Ev Dekorasyon Blogu

Bellona Yatak Odası Modelleri Trendleri Nasıldır?

0

Bellona yatak odası modelleri; yeni nesil tasarımlarla dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Özellikle son zamanlarda tasarım dünyasının gelişmesine paralel olarak yatak odası mobilya modelleri çok daha göz alıcı bir estetik görselliğe uygun bir şekilde tasarlanmaktadır. Yılların mobilya markası olan Bellona ürettiği tasarımlarla yıllardır kullanıcılarından tam not almaktadır.

Bellona yatak odası modellerinin gençlere hitap eden daha modern çizgilere sahip ürünleri olduğu gibi klasik ve ince detaylara sahip birçok tasarımı da bulunmaktadır. Markanın bu özelliği her yaştan ve her kesimden insanların sevebileceği ürünler bulmasını sağlamaktadır. Ürünlerin malzeme kalitesi de yüksek olduğundan aldığını bir ürünü yıllarca kullanmanız mümkün olacaktır.

Bellona Yatak Odası Modelleri Alırken Dikkat Edilecekler
Bellona Yatak Odası Modelleri Alırken Dikkat Edilecekler

Zarif ürünlerde hoşlanan ve sadelikten yana olan hanımlar ahşap desenin ağırlıkta olduğu modelleri tercih edebilirler. Ahşap sade olmasının yanında birçok farklı ürünle de uyum içinde olabilecektir. Alacağınız beyaz ya da gri renkli bir halı ile ahşap deseni çok daha öne çıkacaktır. Modern ürünler tercih ediyorsanız da metal bacaklara sahip ürünler seçebilirsiniz.  Bellona yatak odası modelleri tam da bu noktada geniş bir ürün yelpazesiyle karşımıza çıkmaktadır.

Yatak başlarına ve renklere baktığımızda ise sade yatak odası sevenler füme, karamel, kırık beyaz gibi renkleri seçebilirler. İddialı bir yatak odası sevenler ise mavi, antrasit gibi renkleri seçebilirler. Yatak başı seçiminde ise mümkün olduğunca az kir tutan bir kumaş seçmek doğru olacaktır. Yumuşak malzemeden, dolgulu ve tahriş etmeyecek bir kumaştan yatak başı seçmekte onu kullanırken rahat etmenizi sağlayacaktır. Bellona yatak odası modelleri her zaman tercih edilen; tasarımlar arasında yer almaktadır.

Bellona Yatak Odası Modelleri Trendleri Nasıldır?
Bellona Yatak Odası Modelleri Trendleri Nasıldır?

Bellona Gardırop Modelleri

Gardıroplar evler için oldukça önemli parçalardan birisidir. Hem etrafta fazlalık olan eşyaları toplamaya yarayacağı gibi hem de odanızın görüntüsünü şık bir hale getirebilir. Bir gardırop seçerken odanızın bir duvarını komple kaplayacak bir ürün seçmeniz daha doğru olacaktır. Ama bu dolabı farklı evlere de taşımayı düşünüyorsanız sonradan parça ekleyebileceğiniz ürünler seçebilirsiniz. Açık gardıroplar da farklı evlere taşınmak zorunda olanlar için pratik bir çözüm olacaktır.

Yatak odası dar olan kişiler sürgülü kapılara sahip gardıropların olduğu modelleri seçebilirler. Böylece kapaklar açıldığında odanızın kullanım alanı daralmamış olur. Dolabınızı aynalı modeller arasından seçerseniz odanızı daraltmamış aksine daha geniş göstermiş olursunuz. Yine gardırop seçiminde çekmecelerde önemlidir. Çekmece demek kolay bölümlendirme yapmak demektir. Bol çekmeceli ve raflı ürünler seçerseniz eşyalarınızı gruplandırmakta ve düzenlemekte zorlanmazsınız.

Dolaplarda sık karşılaşılan bir şeyde üst kısımlarında boşluk kalmasıdır. Bu boşlukları değerlendirmek isterseniz ortaya sakil bir görüntü çıkabilmektedir. Değerlendirmediğiniz taktirde de bu kısımlar âtıl bir şekilde kalacaktır. Bunun önüne geçmek için yerden tavana kadar dolaplar seçip üst kısımları depolama olarak kullanabilirsiniz. Diğer bir yöntemde dolabınızla aynı renk ve ende şekli bozulmayacak kutular almaktır. Üst kısımlara bir şey koyacağınız zaman bu kutuların içine koyarak saklarsanız daha güzel görünecektir.

Bellona Gardırop Modelleri
Bellona Gardırop Modelleri

Bellona Yatak Odası Takımları

Bellona bayilerine gittiğinizde sevebileceğiniz birçok farklı model bulabilirsiniz. Birkaç örnek vermek gerekirse Mistral yatak odası takımı ilk kez görenlerin hemen büyülendiği modellerden birisidir. Oldukça lüks bir görüntüsü vardır. Yatak başında ve gardırobunda yer alan altın rengi geçişler bir bütünlük sağlamaktır. Ayak ucu taburesi ve komodinlerinde kullanılan zarif bacaklar ürünün görünümü şık bir hale getirmiştir. Bellona yatak odası modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza göz alıcı tasarımlar çıkmaktadır.

Klasik modellerden hoşlananların sevebileceği modellerden biriside Solven yatak odası modelidir. Yatak başının büyük olması ve yelpaze şeklinde açısı odanıza farklı bir hava katacaktır. Dolabının kapaklarının aynalı olması da kullanış açısından pratiklik katacaktır. Beyaz tonlarına sahip olması temizliğini biraz zorlaştırsa da sadelikten hoşlanan hanımların oldukça hoşuna gidecektir. Ayrıca odanıza farklı dekorasyon ürünleri yerleştirip süslerken de zorlanmamanızı sağlayacaktır.

Bellona Yatak Odası Takımları
Bellona Yatak Odası Takımları

Modern çizgileri sevenlerin favorisi olacak ürünlerden birisi ise Gravita yatak odası takımıdır. Oldukça konforlu görünen bu takım gençlerin ve ruhu genç olanların oldukça hoşuna gidecektir. Gardırobunun üzerinde çıtalı kapaklar takıma dinamik bir hava katmaktadır. Aynı detay komodinler üzerinde de devam ettirilmiştir. Yatak başı çok büyük olmasa da çekici bir tasarıma sahiptir. Bellona yatak odası modelleri harika bir görselliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Bellona Yatak Odası Modelleri Alırken Dikkat Edilecekler

Birbirinden güzel onlarca tasarım arasından hangisini seçeceğinizi şaşırdıysanız birkaç ipucu verebiliriz;

 • Öncelikle seçeceğiniz modelin odanıza büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Gezinebileceğiniz kadar yeterli alan kalmalı.
 • Yine odanızın büyüklüğüne ve ışık alıp almamasına göre renk seçmelisiniz. Işıksız odalar için açık renkli ürünler seçilmelidir.
 • Eğer odanız darsa daha az parçalı genişse daha çok parçalı takımlar seçebilirsiniz.
 • Görüntüden önce işlevselliği dikkat etmeniz daha önemlidir.
 • Eğer çok fazla eşyanız varsa bazalı yataklar tercih edebilirsiniz.
 • Temizlik yönüne dikkat ediyorsanız yerden yüksek ve bacakları olan ürünler seçebilirsiniz.
 • Dikkatiniz dağıldığında kolay uyuyamayan biriyseniz daha az detaylı takımlar seçmek yararınıza olacaktır.
 • Ahşap modeller güzel görünse de üzeri çizildiğinde o güzel görüntüsü hızla bozulabilir.
 • Koyu renkler lekeleri ve çizikleri daha az gösterir.
 • Çok taşınan biriyseniz daha hafif takımlar seçebilirsiniz.
 • Sürgü kapaklı modeller yer tasarrufu sağlasa da sık kullandığınızda zamanla bozulabilir.
 • Riske girmek istemezseniz daha az teferruatlı ürünler tercih edebilirsiniz.

Tüm bu bilgiler ışığında Bellona yatak odası modelleri her zaman talep gören mükemmel görsellikle desteklenmektedir. Siz de birbirinden güzel tasarımları incelemek isterseniz; fotoğraf galerimize bakabilirsiniz!

Bellona yatak odası takımında neler var?

Bellona yatak odası takımının merkezinde yatak bulunur. Yatak genellikle çift kişilik veya tek kişilik olarak tercih edilebilir. Yatağın başlığı özel detaylarla süslenmiş olabilir ve rahat bir yatak bazasıyla bir araya gelir.

Şifonyer, yatak odasında en çok işlevsel ürünlerden biridir. Genellikle çekmeceli ve aynalı bir tasarıma sahiptir. Giysilerinizin ve kişisel eşyalarınızın düzenli bir şekilde saklanmasını sağlar.

Bellona yatak odası takımında bir giysi dolabı da bulunur. Geniş iç hacmi ve çeşitli bölmeleri sayesinde kıyafetlerinizi düzenli bir şekilde saklamanızı sağlar. Bazı modellerde sürgülü kapaklar kullanılarak alan tasarrufu sağlanabilir.

Komodinler, yatağın her iki tarafında bulunan küçük çekmeceli veya raflı mobilyalardır. Gece lambası, kitap, gözlük gibi günlük ihtiyaçlarınızı yanınızda tutmanıza olanak tanır.

Yatak başlığı, yatağın baş kısmında bulunan dekoratif bir elemandır. Bellona yatak odası takımlarında başlık genellikle yatakla uyumlu olarak tasarlanır ve yatak odasına estetik bir hava katar.

Bellona yatak odası takımının bir parçası olarak genellikle bir ayna da bulunur. Ayna, yatak odasına ferahlık ve genişlik hissi katarken, makyaj yapma veya kıyafet seçerken kullanabileceğiniz pratik bir öğedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.