptir. Bien seramik tezgah arası fayans modelleri pratik bir şekilde kullanılabilen malzemelerin yanı sıra şık bir dokunuş etkisine sahip olan tasarımlardan da oluşuyorlar!

Kendine has dokulu modellerden seçim yapmak isterseniz Traverten modellerini inceleyebilirsiniz. Dokulu yapısı sayesinde hem şık hem de ilginç seçeneklerdendir. Arduvaz taşının kendine has koyu tonlarına mutfağınızda yer vererek modern fayanslara sahip olabilirsiniz.

  • Seramik

Mutfağınızın duvarlarına en uygun tercihler arasındadır. Yüzeylerinin pürüzsüz olması sayesinde kolay temizlenirler. Parlak yüzeyleri sayesinde leke tutmayan yapıya sahiptirler. Doğal taşlar gibi düzenli bakım gerektirmeyen modellerdendir.

Duvarlara Fayans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Duvarlara Fayans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Porselen

Bien markasının müşterilerine sunduğu en dayanıklı karolar porselen özelliği taşıyanlardır. Yüksek ısıda pişirilerek üretilmelerinden kaynaklı dayanıklılıkları yüksektir. Estetik görüntüleri nedeniyle mutfakların duvarlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Sağlam yapıda olmaları sayesinde marka tarafından müşterilerine özellikle tavsiye edilmektedir.

Duvarlara Fayans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfağınızın sadece küçük bir kısmında kullanıyor olsanız dahi seçtiğiniz fayansların kullanımınıza uygun özellikler taşımasını tercih edebilirsiniz. Mutfaklar yemek yapılan yerler oldukları için kirlenmeye oldukça müsait yerlerdir. Bu nedenle temizlenebilir özelliklere sahip modelleri tercih etmeniz sağlıklı olacaktır.

Düz kesime sahip karolar yerine beşgen, altıgen karoları seçerek duvarlarınızı farklılaştırabilirsiniz.  Standart yapıştırma yerine doku ve şıklık katabilmek için balıksırtı deseninde yapıştırtabilirsiniz. Bien seramik tezgah arası fayans modelleri söz konusu olduğu zaman yaşam alanlarına özgün bir tasarım etkisi katan modellerin varlığından rahatlıkla söz edebiliyoruz.

Fayanslarınızı duvara yapıştırırken kullandığınız harçlar oldukça önem verilmesi gereken konulardandır. Dilerseniz aynı renk dilerseniz ise farklı renklerde kullanarak tasarım ruhunuzu ortaya koyabilirsiniz. Bütün dikkatleri fayansların üzerine çekmenin yollarından bir tanesi de kullanılan harçlardır.

Duvarlara Fayans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Duvarlara Fayans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Fayanslarınızda kullandığınız renk önemlidir. Mutfağınızın dolaplarıyla, tezgahıyla uyum içinde olmasını sağlamak için fayanslarınızla yakın renklerde olmasını tercih edebilirsiniz. Küçük mutfaklar için açık renkler doğru seçeneklerdir. Büyük mutfaklarda ise herhangi renk veya desen sınırlaması olmamaktadır. Önemli olan mutfağın genel havasına uyumluluk getirmektir.

Mutfağınızda renkli ya da desenli fayanslar kullanmak istiyorsanız tüm mutfakta kullanmak yerine sadece tek duvarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede göz yoruculuktan daha çok şıklığa ev sahipliği yapabilirsiniz. Odağın her yerde olması yerine tek bir yerde olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece Bien seramik tezgah arası fayans modelleri hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Siz de Bien seramik tezgah arası fayans modelleri fotoğraf galerimizde yer alan örnekleri inceleyerek bu konuda özgün fikirler oluşturabilirsiniz.

Bien Seramik Tezgâh Arası Fayansları İçin Tavsiyeler

Mutfak tezgahı fayansları günlük aşınma, ısı, su sıçramaları ve kesici cisimler gibi çeşitli zorlayıcı etkilere maruz kalabilir. Bu nedenle, dayanıklı malzemeler seçmek oldukça önemlidir. Porselen fayanslar genellikle mutfak tezgahları için ideal bir seçenektir, çünkü çizilmelere, lekelere ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdırlar.

Fayans seçerken, mutfak dekorasyonunuzla uyumlu bir renk ve desen seçmek önemlidir. Mutfak tezgahı fayansları, mutfak dolapları, duvar rengi ve zemin döşemesi ile uyumlu olmalıdır. Böylece mutfakta harmoni ve bütünlük sağlanmış olur.

Fayansların boyutu ve döşeme stili, mutfak tezgahınızın genel görünümünü etkiler. Büyük boyutlu fayanslar, daha az derz aralığı ile modern ve ferah bir görünüm sağlayabilir. Aynı zamanda daha az derz, temizlik açısından da avantajlı olabilir. Ancak daha küçük boyutlu fayanslarla farklı desenler oluşturarak da dikkat çekici bir tezgah tasarımı elde edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.