Ev Dekorasyon Blogu

Bebek Odası Duvar Kâğıtları

0

Bebek odası duvar kağıtları harika bir dekorasyon konusunda iddialı bir konumda yer almaktadır. Bebek odası hazırlıkları belki de hayatta en heyecanlı olduğumuz anlardandır. İlk olarak doğru konumu ve doğru odayı bulmak ile yola başlamalıyız. Aydınlık, ferah, doğru ışığı yakalamak odanın konumu çok önemlidir. Dört duvardan oluşan bu odayı şimdi özelleştirelim. Odanın içinde oluşturduğumuz hava mutlaka bebeğimizin ruh haline etki edecektir. Bebek odası dekorasyonu hakkında bilgi sahibi olmak, üst düzeyde bir tasarım fırsatını beraberinde getirmektedir.  

Bebek odası duvar kâğıdı seçerken en önemli konular arasında renkleri yer alır. Yeni doğan için özgün canlı renklerin seçimi son derece iyi bir tercih olacaktır. Bebek odası duvar kâğıtları odanın dekorunda ne kadar rol oynayacak? Kullanılacak ürünlerin süresi göz önünde bulundurularak renk seçimi yapılması tavsiye edilmektedir. Tüm bu ayrıntılar tamamlayıcılardır. Bebek odası duvar kağıdı tercihlerine dikkat ediyor olmanız; beraberinde harika tasarım fikirlerini de getirmektedir.

Bebek Odası Duvar Kâğıtları
Bebek Odası Duvar Kâğıtları

Bebek Odası Duvar Kâğıtları Modelleri

Tabii bu kadar çok çeşit arasında doğru tercih yapabilmek işin zor ama tatlı heyecanıdır. Bebek odası duvar kağıtları yalnızca renk ve desen olarak ayrılmamaktadır. Kullanılan ürünün yapısı içeriği dokusu ile odanın atmosferini tamamen değiştirebilir. Odaya sıcak bir hava katan duvar kağıtları içerik özellikleri ile de gerçek anlamda da yalıtım yapmaktadır.

Bebek odası duvar kağıdı farklı renk tercihlerine imza atmanızı mümkün kılmaktadır. Tavsiye edilen ve en çok tercih edilen çeşitlere yer vermek gerekirse mutlaka bu dört çeşit bebek duvar kağıt modeline göz atılmalı ve tercih yapılmalıdır;

– Yalıtım özellikli bebek odası duvar kağıtları

– Kendinden yapışkanlı bebek odası duvar kağıtları

– Desenli bebek odası duvar kâğıtları

– Soft bebek odası duvar kâğıtları

 En Güzel Bebek Odası Duvar Kağıtları

Elbette burada tercih siz değerli anne ve baba adaylarınındır. Bizler size bu yolda sadece yardımcı olmak adına örnekler sunacağız. En güzel bebek odası duvar kağıdını seçerken mevcut odanın alanını küçük gösterecek renklerden ve boyutlu kağıtlardan kaçınmalısınız. Özellikle aksesuar açısından zengin bir oda planınız var ise açık ve sade kağıtlar kullanılmalıdır.

Duvara asılacak küçük fotoğraf çerçeveleri, anne için emzirme koltuğu, bebek bezini değiştirmek için ayrı bir alan aksesuarlar arasındadır. Tercihler farklılık gösterebilir elbette tüm bunların yerini yalnızca pelüş oyuncaklar ya da küçük bir kitaplık alabilir. Her ne olursa olsun duvar kağıdı seçerken bunlar birer etkendir. Doğru tercih için dikkat edilmesi gerekenlerdir.

Bebek Odası Duvar Kâğıtları Modelleri
Bebek Odası Duvar Kâğıtları Modelleri

Tabii birde bilimsel gerçekler vardır. Bebekler birkaç aylık olsalar dahi tam anlamıyla görme duyularını kullanamazlar. Zamanla gelişen görme duyuları bebeklerin aslında yalnızca 50-100 santimetre uzaklarındaki cisimleri görebildiklerini bizlere vermektedir. Desenli duvar kağıdı seçimlerinde iş tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Bebeğe pek bir etkisi olmaz. Ancak renk seçimi için aynı şey söylenemez.

Bebek Odası Duvar Kağıtları Nasıl Olmalıdır?

Bebek odası duvar kağıdı yapımından önce mutlaka odanın tadilatının bitmiş olası gereklidir. Boyama işlemi yapılacaksa yapılmalı, duvarlarda çatlak delik gibi deformelerin halledilmiş olması şarttır. Kağıt işlemi uygulandıktan sonra kağıda zarar verecek her durumdan kaçınılmalıdır. Prizlerin ve aydınlatma anahtarlarının takılmış olması gereklidir. Önemli bir diğer ayrıntı süpürgeliklerdir. İşlemden sonra odaya eklenmelilerdir.

İşleme başlamadan önce duvarda önceden yapılmış bir duvar kağıdı varsa onun temizlenmesi ve düz bir zemin hazırlanmalıdır. Duvarın kuru ve temiz olduğundan emin olalım. Kesinlikle duvar nemli olmamalıdır. Uygulamada kolaylık sağlamak adına duvar yüksekliğinizden 10-15 santimetre fazla olacak şekilde kağıt kesmekle işe başlayalım. İkinci boyu kesmenden desen uyumu kontrol edilmelidir.

Bebek Odası Duvar Kağıtları Nasıl Olmalıdır?
Bebek Odası Duvar Kağıtları Nasıl Olmalıdır?

Desen tekrarı kağıdı incelendikten sonra diğer boy kağıtlar bu kurala göre hazırlanır. Duvar kağıtları yapıştırma kısmına gelindiği zaman kağıt içeriği okunmalıdır. Kendinden yapışkanlı kağıt mı yoksa ek bir ekipman kullanılacak mı? Kullanılacaksa talimatlara uyularak işlem gerçekleştirilir. İşlemlerden sonra mutlaka odanın bir gün havalanmasına izin verelim ve aksesuarlarımız ile odayı tamamlayalım.

Bebek Odası Duvar Kağıtlarında Dikkat Edilecekler

Unutmamak gerekir ki bebek odası duvar kağıtları söz konusu olduğu zaman, renkler resmin bütününü gösterir. Odaya olduğundan daha geniş ya da daha dar bir görüntü sağlayabilir. Aksesuarlardan bahsettik oda metrekare olarak küçük varsayalım. Elbette süslemelere yer verebilirsiniz. Burada sizlere tavsiyem iki farklı renkte duvar kağıdı kullanmanız olacaktır. Duvarın büyük kısmını soft seçtiğiniz bir köşeyi parlak, mat, desenli bir kağıt ile çeşitlendirebilirsiniz.

Burada sizlere duvar kağıtlarının mobilyalarda da kullanabileceğinden bahsetmek isterim. Bebek odası duvar kağıtlarını kullanarak mobilyalarınıza da yön verebilirsiniz. Elbette tercihiniz desenli kağıtlardan yana olacak ise mutlaka mobilyalarda hafif ve küçük desenlere yer vermelisiniz. Böylelikle odanın atmosferinde karışık bir havadan kaçınmış olursunuz. Unutmayalım ki burada tercih edilen renklerde çok önemli olacaktır.

Bebek Odası Duvar Kağıtlarında Dikkat Edilecekler
Bebek Odası Duvar Kağıtlarında Dikkat Edilecekler

Bebek odası duvar kağıtları yaşam alanlarına şık bir dokunuş katma etkisine sahip olmak durumundadır. Ancak bu sayede tam olarak harika bir atmosferin ortaya çıkması mümkün olacaktır. Bu aşamada renk tercihinin isabetli bir şekilde yapılması göz alıcı bir yaşam alanını oluşturmanızı mümkün kılar. Özellikle bebek odası duvar kağıtları hakkında bir karar verirken; gözü yormayan ferah bir tasarıma imza atmak gerekmektedir. Siz de birbirinden güzel tasarımları görmek isterseniz bebek odası duvar kağıtları fotoğraf galerisini ziyaret edebilirsiniz!

Bebek Odası Duvar Kâğıtlarında Dikkat Edilecekler Neler?

Bebek odası duvar kâğıtlarını seçerken, bebeğinizin sağlığına zarar vermemesi için sağlığa uygun malzemelerin kullanıldığından emin olmalısınız. Toksik olmayan, çocuk sağlığına uygun boyalar ve malzemeler tercih etmelisiniz. Bu, bebeğinizin odasında güvenle zaman geçirmesini sağlayacaktır.

Renklerin ve desenlerin bebeklerin duygusal ve zihinsel gelişimini etkilediği bilinmektedir. Yatıştırıcı ve sakinleştirici renkler tercih etmek, bebeğinizin huzurlu bir ortamda büyümesine yardımcı olabilir. Ayrıca, canlı renkler ve sevimli desenler de bebeklerin ilgisini çekebilir. Ancak, gözleri yormayacak dengeyi bulmaya özen göstermelisiniz.

Bebek odaları zaman zaman kirli olabilir. Duvar kâğıtlarının kolayca temizlenebilir özellikte olması, hijyen açısından önemlidir. Bebeklerin sık sık yiyecek ve içecekleri dökebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.